ORIENTTMATTA, Pakistan, handknuten_1512a_8db0b6ed06cd89c_lg.jpeg
ORIENTTMATTA, Pakistan, handknuten
Slutpris150 SEK
WALDOR & CO, herrarmbandsur samt armlänk_1656a_lg.jpeg
WALDOR & CO, herrarmbandsur samt armlänk
Slutpris650 SEK
STOLAR, 4 st, sengustavianska_1598a_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, sengustavianska
Slutpris3 400 SEK
BORDSLAMPA, Uppsala armaturfabrik_1652a_8db09df4832546a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Uppsala armaturfabrik
Slutpris300 SEK
SKÅP MED BYRÅUNDERDEL, 1800-talets början_1639a_8db0ab227f23128_lg.jpeg
SKÅP MED BYRÅUNDERDEL, 1800-talets början
Slutpris5 400 SEK
CANAPÉ, Broyhill Furniture, USA_1638a_8db0b6e44ca3489_lg.jpeg
CANAPÉ, Broyhill Furniture, USA
Slutpris6 200 SEK
TURKEMAN, Orientmatta, semiantik_1601a_lg.jpeg
TURKEMAN, Orientmatta, semiantik
Slutpris950 SEK
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida_1640a_8db0ab03644618d_lg.jpeg
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
Slutpris850 SEK
HALLAMPOR, 2 st, 1900-tal_1653a_8db10ed11c43ec2_lg.jpeg
HALLAMPOR, 2 st, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet_1641a_8db0ab10b3bbde9_lg.jpeg
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris200 SEK
FICKUR, Silver, i metallfodral_1524a_8db09062017ed03_lg.jpeg
FICKUR, Silver, i metallfodral
Slutpris200 SEK
SIDOBORD, 1900-tal_1654a_8db0aaecc96efdf_lg.jpeg
SIDOBORD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano_1642a_8db0aafd390b2eb_lg.jpeg
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
Slutpris150 SEK
SPEGEL, Gustaviansk stil, _1643a_8db0f4122de3dea_lg.jpeg
SPEGEL, Gustaviansk stil,
Slutpris550 SEK
MÅNBORD, ett par, 1800-talets andra hälft_1608a_lg.jpeg
MÅNBORD, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
KRYDDHYLLA, Orrefors_1644a_8db0aad997063fd_lg.jpeg
KRYDDHYLLA, Orrefors
Slutpris1 000 SEK
VÄVD TAVLA, 1900-tal_1645a_8db0f413330fc52_lg.jpeg
VÄVD TAVLA, 1900-tal
Slutpris250 SEK
LARS BOËTHIUS (1903-1968), landskap vid insjö_1630a_lg.jpeg
LARS BOËTHIUS (1903-1968), landskap vid insjö
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Hövik lys_1651a_8db10fa70429ad5_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Hövik lys
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141_1488a_8db0469291ac40f_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris100 SEK
RADIOGRAMMOFON MED BARSKÅP_1497f_8db084184a0db0e_lg.jpeg
RADIOGRAMMOFON MED BARSKÅP
Slutpris300 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets början_1499a_8db0841b20e1824_lg.jpeg
BOKHYLLA, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
PLAFOND, med prismor, 1900-tal_1500a_8db05ee90f51e8d_lg.jpeg
PLAFOND, med prismor, 1900-tal
Slutpris550 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, mässing_1504a_8db0469013e8d3f_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, mässing
Slutpris1 800 SEK
SOPPSLEV, Silver_1503a_8db0469153f38ed_lg.jpeg
SOPPSLEV, Silver
Slutpris400 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå_1586a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå
Slutpris500 SEK
Ole Lynggaard, Copenhagen, pärlcollier_1662a_8db0dd3ffc738d1_lg.jpeg
Ole Lynggaard, Copenhagen, pärlcollier
Slutpris550 SEK
SVEN KUMLIN (1892-1967)_1788a_8db10d494ad788d_lg.jpeg
SVEN KUMLIN (1892-1967)
Slutpris100 SEK
FOUHUND, TANGHÄST SAMT URNA_1802a_8db1035169fbed8_lg.jpeg
FOUHUND, TANGHÄST SAMT URNA
Slutpris500 SEK
RING, 14 k guld/vit guld, med briljantslipad diamant_1824a_8db10f40f1881c3_lg.jpeg
RING, 14 k guld/vit guld, med briljantslipad diamant
Slutpris450 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell_1605a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
APOTEKSVÅG, mässing_1697a_8db102721e2b28a_lg.jpeg
APOTEKSVÅG, mässing
Slutpris500 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal_1698a_8db0e7429b87b8f_lg.jpeg
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal
Slutpris650 SEK
BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014), Blidösund_1728a_8db0f3ee616f5e8_lg.jpeg
BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014), Blidösund
Slutpris1 600 SEK
BRITT-LOUISE SUNDELL (1928-2011)_1777a_8db100dfa0917f7_lg.jpeg
BRITT-LOUISE SUNDELL (1928-2011)
Slutpris100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell_1579a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland_1784a_8db10d43846bb9c_lg.jpeg
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
Slutpris100 SEK
GUNNAR ANDER (1908-1976)_1805a_8db1027b3c27fa9_lg.jpeg
GUNNAR ANDER (1908-1976)
Slutpris400 SEK
SOLFJÄDRAR, 3 st_1806a_8db1034cdbdc84c_lg.jpeg
SOLFJÄDRAR, 3 st
Slutpris300 SEK
STIG JONZON (1913-1987),  4 st _1729a_8db0f3f55f1b73c_lg.jpeg
STIG JONZON (1913-1987), 4 st
Slutpris650 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på duk_1580a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på duk
Slutpris450 SEK
TAKPENDEL, 1900-talets andra hälft_1489a_8db10ed212680dc_lg.jpeg
TAKPENDEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
TAMBURMAJOR, "Confetti"_1505a_8db052d37b49343_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, "Confetti"
Slutpris400 SEK
GALLERSKÅL, på fot, 18/1900-tal_1506a_8db08426b032178_lg.jpeg
GALLERSKÅL, på fot, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
KAFFESERVIS, 22 delar, Royal Crown Derby_1507a_8db090890148658_lg.jpeg
KAFFESERVIS, 22 delar, Royal Crown Derby
Slutpris300 SEK
BURK, med lock, omkring 1900_1508a_8db08428229eab2_lg.jpeg
BURK, med lock, omkring 1900
Slutpris400 SEK
ÅRSUR, 1900-tal, mässing, i glaskupa_1510a_8db08424c64bd5a_lg.jpeg
ÅRSUR, 1900-tal, mässing, i glaskupa
Slutpris450 SEK
GLASSERVIS, 44 delar, i parti_1511a_8db090947e13121_lg.jpeg
GLASSERVIS, 44 delar, i parti
Slutpris200 SEK