PETER FRIE (född 1947), färglitografi_6321a_8dc137182588a24_lg.jpeg
PETER FRIE (född 1947), färglitografi
Slutpris200 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, Kina_6324a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, Kina
Slutpris600 SEK
KLÄDKROKAR, 5 st (2+2+1), 1900-tal_6024a_8dc1806fdc65200_lg.jpeg
KLÄDKROKAR, 5 st (2+2+1), 1900-tal
Slutpris800 SEK
STALLLYKTA, med hänkel, 1800-tal_6147a_8dc0d339a036dff_lg.jpeg
STALLLYKTA, med hänkel, 1800-tal
Slutpris500 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1994-1986), Akvarell_6218a_lg.jpeg
ROBERT HÖGFELDT (1994-1986), Akvarell
Slutpris100 SEK
DRÄKTVÄSKA, Hälsingland, 1800-tal_6158a_8dc0dda2d251dca_lg.jpeg
DRÄKTVÄSKA, Hälsingland, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
STOLAR, ett par, Skandiform_6234a_lg.jpeg
STOLAR, ett par, Skandiform
Slutpris100 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal, träskuren_6194a_8dc1125bb20a6fa_lg.jpeg
KAFFEKVARN, 1800-tal, träskuren
Slutpris300 SEK
ROTKORGAR, 3 st, 18/1900-tal_6159a_8dc0d3362702e74_lg.jpeg
ROTKORGAR, 3 st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
LJUSSTAKE, Judaica, sannolikt 1800-tal_6156a_8dc0dda02312eca_lg.jpeg
LJUSSTAKE, Judaica, sannolikt 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
BRICKOR, 12 st, samt skål, nysilver_6154a_8dc0ddb7521b0a2_lg.jpeg
BRICKOR, 12 st, samt skål, nysilver
Slutpris300 SEK
ETAGÉRE, 1800-talets slut_6327a_lg.jpeg
ETAGÉRE, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
BRÖLLOPSHANDSKAR, Hälsingland 3 par_6164a_8dc0ddbb5ba361d_lg.jpeg
BRÖLLOPSHANDSKAR, Hälsingland 3 par
Slutpris800 SEK
SIRI MAGNUS-LAGERCRANTZ (1875-1944)_6252a_8dc110f2a9089ce_lg.jpeg
SIRI MAGNUS-LAGERCRANTZ (1875-1944)
Slutpris850 SEK
SIRI MAGNUS-LAGERCRANTZ (1875-1944)_6263a_8dc110d13b6678f_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
BORDSLAMPA OCH VÄGGLAMPA_6265a_8dc15d06f87ee0d_lg.jpeg
BORDSLAMPA OCH VÄGGLAMPA
Slutpris200 SEK
BADKARSSOFFA, omkring 1900_6326a_8dc18ef83f29679_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, omkring 1900
Slutpris400 SEK
KLOTLAMPA, 1900-tal_6268a_8dc12a17eda84e2_lg.jpeg
KLOTLAMPA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
POTTSKÅP, Gustaviansk stil_5620a_lg.jpeg
POTTSKÅP, Gustaviansk stil
Slutpris750 SEK
MATGRUPP 5 delar, "Wilma", Mio_6271a_8dc167d4ccd6609_lg.jpeg
MATGRUPP 5 delar, "Wilma", Mio
Slutpris800 SEK
BORDSLAMPA, Kantonporslin_6227b_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Kantonporslin
Slutpris250 SEK
BIJOUTERIER, i parti_6179a_8dc15e14a43c40b_lg.jpeg
BIJOUTERIER, i parti
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, samtida_6351a_8dc15d0a181af1f_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, samtida
Slutpris150 SEK
MATSERVIS, 51 delar_6307a_8dc15cbc32ad182_lg.jpeg
MATSERVIS, 51 delar
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJER, 5 st, "Venus"_6328a_8dc11ca19da7e66_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 5 st, "Venus"
Slutpris800 SEK
DAGMAR NORELL (1917-1996), Etsning_6214a_lg.jpeg
DAGMAR NORELL (1917-1996), Etsning
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, Tekke, semiantik_6257b_8dc111353894126_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Tekke, semiantik
Slutpris700 SEK
H STOLZ (1800-talets mitt), Olja på duk_6256a_8dc110f4a6dab73_lg.jpeg
H STOLZ (1800-talets mitt), Olja på duk
Slutpris900 SEK
SKRIN, 1800-tal, rotfaner_6209a_8dc11c9b7929da0_lg.jpeg
SKRIN, 1800-tal, rotfaner
Slutpris1 100 SEK
DOCKOR, 9 st, 1900-tal, i parti_6192a_8dc15e0f547c0ba_lg.jpeg
DOCKOR, 9 st, 1900-tal, i parti
Slutpris150 SEK
SAMLARTALLRIKAR, 11 st, Gefle, _6181a_8dc10f475d47e11_lg.jpeg
SAMLARTALLRIKAR, 11 st, Gefle,
Slutpris650 SEK
MORTEL MED STÖT, 1700-tal, brons_6148a_8dc0c736e24fa1a_lg.jpeg
MORTEL MED STÖT, 1700-tal, brons
Slutpris400 SEK
DRÄKTBAND, 9 st, allmoge, Hälsingland_6155a_8dc0dda6d2a7918_lg.jpeg
DRÄKTBAND, 9 st, allmoge, Hälsingland
Slutpris500 SEK
BIJOUTERIER, i parti_6180a_8dc15e1704c29b5_lg.jpeg
BIJOUTERIER, i parti
Slutpris400 SEK
NATTLJUSSTAKAR, ett par, nysilver_6182a_8dc10f41e5415ab_lg.jpeg
NATTLJUSSTAKAR, ett par, nysilver
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska_6277a_8dc135c11073c67_lg.jpeg
STOLAR, ett par, sengustavianska
Slutpris200 SEK
STEKFAT, 3 st, England_6287a_8dc11c9886eecb5_lg.jpeg
STEKFAT, 3 st, England
Slutpris500 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft_6273a_8dc11e3a75341f4_lg.jpeg
SOFFA, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
KISTA,1700-tal, furu, järnbeslag_6275d_8dc135bcdf4c897_lg.jpeg
KISTA,1700-tal, furu, järnbeslag
Slutpris450 SEK
PARTI LINNE_6269a_8dc15ced1cae301_lg.jpeg
PARTI LINNE
Slutpris1 100 SEK
NATTSÄRK, daterad 1843_6289a_8dc1d92054606ec_lg.jpeg
NATTSÄRK, daterad 1843
Slutpris1 100 SEK
VÄGGUR, 1900-tal, barockstil_6313a_8dc174262d5f252_lg.jpeg
VÄGGUR, 1900-tal, barockstil
Slutpris450 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft_6272a_8dc12a2edd1a719_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, samtida_6276a_8dc135b6df9cf51_lg.jpeg
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, samtida
Slutpris150 SEK
SLAGBORD, England, 1800-tal_6278a_8dc135bee02c73d_lg.jpeg
SLAGBORD, England, 1800-tal
Slutpris800 SEK
STOLAR, 6 st, senbarockstil_6274a_8dc135b529c1c8e_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, senbarockstil
Slutpris200 SEK
DEKORATIONSFÅGLAR, 2 st_6288a_8dc11c9f2be713e_lg.jpeg
DEKORATIONSFÅGLAR, 2 st
Slutpris900 SEK
GLASFRUKTER, 4 st_6290a_8dc11275a35b233_lg.jpeg
GLASFRUKTER, 4 st
Slutpris200 SEK