Ett urval med slutpriser från vår auktion den 24 januari 2026

  • 3 EDUARD WIIRALT (Estland 1898-1954)

    #3 EDUARD WIIRALT (Estland 1898-1954), "Rahutus", etsning

    Slutpris 36 000 SEK

  • #10 RING, 18 k guld, med ametist

    #10 RING, 18 k guld, med ametist

    Slutpris 11 500 SEK

  • 15 COLLIER, 18 k guld, "ärtlänk"

    #15 COLLIER, 18 k guld, "ärtlänk"

    Slutpris 18 500 SEK

  • #218 OIDENTIFIERAD KONSTNÄR , 16/1700-tal, figurscen

    #218 OIDENTIFIERAD KONSTNÄR , 16/1700-tal, figurscen

    Slutpris 11 000 SEK

  • 44 VASER, 2 st, Kina, porslin, "sang de boeuf"

    #44 VASER, 2 st, Kina, porslin, "sang de boeuf"

    Slutpris 9 400 SEK

  • 1 HANS BERGSTRÖM, golvlampa, 1950-tal

    #1 HANS BERGSTRÖM, golvlampa, 1950-tal

    Slutpris 7 8200 SEK

  • Charlotte Perriand lounge chair

    Följ oss på Instagram.

  • Skänk Skåne 1795

    Läs utvalda artiklar.

  • b73973ba-a238-42ae-ae0a-1a3caf249e5a_58514_1_400.webp?auto=compress,format

    Se våra videoklipp.

  • ÅKE HELLMAN (1915-2017), PORTRÄTT AV CARIN ELISABETH GEIJER (1912-1947)

    Se nyheter i vår katalog!

Få nyheter om kommande auktioner!

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.