BARSKÅP, "Stateroom petrol", Newport_1637a_8db0ab1c1e7dfb7_lg.jpeg
BARSKÅP, "Stateroom petrol", Newport
Slutpris15 500 SEK
VÄVD TAPET, "Messalinas död", 1600-tal_1815a_8db100c420dea2a_lg.jpeg
VÄVD TAPET, "Messalinas död", 1600-tal
Slutpris54 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Mina"_1475a_8db05253d781866_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Mina"
Slutpris8 200 SEK
SÅSSKÅLAR MED FAT OCH SKED, Silver_1484a_8db045208a915c1_lg.jpeg
SÅSSKÅLAR MED FAT OCH SKED, Silver
Slutpris7 000 SEK
SLAGBORD, tidigt 1800-tal_1817a_8db10d4ffc1abba_lg.jpeg
SLAGBORD, tidigt 1800-tal
Slutpris2 700 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, Kina, 1700-talets slut_1525a_8db09071b850ed5_lg.jpeg
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, Kina, 1700-talets slut
Slutpris18 500 SEK
CITIZEN, Titanium Chronograph, Eco-drive, ny_1657a_8db0ab57812d0a3_lg.jpeg
CITIZEN, Titanium Chronograph, Eco-drive, ny
Slutpris3 200 SEK
BORD, Stockholmsarbete, senbarock_1476a_8db0525dee2476f_lg.jpeg
BORD, Stockholmsarbete, senbarock
Slutpris21 000 SEK
ARMBAND, 18K guld, med berlock_1663a_8db0dcbbfdc9a55_lg.jpeg
ARMBAND, 18K guld, med berlock
Slutpris4 000 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002) fåtöljer ett par_1710a_8db0e9219607bb7_lg.jpeg
FOLKE OHLSSON (1919-2002) fåtöljer ett par
Slutpris10 000 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002), Soffa, 1960-tal_1712a_8db0e923803f1c8_lg.jpeg
FOLKE OHLSSON (1919-2002), Soffa, 1960-tal
Slutpris100 SEK
KARMSTOLAR, ett par_1455a_8db05258098daa1_lg.jpeg
KARMSTOLAR, ett par
Slutpris2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1970-tal, furu_1718a_8db0f67300978c4_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1970-tal, furu
Slutpris4 400 SEK
BAKTRÅG TRÄ, daterat 1847_1775a_8db0f674f2e5db5_lg.jpeg
BAKTRÅG TRÄ, daterat 1847
Slutpris550 SEK
ALGOT P TÖRNEMAN (1909-1993), Soffbord_1793a_8db10d4cdf9e357_lg.jpeg
ALGOT P TÖRNEMAN (1909-1993), Soffbord
Slutpris600 SEK
VETTE, omkring 1900_1801a_8db102715eb1acd_lg.jpeg
VETTE, omkring 1900
Slutpris550 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell_1462a_8db044ffb4f7055_lg.jpeg
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris3 600 SEK
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 4 st_1813a_8db0f64cfda8365_lg.jpeg
18
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 4 st
Slutpris550 SEK
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 6 st_1814a_8db0f650fdced00_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 6 st
Slutpris750 SEK
ASTA BÄCKMAN (1914-1993), Akvarell_1770a_8db0f3e08f0250a_lg.jpeg
ASTA BÄCKMAN (1914-1993), Akvarell
Slutpris100 SEK
BLINKFYR, Autronica, för Televerket_1457a_8db0442469d21ed_lg.jpeg
BLINKFYR, Autronica, för Televerket
Slutpris1 000 SEK
KARL ROMEL (1922-1990), komposition_1560a_8db092477b8e426_lg.jpeg
KARL ROMEL (1922-1990), komposition
Slutpris850 SEK
SÄNGBORD/BYRÅER, Ett par_1765a_8db0f66edd442d6_lg.jpeg
SÄNGBORD/BYRÅER, Ett par
Slutpris1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, Ett par, "Bumling"_1766a_8db10d39fea7580_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, Ett par, "Bumling"
Slutpris400 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets början_1767a_8db0f67f4d90883_lg.jpeg
RESEKOFFERT, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
MATBORD, CHARLES  RAY & EAMES_1454a_8db0904afb0f0cd_lg.jpeg
MATBORD, CHARLES RAY & EAMES
Slutpris4 200 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA_1453a_8db052d66a3798a_lg.jpeg
GOLVFOTOGENLAMPA
Slutpris800 SEK
OPTIMA, Schweiz, armbandsur, dam, med 176 st diamanter, ny_1822a_8db12969bcb9e5d_lg.jpeg
OPTIMA, Schweiz, armbandsur, dam, med 176 st diamanter, ny
Slutpris5 900 SEK
INGA BERG (1912-1995), Olja på duk_1769a_8db0f3e6d1878b3_lg.jpeg
INGA BERG (1912-1995), Olja på duk
Slutpris400 SEK
VAS, Kina, samtida_1804a_8db0f5c5d626279_lg.jpeg
VAS, Kina, samtida
Slutpris150 SEK
SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal_1485a_8db10f4545bc22a_lg.jpeg
SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal
Slutpris7 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), litografi_1771a_8db10d45d3e495e_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), litografi
Slutpris100 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970)_1772a_8db10d47e600a83_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970)
Slutpris100 SEK
HÄST, Dalarna_1799a_8db1027c24db8bc_lg.jpeg
HÄST, Dalarna
Slutpris350 SEK
ALLMOGEFÖREMÅL, 5 st, 1800-tal_1798a_8db103534e4fa40_lg.jpeg
ALLMOGEFÖREMÅL, 5 st, 1800-tal
Slutpris300 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt_1796a_8db10ed9257aed0_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
AGNE SÖDERBERG (1917-2007), olja på duk_1773a_8db0f3e4a658e2c_lg.jpeg
AGNE SÖDERBERG (1917-2007), olja på duk
Slutpris1 600 SEK
KAROTTER MED LOCK, ett par, Kina_1481a_8db04673730508f_lg.jpeg
KAROTTER MED LOCK, ett par, Kina
Slutpris4 400 SEK
STEKFAT, ett par, Kina_1482a_8db045368c0adad_lg.jpeg
STEKFAT, ett par, Kina
Slutpris3 200 SEK
FAT, ett par, Kina_1483a_8db045354343da8_lg.jpeg
FAT, ett par, Kina
Slutpris2 000 SEK
GUNNAR WENNERBERG (1863-1914), Ytterfoder, 1 par_1700a_8db1028059f40a3_lg.jpeg
43
GUNNAR WENNERBERG (1863-1914), Ytterfoder, 1 par
Slutpris650 SEK
PRINS EUGEN, ytterfoder_1701a_8db1026ecdd44a3_lg.jpeg
44
PRINS EUGEN, ytterfoder
Slutpris650 SEK
SHIN-GUNTO, Japan, Officerssvärd_1523a_8db0b79f17924d5_lg.jpeg
SHIN-GUNTO, Japan, Officerssvärd
Slutpris4 200 SEK
BRUNO MATHSSON, Pernilla, fåtölj_1686a_8db0e735700aba5_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON, Pernilla, fåtölj
Slutpris1 700 SEK
LJUSKRONA för 16 ljus, omkring år 1900_1688a_8db10eda51b6c8d_lg.jpeg
LJUSKRONA för 16 ljus, omkring år 1900
Slutpris1 900 SEK
BJÖRN WIINBLAD (1918-2006) Matservis_1702a_8db10d38699ebe6_lg.jpeg
BJÖRN WIINBLAD (1918-2006) Matservis
Slutpris3 400 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt_1704a_8db102704458e58_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft_1509a_8db05ef12a650c9_lg.jpeg
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK