JENNIFER WIKMAN-RANELID (Född 1988), olja_1843a_8db1be42b8e76d1_lg.jpeg
JENNIFER WIKMAN-RANELID (Född 1988), olja
Slutpris1 500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Skål_1844a_8db199e51384547_lg.jpeg
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Skål
Slutpris300 SEK
TAKARMATUR, Skansen glas_1845a_8db2ab8ffb638c5_lg.jpeg
TAKARMATUR, Skansen glas
Slutpris750 SEK
ANNA-LISA THOMSON (1905-1952)_1846a_8db199e3e7cb5eb_lg.jpeg
ANNA-LISA THOMSON (1905-1952)
Slutpris1 000 SEK
ISHINK, Eagle, Japan_1847a_8db199f446841e8_lg.jpeg
ISHINK, Eagle, Japan
Slutpris550 SEK
GLASSKÅL_1848a_8db199e185d3ff1_lg.jpeg
GLASSKÅL
Slutpris100 SEK
 TAKARMATUR/AMPEL, 1900-tal_1849c_8db2abe475a507d_lg.jpeg
TAKARMATUR/AMPEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
HALSRING, Sterlingsilver_1850a_8db1be41baee1fa_lg.jpeg
HALSRING, Sterlingsilver
Slutpris700 SEK
KUDDFODRAL, 4 st_1851a_8db1be40cd85f17_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 4 st
Slutpris550 SEK
GERDA STRÖMBERG (1879-1960), VAS_1852a_8db199f6e978103_lg.jpeg
GERDA STRÖMBERG (1879-1960), VAS
Slutpris200 SEK
KANDELABER FÖR 5 LJUS_1853a_8db199f7bb8a45f_lg.jpeg
KANDELABER FÖR 5 LJUS
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1930-TAL_1839a_8db199fc05babc1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1930-TAL
Slutpris650 SEK
YSTAD METALL, Skål, "Kungaskålen"_1854a_8db199f8bd39092_lg.jpeg
YSTAD METALL, Skål, "Kungaskålen"
Slutpris350 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft_1858a_8db1a6a1dc7a32f_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
SYBORD, jugend_1884a_8db1b1a26b50c22_lg.jpeg
SYBORD, jugend
Slutpris450 SEK
PARTI SILVERSMYCKEN_1921a_lg.jpeg
PARTI SILVERSMYCKEN
Slutpris450 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, England_2041a_8db1fe9b6038e2c_lg.jpeg
FARTYGSPORTRÄTT, England
Slutpris850 SEK
SKEPPSKVARNAR , 2st 1800-tal_2154b_8db24789d3e35ea_lg.jpeg
SKEPPSKVARNAR , 2st 1800-tal
Slutpris150 SEK
KVARNAR, 3st, 18/1900-tal_2156a_8db249248878183_lg.jpeg
KVARNAR, 3st, 18/1900-tal
Slutpris150 SEK
LARS LARSSON (1920-tal) akvarell_2139a_8db2632ba01285e_lg.jpeg
LARS LARSSON (1920-tal) akvarell
Slutpris1 700 SEK
VÄGGLAMPA, Bergboms_1840a_8db2aed9f58d70f_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, Bergboms
Slutpris300 SEK
TORSTEN SCHONBERG_2042a_8db23c9be688b08_lg.jpeg
TORSTEN SCHONBERG
Slutpris200 SEK
KAFFEKVARNAR, 4 st 18/1900-tal_2157a_8db24779b7a7885_lg.jpeg
KAFFEKVARNAR, 4 st 18/1900-tal
Slutpris650 SEK
RYMDMÅTT, 1 kappa, daterad 1858 trä_2161a_8db24782310f234_lg.jpeg
RYMDMÅTT, 1 kappa, daterad 1858 trä
Slutpris300 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT_2046a_8db1fe774d284c1_lg.jpeg
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
Slutpris3 600 SEK
SPEGELSKÄNK, tidigt 1900-tal, Jugend_1914c_lg.jpeg
SPEGELSKÄNK, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris200 SEK
UNIFORMSPLANSCHER, 2 st_2043a_8db23c837e63932_lg.jpeg
UNIFORMSPLANSCHER, 2 st
Slutpris250 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-tal_1834a_8db199eaea3eeb7_lg.jpeg
CHAMPAGNEKYLARE, 1900-tal
Slutpris700 SEK
SARABAND, Orientmatta_1922a_lg.jpeg
SARABAND, Orientmatta
Slutpris700 SEK
SPEGEL, 1800-tal, Karl Johan-stil, _2109a_8db26cfd36b3491_lg.jpeg
SPEGEL, 1800-tal, Karl Johan-stil,
Slutpris400 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 st_2140a_8db263230ba07d5_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 st
Slutpris300 SEK
JOHN BRANDT 1900-talets första hälft_2146a_8db2631d86e109c_lg.jpeg
JOHN BRANDT 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
KVARNAR,  3st 18/1900-tal_2158a_8db24786ec31cb6_lg.jpeg
KVARNAR, 3st 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
GUN-BRITT MOLDEUS,  akvarell_2162a_lg.jpeg
GUN-BRITT MOLDEUS, akvarell
SlutprisInga bud
GAMLA SKURUBRON, oljetryck_2044a_8db1fea26134b63_lg.jpeg
GAMLA SKURUBRON, oljetryck
Slutpris900 SEK
TRÄMORTLAR, ca 12 st 1800-tal_2159a_8db247846485cae_lg.jpeg
TRÄMORTLAR, ca 12 st 1800-tal
Slutpris900 SEK
BARNSPEGEL, 1900-talets mitt_2111a_8db26333adebf62_lg.jpeg
BARNSPEGEL, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA/SOLLAMPA, Osram, Vitalux_1841a_8db19a1d3fd2b1e_lg.jpeg
BORDSLAMPA/SOLLAMPA, Osram, Vitalux
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108, _1919a_8db2aed94983105_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108,
Slutpris150 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD_2141a_8db2632c7d8d914_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2st_2147a_8db263297339995_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2st
Slutpris300 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, s/s "The Great Western"_2163a_8db2630cc27583f_lg.jpeg
FARTYGSPORTRÄTT, s/s "The Great Western"
Slutpris150 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997)_2177a_8db24788071c5a1_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND (1904-1997)
Slutpris1 100 SEK
SOFFGRUPP, 1960/70-tal_1898a_lg.jpeg
SOFFGRUPP, 1960/70-tal
Slutpris100 SEK
PALL, furu_2221a_8db254f59b5228a_lg.jpeg
PALL, furu
Slutpris500 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, efter_2164a_8db2631f94d58f1_lg.jpeg
JOHAN FREDRIK MARTIN, efter
Slutpris250 SEK
KAFFEKVARNAR, 4st, 18/1900-tal_2160a_8db2477ca285bb3_lg.jpeg
KAFFEKVARNAR, 4st, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 st_2148a_8db263274f6fbf2_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 st
Slutpris400 SEK