FICKUR, Silver, i metallfodral_1911a_lg.jpeg
FICKUR, Silver, i metallfodral
Slutpris250 SEK
LARS GYNNING, (1920-2003)_2116a_8db2631bc6ab826_lg.jpeg
LARS GYNNING, (1920-2003)
Slutpris250 SEK
ELIS BERGH, dessertglas 6 st_2124a_8db247589bee7da_lg.jpeg
ELIS BERGH, dessertglas 6 st
Slutpris150 SEK
DEKORATIV VAPENSKÖLD, 1900-tal_2125a_8db24773e642577_lg.jpeg
DEKORATIV VAPENSKÖLD, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
EINAR JOLIN, (1890-1976) färglitografi_2126a_8db2ae5fe663540_lg.jpeg
EINAR JOLIN, (1890-1976) färglitografi
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141_1897c_8db2ae57f7218d2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris150 SEK
KARMSTOL, 1700-tal, barock_2127a_8db255cc33789dc_lg.jpeg
KARMSTOL, 1700-tal, barock
Slutpris400 SEK
SOFFBORD 1950/60-tal _2128a_8db26df7db4d491_lg.jpeg
SOFFBORD 1950/60-tal
Slutpris550 SEK
KÄGELSPEL 18/1900-tal_2129a_8db26eb5e8840a4_lg.jpeg
KÄGELSPEL 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, S/S "City of New York", _2136a_8db263260dde4b6_lg.jpeg
FARTYGSPORTRÄTT, S/S "City of New York",
Slutpris650 SEK
BULTLÅS, 16/1700-tal, järn_2135a_8db2491e080f1a0_lg.jpeg
BULTLÅS, 16/1700-tal, järn
Slutpris450 SEK
PARALELL LINJAL FÖR NAVIGERING_2142a_8db26d27400ebd4_lg.jpeg
PARALELL LINJAL FÖR NAVIGERING
Slutpris450 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2st, _2137a_8db26320d18ab41_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2st,
Slutpris1 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell_2143a_lg.jpeg
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris1 100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå_1902a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå
Slutpris450 SEK
GOLVLAMPA, 1930/40-tal_2063a_8db1fe80e3e1712_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1930/40-tal
Slutpris450 SEK
SEXTANT, modell av, kopia, mässing_2151a_8db2943ec37e002_lg.jpeg
SEXTANT, modell av, kopia, mässing
Slutpris400 SEK
KAFFEKVARNAR, 4 st, 18/1900-tal_2155a_8db2477db8578fa_lg.jpeg
KAFFEKVARNAR, 4 st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
F MAGNUSSON, 1900-tal_2040a_8db1fe9e1b8c2fa_lg.jpeg
F MAGNUSSON, 1900-tal
Slutpris700 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell_1905a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
ROLAND SVENSSON (1910-2003)_2010a_8db23c8c80303f7_lg.jpeg
Slutpris750 SEK
MONOGRAMISTEN J.O.W., tidigt 1900-tal_2038a_8db1fe6b0054d68_lg.jpeg
MONOGRAMISTEN J.O.W., tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
LJUSKRONA, 18/1900-tal_2050a_8db26d223f1cb44_lg.jpeg
LJUSKRONA, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
KORG, Flätad_2068a_8db1fe7f977c491_lg.jpeg
KORG, Flätad
Slutpris1 100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell_1906a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell
Slutpris550 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG_2030a_8db24928b4193a0_lg.jpeg
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris100 SEK
SVEN OLOV EHRÈN, (1927-2004)_2115a_8db2631aaaf7997_lg.jpeg
SVEN OLOV EHRÈN, (1927-2004)
Slutpris300 SEK
ERNST KLINGVALL, (1900-tal)_2119a_8db260c9fdb5ddd_lg.jpeg
ERNST KLINGVALL, (1900-tal)
Slutpris100 SEK
KVARNAR , 3 st, 18/1900-tal_2152a_8db247774e8fef7_lg.jpeg
KVARNAR , 3 st, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland_1925a_lg.jpeg
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA, 1900-tal_2051a_8db26d22de2d4e1_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD_2138a_8db26332f545cb3_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
KORNISCH_2047a_8db1fe8515e9677_lg.jpeg
KORNISCH
Slutpris1 400 SEK
BENGT RITON (1945-1994)_2037a_8db1fea1057d666_lg.jpeg
BENGT RITON (1945-1994)
Slutpris1 600 SEK
SOLFJÄDRAR, 3 st_1916a_lg.jpeg
SOLFJÄDRAR, 3 st
Slutpris1 200 SEK
STOLAR, ett par omkring år 1800_2144a_lg.jpeg
STOLAR, ett par omkring år 1800
Slutpris250 SEK
SALONGSBORD, omkring 1900_2145a_lg.jpeg
SALONGSBORD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
KAFFEKVARNAR, 3 st, 18/1900-tal_2153a_8db247806f30f3f_lg.jpeg
KAFFEKVARNAR, 3 st, 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
BALUCH, PERSIEN, ORIENTMATTA, Handknuten_1903a_lg.jpeg
BALUCH, PERSIEN, ORIENTMATTA, Handknuten
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft_1828a_8db1b24748b24de_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft_1830d_8db26f8e56732a4_lg.jpeg
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, 1970-tal_1831a_8db1bebe2342c44_lg.jpeg
SOFFBORD, 1970-tal
Slutpris1 100 SEK
ÅKE HOLM (1900-1980), HÄNKELVAS_1832a_8db199e2f538b42_lg.jpeg
ÅKE HOLM (1900-1980), HÄNKELVAS
Slutpris450 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, GAB, 1930-tal_1833a_8db199e803e55fe_lg.jpeg
CHAMPAGNEKYLARE, GAB, 1930-tal
Slutpris450 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-tal_1835a_8db1a6b0677a98c_lg.jpeg
INDUSTRILAMPA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
LENNART CENTERWALL, TAKARMATUR, "REX"_1836a_8db1a69d38f1b47_lg.jpeg
LENNART CENTERWALL, TAKARMATUR, "REX"
Slutpris850 SEK
GOLVVAS, Scheurich_1838a_8db199f5f7f4694_lg.jpeg
GOLVVAS, Scheurich
Slutpris300 SEK
YTTERFODER, 4 st_1842a_8db199ebfb582b5_lg.jpeg
YTTERFODER, 4 st
Slutpris500 SEK