SLAGBORD, Aase möbler, Norge
Slutpris2 800 SEK
BYRÅ, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
HARRY WICHMANN, (1916-1993), litografi
Slutpris100 SEK
KIKARE, Regatta
Slutpris300 SEK
KAFFESERVIS, 22 delar
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR, 1950/60-tal, Luxus
Slutpris600 SEK
GÖRAN JOHANSSON (f 1941), akvarell
Slutpris600 SEK
FICKUR, Movado, Chronometre
Slutpris600 SEK
MONOGRAMISTEN CS, olja på papp
SlutprisInga bud
BÖRS, läppstiftsdosa, tändsticksfodral
Slutpris750 SEK
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå
Slutpris900 SEK
DRÄKTVÄSKA
Slutpris250 SEK
FIGURIN, Heirloom Porcelain
Slutpris600 SEK
REINHOLD NORDSTEDT (1843-1911), Tillskriven
Slutpris350 SEK
MUNSPEL, "Tango", M.Hohner
Slutpris300 SEK
BÅTSKÅL PÅ FOT, SKÅL SAMT KARAFF
Slutpris300 SEK
PETER DAHL (1934-2019), litografi
Slutpris400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris250 SEK
YTTERFODER, Miljögården Design
Slutpris450 SEK
GULDMYNT, Christian X
Slutpris2 100 SEK
SKRIN, 1800-tal, PIGTITTARE, omkring 1900
Slutpris200 SEK
URNA MED HÄNKLAR, Rörstrand
Slutpris300 SEK
SKÅL, Kina
Slutpris550 SEK
SNUSFLASKOR, 2st, FAT, 3 st
Slutpris900 SEK
SKÅLAR, 4 st, Kina/Sydostasien
Slutpris400 SEK
TAKARMATUR, "Semipendel"
Slutpris1 500 SEK
KURT ASKER (1930-2015), litografi
Slutpris150 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1960/70-tal
Slutpris350 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
STOLAR, 8 st, "Dolphin"
Slutpris2 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, Wedgwood
Slutpris600 SEK
KLOCKKEDJA, 18K guld
Slutpris4 200 SEK
GULDMYNT, Oscar II
Slutpris2 100 SEK
ESPRESSOBRYGGARE, Jura, modell Impressa Z7
Slutpris4 200 SEK
FRACKUR, savonett, 14K guld
Slutpris3 000 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan, 330 x 257 cm
Slutpris850 SEK
KINAMATTA, handknuten
Slutpris400 SEK
KAMELSÄCK, handknuten, 112 x 47 cm
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan
Slutpris350 SEK
BJÖRN WIINBLAD (1918-2006), väggtallrikar
Slutpris150 SEK
GULDMYNT, 20 Dollars, Canada
Slutpris7 800 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, "Örenäs"
Slutpris2 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
FÅTÖLJ, Hans J Wegner
Slutpris13 000 SEK
KARMSTOL, tidigt 1800-tal
Slutpris400 SEK
SIXTEN SÖDERSTRÖM (1894-1968)
Slutpris150 SEK
Boksamling, vin & champagne, 17 st böcker
Slutpris700 SEK
LÖVFAT, SKÅL, FÅGLAR, ett par
Slutpris150 SEK