KARMSTOLAR, ett par, rokokostil_6392a_8dc167fa1d55d88_lg.jpeg
449
KARMSTOLAR, ett par, rokokostil
Slutpris250 SEK
JAN BRAUNER (1931-2015), färglitografi_6399a_8dc168ed8147068_lg.jpeg
450
JAN BRAUNER (1931-2015), färglitografi
SlutprisInga bud
STRYKJÄRN, 1800-tal, mässing_6403a_8dc17557acb5ea9_lg.jpeg
451
STRYKJÄRN, 1800-tal, mässing
Slutpris200 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS_6404a_8dc16a57bb38b9e_lg.jpeg
452
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris250 SEK
BJÖRN LINDROTH (1931-1999), färglitografi_6401a_8dc168f4160488c_lg.jpeg
453
BJÖRN LINDROTH (1931-1999), färglitografi
Slutpris750 SEK
SOLSPEGEL, 1900-tal _6411a_8dc174126197b98_lg.jpeg
454
SOLSPEGEL, 1900-tal
Slutpris850 SEK
EIRA FOGELBERG (född 1972)_6405a_8dc169379cadcf4_lg.jpeg
455
EIRA FOGELBERG (född 1972)
Slutpris1 800 SEK
KLAFFBORD, omkring 1900, furu_6412c_8dc169e4697ae4f_lg.jpeg
456
KLAFFBORD, omkring 1900, furu
Slutpris650 SEK
MONA HUSS WALIN (född 1944), färglitografi_6402a_8dc169323fa73f8_lg.jpeg
457
MONA HUSS WALIN (född 1944), färglitografi
Slutpris600 SEK
ORIENTMATTA, Gabbeh_6413a_8dc169dbc669956_lg.jpeg
458
ORIENTMATTA, Gabbeh
Slutpris400 SEK
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"_6416a_8dc17421b8ae634_lg.jpeg
459
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"
Slutpris100 SEK
JOHAN PETTERSON (Född 1957)_6406a_8dc1693afec6f78_lg.jpeg
460
JOHAN PETTERSON (Född 1957)
Slutpris2 100 SEK
TAKLAMPA, samtida_6418a_8dc16a599bffa4e_lg.jpeg
462
TAKLAMPA, samtida
Slutpris150 SEK
MATTA, "Jorun", oval form_6417a_8dc169de9acb150_lg.jpeg
463
MATTA, "Jorun", oval form
Slutpris650 SEK
VIKTOR HOLMLUND (1884-1938)_6407a_8dc16933e92bd23_lg.jpeg
464
VIKTOR HOLMLUND (1884-1938)
Slutpris350 SEK
GILLIS SAHLIN (1901-1984), pastell_6410a_8dc1741b97e6646_lg.jpeg
465
GILLIS SAHLIN (1901-1984), pastell
SlutprisInga bud
MALIN ÅNGSTRÖM, Röllakansmatta_6415a_8dc169e2bb72521_lg.jpeg
466
MALIN ÅNGSTRÖM, Röllakansmatta
Slutpris1 700 SEK
SCHATULL, 1800-talets andra hälft_6419a_8dc1bf0f85d1bdf_lg.jpeg
467
SCHATULL, 1800-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
KONSERTAFFISCH, Wilmer X & Slaptones_6408a_8dc1741eddc76c5_lg.jpeg
468
KONSERTAFFISCH, Wilmer X & Slaptones
Slutpris150 SEK
BRITTEN PÅÅG (född 1943), fat_6420a_8dc1754e9b0cb55_lg.jpeg
469
BRITTEN PÅÅG (född 1943), fat
Slutpris100 SEK
JÜRGEN VON KONOW (1915-1959)_6422a_8dc1754cb1a7782_lg.jpeg
470
JÜRGEN VON KONOW (1915-1959)
Slutpris200 SEK
LENNART GRAM (1910-1996), Litografier_6423a_8dc17637e5decb2_lg.jpeg
471
LENNART GRAM (1910-1996), Litografier
Slutpris550 SEK
LENNART GRAM (1910-1996), Litografier_6424a_8dc17634cb3731e_lg.jpeg
472
Slutpris300 SEK
KAPTENSSTOL, tidigt 1900-tal_6425a_8dc176ea001cd1c_lg.jpeg
473
KAPTENSSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
SKÅL, glaserad keramik_5979a_8dc01410b1898b0_lg.jpeg
474
SKÅL, glaserad keramik
Slutpris500 SEK
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage_6224a_lg.jpeg
475
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage
SlutprisInga bud
KASTLÅDA, 18/1900-tal, med div föremål_6369a_8dc15b41d5b3cbd_lg.jpeg
476
KASTLÅDA, 18/1900-tal, med div föremål
Slutpris650 SEK
MATBORD, samtida_6370a_8dc15b348cea2ce_lg.jpeg
477
MATBORD, samtida
Slutpris100 SEK
SKÅLAR, 3 st, Teak, 1900-talets andra hälft_6372a_8dc15cd298440f7_lg.jpeg
478
SKÅLAR, 3 st, Teak, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
SKÅLAR, 3 st, Teak, 1900-talets andra hälft_6373a_8dc15cd5ecada9d_lg.jpeg
479
Slutpris250 SEK
ÖLGLAS, 14 st, Lindshammar Glasbruk_6374a_8dc15cda6953b36_lg.jpeg
480
ÖLGLAS, 14 st, Lindshammar Glasbruk
Slutpris750 SEK
LARS BERGSTEN (1920-2011), Skulptur_6366a_8dc15cb5402c84a_lg.jpeg
481
LARS BERGSTEN (1920-2011), Skulptur
Slutpris100 SEK
ORIENTMATTA, Boccara, Pakistan_6367a_8dc15b20eb13984_lg.jpeg
482
ORIENTMATTA, Boccara, Pakistan
Slutpris700 SEK
ORIENTMATTA, Meskin, galleri, _6368c_8dc15b26631b4f9_lg.jpeg
483
ORIENTMATTA, Meskin, galleri,
Slutpris400 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1950/60-tal_6354a_8dc1762f47a7f15_lg.jpeg
484
VÄGGLAMPOR, ett par, 1950/60-tal
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, jugend_6355a_8dc16a5e5bc1097_lg.jpeg
485
TAKARMATUR, 1900-talets början, jugend
Slutpris850 SEK
VINKYLARE/YTTERFODER, med hänklar_6356a_8dc15e10df08a36_lg.jpeg
486
VINKYLARE/YTTERFODER, med hänklar
Slutpris1 000 SEK
SÄNGBORD, jugend, 1900-talets början_6357a_8dc15b384aa8dfa_lg.jpeg
487
SÄNGBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris950 SEK
SÄNGSKÅP, Nordiska Kompaniet_6358a_8dc15b36577df24_lg.jpeg
488
SÄNGSKÅP, Nordiska Kompaniet
Slutpris550 SEK
GARDEROB FÖR BARN, samt väggur_6428a_8dc183c4f7b3a43_lg.jpeg
489
GARDEROB FÖR BARN, samt väggur
Slutpris700 SEK
BORDSLAMPA, samtida, mässing _6427a_8dc19090dbac830_lg.jpeg
490
BORDSLAMPA, samtida, mässing
Slutpris100 SEK