SKVALLERSPEGLAR från Gamla Stan Stockholm, ett par, 1800-tal eller äldre_1930a_8db1e5659558dcf_lg.jpeg
SKVALLERSPEGLAR från Gamla Stan Stockholm, ett par, 1800-tal eller äldre
Slutpris600 SEK
LAMPETT till blysa för två ljus_1935a_8db1e560b015292_lg.jpeg
LAMPETT till blysa för två ljus
Slutpris4 600 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 10 st_1938a_8db1e5763c3052f_lg.jpeg
KUVERTTALLRIKAR, 10 st
Slutpris1 100 SEK
FARTYGSRATT för dekoration,_1939a_8db1e57b56dc986_lg.jpeg
FARTYGSRATT för dekoration,
Slutpris450 SEK
KOPPARBALJA, omkring 1900_1940a_8db1e57300fb50e_lg.jpeg
KOPPARBALJA, omkring 1900
Slutpris600 SEK
BRÄNNVINSTRATTAR, 10 st 18/1900-tal_1941a_8db1e57c6413a48_lg.jpeg
BRÄNNVINSTRATTAR, 10 st 18/1900-tal
Slutpris1 800 SEK
SÄLLSKAPSSPEL, 2 st, tidigt 1900-tal_1942a_8db1e579fbc4ac6_lg.jpeg
SÄLLSKAPSSPEL, 2 st, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal_1943a_8db1e570fbd21c3_lg.jpeg
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris350 SEK
RORKULT, England 18/1900-tal_1944b_8db1e57499d022d_lg.jpeg
RORKULT, England 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
BÄNK, "SÄTE", Dalarna/Hälsingland, _1947c_8db1f1e6457b97e_lg.jpeg
BÄNK, "SÄTE", Dalarna/Hälsingland,
Slutpris3 400 SEK
PRÄSTGÅRDSBÄNK, 1800-talets mitt_1948a_8db1f1e504f2ed3_lg.jpeg
PRÄSTGÅRDSBÄNK, 1800-talets mitt
Slutpris3 000 SEK
SJÖMANSKISTA , omkring 1900_1949g_8db1f1d5ea39dd7_lg.jpeg
SJÖMANSKISTA , omkring 1900
Slutpris2 300 SEK
FARTYGSPORTRÄTT,  "S/S Norman _1959a_8db24939ce7f89c_lg.jpeg
FARTYGSPORTRÄTT, "S/S Norman
Slutpris700 SEK
DIORAMA, tidigt 1900-tal_1951a_8db1f1d8a3399cb_lg.jpeg
DIORAMA, tidigt 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st_1955a_8db23ca67b34502_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 5 st
Slutpris5 400 SEK
BLOSSKORG,  1800-tal_1958b_8db29261b61bb69_lg.jpeg
BLOSSKORG, 1800-tal
Slutpris900 SEK
BRÖDSPADE, furu_1960a_8db1fe7c0a88fc1_lg.jpeg
BRÖDSPADE, furu
Slutpris450 SEK
BAKTRÅG, furu, 17/1800-tal_1961a_8db1e58727a5c48_lg.jpeg
BAKTRÅG, furu, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller äldre_1933a_8db1e56f7ed018f_lg.jpeg
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller äldre
Slutpris300 SEK
SEGELBÅTSMODELL, tidigt 1900-tal_1962a_8db26dfa411f2de_lg.jpeg
SEGELBÅTSMODELL, tidigt 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu_1877a_8db1b1ace1faa0e_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu
Slutpris1 100 SEK
BRICKSTOLAR, ett par_1963a_8db1f1f765c196a_lg.jpeg
BRICKSTOLAR, ett par
Slutpris650 SEK
BOCKBORD 17/1800-tal_1964a_8db1f1efed2826b_lg.jpeg
BOCKBORD 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
BOCKBORD, 17/1800-tal_1965a_8db1fe74c7a8df4_lg.jpeg
BOCKBORD, 17/1800-tal
Slutpris750 SEK
BRICKSTOL, så kallad 12-slåstol, 17/1800-tal_1966a_8db1f1f246017fe_lg.jpeg
BRICKSTOL, så kallad 12-slåstol, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
RORKULT, England 1800-tal_1945d_8db1fe7a349093e_lg.jpeg
RORKULT, England 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SKEPPSSKRIN, England_1888a_8db1be2a245d17c_lg.jpeg
SKEPPSSKRIN, England
Slutpris1 100 SEK
LAMPETT TILL BLYSA för två ljus_1936a_8db1e55eace052f_lg.jpeg
LAMPETT TILL BLYSA för två ljus
Slutpris4 400 SEK
DIORAMA, omkring 1900_1952a_8db260bb4c5f900_lg.jpeg
DIORAMA, omkring 1900
Slutpris1 800 SEK
VINDFLÖJEL, 1800-tal_1954a_8db1e57d724813b_lg.jpeg
VINDFLÖJEL, 1800-tal
Slutpris7 400 SEK
DANTESTOL, daterad 1896_1969e_8db1f1db3864f26_lg.jpeg
DANTESTOL, daterad 1896
Slutpris650 SEK
TIMMERMANSKISTA, 1700-tal _1970a_8db1f1dfb3195f0_lg.jpeg
TIMMERMANSKISTA, 1700-tal
Slutpris5 000 SEK
GUNGHÄST, 18/1900-tal_1971a_8db1f1f12849601_lg.jpeg
GUNGHÄST, 18/1900-tal
Slutpris3 000 SEK
HÄNGSKÅP, daterat 1814_1972a_8db1f1f40efa379_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, daterat 1814
Slutpris1 700 SEK
STOLAR, ett par_1975a_8db1fe89f187cc4_lg.jpeg
STOLAR, ett par
Slutpris3 400 SEK
SLAGBORD 1800-tal_1976a_8db1f1ee56973dc_lg.jpeg
SLAGBORD 1800-tal
Slutpris6 000 SEK
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN_1977a_8db1fe7373cf3b9_lg.jpeg
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN
Slutpris1 000 SEK
BÅTMODELL, omkring 1900_1978a_8db1fe97a4357df_lg.jpeg
BÅTMODELL, omkring 1900
Slutpris4 000 SEK
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller ädre_1934a_8db1e56e00df11a_lg.jpeg
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller ädre
Slutpris800 SEK
SKEPPSLJUSSTAKE, för två ljus_1937a_8db1e5630429733_lg.jpeg
SKEPPSLJUSSTAKE, för två ljus
Slutpris1 400 SEK
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal_1979a_8db2492b93c1253_lg.jpeg
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal
Slutpris600 SEK
HATTASK, med Chapeau-Claque_1980a_8db2493b4864b78_lg.jpeg
HATTASK, med Chapeau-Claque
Slutpris550 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal_1983d_8db1f1ea79abdb4_lg.jpeg
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SAMSPRÅKSBILDER, ett par_1984a_8db1fe683d9973d_lg.jpeg
SAMSPRÅKSBILDER, ett par
Slutpris32 000 SEK
BORDSLAMPA, Falkenbergs belysning_1985a_8db2aed23ee7cec_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Falkenbergs belysning
Slutpris450 SEK
HÄNGSKÅP, 1700-tal_1982a_8db1f1ec8d27981_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1700-tal
Slutpris1 800 SEK
ÄLDRE GRIFFELTAVLOR, 10 st_1986a_8db252d7fbc03de_lg.jpeg
106
ÄLDRE GRIFFELTAVLOR, 10 st
Slutpris1 300 SEK
DÖRRHANDTAG, 5 st_1988a_8db24920608c736_lg.jpeg
107
DÖRRHANDTAG, 5 st
Slutpris300 SEK