STOLAR, ett par omkring år 1800
Slutpris100 SEK
TV/RADIO, Luxor by Otake,
Slutpris150 SEK
KARUSELLBORD, Engelsk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108,
SlutprisInga bud
KJELL ROSÉN (1909-1982), olja på pannå
Slutpris200 SEK
TEKANNA MED LOCK, Sydostasien
Slutpris400 SEK
KNIVAR, KÅSA, SVEPASKAR
Slutpris500 SEK
FILMCELL, katt ur "Pelle Svanslös"
Slutpris350 SEK
GUN-BRITT MOLDEUS, akvarell
SlutprisInga bud
NIVADA, damarmbandsur
Slutpris900 SEK
DELTAGARMEDALJ, OS London 1948, brons
Slutpris850 SEK
SKÅL/VAS, Valto Kokko, Iittala, glas
Slutpris250 SEK
TAVLA, 1900-tal, indopersisk, figurscen
Slutpris150 SEK
GOLVURNA, Kina, 1900-tal
Slutpris850 SEK
GOLVURNA, Kina, 1900-tal
Slutpris600 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal
Slutpris600 SEK
SKRIVBORDSSTOL, 1950-tals modell
Slutpris650 SEK
PELARBORD, 1800-tal
Slutpris150 SEK
SKRIVBORD, BODAFORS, 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
TESERVIS, 10 delar, Gabriel Keramik
Slutpris550 SEK
ELDHUNDAR, ett par, Frankrike
Slutpris1 100 SEK
DAMUR MED ARMBAND,18K guld
Slutpris8 800 SEK
RULLKLAFFSEKRETÄR, 1800-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
HARRY SANDBERG (1920-1985), figurkomposition
Slutpris100 SEK
BARNSTOL, omkring 1900
Slutpris200 SEK
FILMCELL, ELAKA MÅNS ur "Pelle Svanslös"
Slutpris400 SEK
438
GALLERSKÅL på fot, Japan, 18/1900-tal
SlutprisInga bud