VÄGGFONTÄN, från Gustav III`s lustjakt Amphion_2212a_8db260e0bab0551_lg.jpeg
VÄGGFONTÄN, från Gustav III`s lustjakt Amphion
Slutpris115 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA "Ormbunkssoffa"_2207c_8db25f614792f65_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA "Ormbunkssoffa"
Slutpris10 500 SEK
SKÅP, 1700-tal, rokoko_2201a_8db25445439eb98_lg.jpeg
SKÅP, 1700-tal, rokoko
Slutpris6 600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England 18/1900-tal_2134a_8db2630e017117e_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England 18/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)_2165a_8db252db0704494_lg.jpeg
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
EDWARD WESSON (1910-1983)_2166a_8db252df9d9cdba_lg.jpeg
EDWARD WESSON (1910-1983)
Slutpris800 SEK
SIDEBOARD, "Korsör"_1855a_8db29f31c9371a0_lg.jpeg
SIDEBOARD, "Korsör"
Slutpris6 000 SEK
BORD, 1920-tal, Swedish Grace_2178b_8db2543c1b46595_lg.jpeg
BORD, 1920-tal, Swedish Grace
Slutpris2 200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Dux_2185a_8db25f6ffa2038d_lg.jpeg
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Dux
Slutpris450 SEK
STOL, sengustaviansk, Stockholmsarbete_2200a_8db254f8cfc9485_lg.jpeg
STOL, sengustaviansk, Stockholmsarbete
Slutpris800 SEK
PLUTO, leksak, Brio_2176a_8db24922159cdec_lg.jpeg
PLUTO, leksak, Brio
Slutpris500 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD 16/1700-tal_2150a_8db2632876aa0e4_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKT BLAD 16/1700-tal
Slutpris1 500 SEK
SPEGEL, tillskriven Estrid Ericson_2075a_8db26334531c6e8_lg.jpeg
SPEGEL, tillskriven Estrid Ericson
Slutpris1 200 SEK
EGYPTISKT MANSHUVUD, 1900-tal, sten_2120a_8db24745854bdc5_lg.jpeg
EGYPTISKT MANSHUVUD, 1900-tal, sten
Slutpris2 100 SEK
KAVEL, NAILSEA, England, 1800-talets andra hälft_2132a_8db24747fa9d53d_lg.jpeg
KAVEL, NAILSEA, England, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
SALVADOR DALI, (1904-1989) "Cheval Royal"_2114b_8db263321185630_lg.jpeg
SALVADOR DALI, (1904-1989) "Cheval Royal"
Slutpris5 200 SEK
LJUSSTAKAR, ett par silver_2090a_8db23d979cf0a4d_lg.jpeg
18
LJUSSTAKAR, ett par silver
Slutpris1 000 SEK
VILFÅTÖLJ, Efter, Le Corbusier_1857a_8db1a6c4220a140_lg.jpeg
VILFÅTÖLJ, Efter, Le Corbusier
Slutpris3 200 SEK
LJUSTER, 17/1800-tal_1859a_8db1be39d55170e_lg.jpeg
LJUSTER, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar_1860a_8db1a6c5c9bff09_lg.jpeg
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar
Slutpris650 SEK
LISA LARSSON, (född 1931), figurin_1861a_8db1a6bb11d4775_lg.jpeg
LISA LARSSON, (född 1931), figurin
Slutpris1 500 SEK
BORDSRAM, mässing_1862a_8db1a6c6c6b4bb6_lg.jpeg
BORDSRAM, mässing
Slutpris250 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna_1864a_8db1a6b8c7c5d3b_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Dalarna
Slutpris2 000 SEK
OLJEKANNA, 1900-talets början_1865a_8db1be38d9f71fa_lg.jpeg
OLJEKANNA, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
PORTKLÄPP, brons_1866a_8db1a6c7a15cecb_lg.jpeg
PORTKLÄPP, brons
Slutpris1 300 SEK
VRILSKÅL, daterad 1747,_1868a_8db1be31751e4ad_lg.jpeg
VRILSKÅL, daterad 1747,
Slutpris2 500 SEK
TOBAKSBURK, sengustaviansk_1869a_8db1be32859ff0e_lg.jpeg
TOBAKSBURK, sengustaviansk
Slutpris1 000 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal_1870a_8db1be350f65b0c_lg.jpeg
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris200 SEK
TRÄKLUBBA daterad 1834_1871a_8db1be3ab69b626_lg.jpeg
TRÄKLUBBA daterad 1834
Slutpris650 SEK
VICKE LINDSTRAND (1904-1983) skål_1872a_8db1be3e50a4e4d_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND (1904-1983) skål
Slutpris550 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 2st _1873a_8db1be3799644fe_lg.jpeg
TRAKTÖRPANNOR, 2st
Slutpris550 SEK
RAKLÅDA med spegel_1874c_8db1be340a07537_lg.jpeg
RAKLÅDA med spegel
Slutpris550 SEK
SKYLT FRÅN KRONOBRÄNNERI 1700-TAL_1875a_8db1be367b26fa6_lg.jpeg
SKYLT FRÅN KRONOBRÄNNERI 1700-TAL
Slutpris14 000 SEK
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad_1876a_8db1b1a07390ba9_lg.jpeg
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad
Slutpris250 SEK
KISTA, Cassone, tidigt 1900-tal_1797a_8db1bec02e5f4d1_lg.jpeg
KISTA, Cassone, tidigt 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
BORDSSTOL, 1800-tal, _1878a_8db1b1a87b69402_lg.jpeg
BORDSSTOL, 1800-tal,
Slutpris1 900 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal_1879e_8db1b1ab2df1a3f_lg.jpeg
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal, _1880a_8db1bec1b561c26_lg.jpeg
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal,
Slutpris1 100 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets mitt_1881c_8db1b1adda3a390_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1800-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn_1882a_8db1b1a5c3c8d14_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, för hörn
Slutpris1 400 SEK
SKEPPSTALLRIKAR, 3st_1885a_8db1be3f802580d_lg.jpeg
44
SKEPPSTALLRIKAR, 3st
Slutpris1 100 SEK
PIPA, med silverbeslag, 1800-tal_1886b_8db1be3cc8bafb6_lg.jpeg
PIPA, med silverbeslag, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England_1887c_8db1be282804795_lg.jpeg
SKEPPSSKRÄDDARSKRIN, England
Slutpris850 SEK
VÄNDBÄNK, 1700-tal_1889a_8db1b19d4b467d2_lg.jpeg
VÄNDBÄNK, 1700-tal
Slutpris4 200 SEK
ORIENTMATTA, USHAK_1890a_8db26d16d3540b4_lg.jpeg
ORIENTMATTA, USHAK
Slutpris1 500 SEK
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"_1867a_8db1b24b0a4d300_lg.jpeg
NAMNBRÄDA, för båt , "Riga"
Slutpris4 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft_1928a_8db1e585f0427ed_lg.jpeg
SPEGEL, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal_1929a_8db25f7b02c5c51_lg.jpeg
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris700 SEK