ORIENTTMATTA, Pakistan, handknuten
Slutpris150 SEK
WALDOR & CO, herrarmbandsur samt armlänk
Slutpris650 SEK
STOLAR, 4 st, sengustavianska
Slutpris3 400 SEK
BORDSLAMPA, Uppsala armaturfabrik
Slutpris300 SEK
SKÅP MED BYRÅUNDERDEL, 1800-talets början
Slutpris5 400 SEK
CANAPÉ, Broyhill Furniture, USA
Slutpris6 200 SEK
TURKEMAN, Orientmatta, semiantik
Slutpris950 SEK
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
Slutpris850 SEK
HALLAMPOR, 2 st, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris200 SEK
FICKUR, Silver, i metallfodral
Slutpris200 SEK
SIDOBORD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
Slutpris150 SEK
SPEGEL, Gustaviansk stil,
Slutpris550 SEK
MÅNBORD, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
KRYDDHYLLA, Orrefors
Slutpris1 000 SEK
VÄVD TAVLA, 1900-tal
Slutpris250 SEK
LARS BOËTHIUS (1903-1968), landskap vid insjö
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Hövik lys
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris100 SEK
RADIOGRAMMOFON MED BARSKÅP
Slutpris300 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
PLAFOND, med prismor, 1900-tal
Slutpris550 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, mässing
Slutpris1 800 SEK
SOPPSLEV, Silver
Slutpris400 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå
Slutpris500 SEK
Ole Lynggaard, Copenhagen, pärlcollier
Slutpris550 SEK
SVEN KUMLIN (1892-1967)
Slutpris100 SEK
FOUHUND, TANGHÄST SAMT URNA
Slutpris500 SEK
RING, 14 k guld/vit guld, med briljantslipad diamant
Slutpris450 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
APOTEKSVÅG, mässing
Slutpris500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal
Slutpris650 SEK
BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014), Blidösund
Slutpris1 600 SEK
BRITT-LOUISE SUNDELL (1928-2011)
Slutpris100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
Slutpris100 SEK
GUNNAR ANDER (1908-1976)
Slutpris400 SEK
SOLFJÄDRAR, 3 st
Slutpris300 SEK
STIG JONZON (1913-1987), 4 st
Slutpris650 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på duk
Slutpris450 SEK
TAKPENDEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
TAMBURMAJOR, "Confetti"
Slutpris400 SEK
GALLERSKÅL, på fot, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
KAFFESERVIS, 22 delar, Royal Crown Derby
Slutpris300 SEK
BURK, med lock, omkring 1900
Slutpris400 SEK
ÅRSUR, 1900-tal, mässing, i glaskupa
Slutpris450 SEK
GLASSERVIS, 44 delar, i parti
Slutpris200 SEK