MORTEL, med stöt, 1700-tal, brons_6196a_8dc1125d41c5a3e_lg.jpeg
MORTEL, med stöt, 1700-tal, brons
Slutpris650 SEK
BORD, med låda, jugend_6197a_8dc12b5cf90294e_lg.jpeg
BORD, med låda, jugend
Slutpris450 SEK
MATTA, vävd, 1900-talets andra hälft_6198a_8dc11131db9fb08_lg.jpeg
MATTA, vävd, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
EINAR NERMAN (1888-1983), Litografi_6199a_8dc110daf43da2a_lg.jpeg
EINAR NERMAN (1888-1983), Litografi
Slutpris1 200 SEK
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, opalinglas_6200a_8dc15cf1e008b75_lg.jpeg
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, opalinglas
Slutpris150 SEK
TALLRIKAR, 16 st, Creil Montereau, _6279a_8dc11cacd1dc395_lg.jpeg
TALLRIKAR, 16 st, Creil Montereau,
Slutpris900 SEK
SPISELHUNDAR, 2 par, 1900-tal_6280a_8dc11c9a0b22721_lg.jpeg
SPISELHUNDAR, 2 par, 1900-tal
Slutpris350 SEK
VÄGGLJUSSTAKAR, ett par, samtida_6283a_8dc15d1625e4016_lg.jpeg
VÄGGLJUSSTAKAR, ett par, samtida
Slutpris400 SEK
SKOTTORP KERAMIK, 15 delar_6284a_8dc15d136f7c789_lg.jpeg
SKOTTORP KERAMIK, 15 delar
Slutpris650 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1900-tal _6300a_8dc135c380ed501_lg.jpeg
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
LJUSSKRONA FÖR 6 LJUS_6302a_8dc15b3af3f5108_lg.jpeg
LJUSSKRONA FÖR 6 LJUS
Slutpris500 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-tal_6096a_8dc17418cd5051e_lg.jpeg
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP, 1900-tal, sengustaviansk stil_6301a_8dc11e3766fc40b_lg.jpeg
SKÅP, 1900-tal, sengustaviansk stil
Slutpris2 600 SEK
HÖGTALARE, ett par_6329a_8dc11e4bfba6559_lg.jpeg
HÖGTALARE, ett par
Slutpris800 SEK
BYRÅ, Engelsk stil, 1900-tal, mahogny_6330a_8dc11e5cd879b3a_lg.jpeg
BYRÅ, Engelsk stil, 1900-tal, mahogny
Slutpris450 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt_6352a_8dc1379ff1bfcc3_lg.jpeg
SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, Nahavand, handknuten_6363d_8dc15b2a2d1d708_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Nahavand, handknuten
Slutpris800 SEK
GOLVVAS, Tyskland_6304a_8dc1126f60206e5_lg.jpeg
GOLVVAS, Tyskland
Slutpris450 SEK
TAKARMATUR, samtida_6303a_8dc12a1488e18b3_lg.jpeg
TAKARMATUR, samtida
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Ardebil, figural_6364d_8dc15b2b7b999c9_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ardebil, figural
Slutpris1 100 SEK
SKÅP, 1940-tal_6353a_8dc1379a5c77eaa_lg.jpeg
SKÅP, 1940-tal
Slutpris600 SEK
SPEGLAR, 2 st, samtida_6097a_8dc1741646ce9b3_lg.jpeg
SPEGLAR, 2 st, samtida
Slutpris250 SEK
LISA LARSON (född 1931), figurin _6099a_8dc0c57439e825c_lg.jpeg
LISA LARSON (född 1931), figurin
Slutpris550 SEK
ORIENTMATTA, Afshar, Figural, semiantik_6361c_8dc15b32b488788_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afshar, Figural, semiantik
Slutpris800 SEK
SKRIVBORD, med 2 st lådor, 1900-tal_6380a_8dc167e06f12bcc_lg.jpeg
SKRIVBORD, med 2 st lådor, 1900-tal
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Anatol, semiantik/antik_6365e_8dc15b28809db58_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Anatol, semiantik/antik
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, 1970/80-tal_6381a_8dc168156898b98_lg.jpeg
SOFFBORD, 1970/80-tal
Slutpris250 SEK
TAKARMATURER, 3 st_6305a_8dc12a1a9552f5a_lg.jpeg
TAKARMATURER, 3 st
Slutpris250 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, Aneta_6382a_8dc16930d529b61_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, ett par, Aneta
Slutpris1 400 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003)_6393a_8dc16917e401c66_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
ORIENTMATTA, Afgan, handknuten_6371a_8dc15b2c7f886b2_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afgan, handknuten
Slutpris750 SEK
ARMAN (ARMAND PIERRE FERNANDEZ)_6395a_8dc168f7d5b3fab_lg.jpeg
ARMAN (ARMAND PIERRE FERNANDEZ)
Slutpris600 SEK
MATSERVISDELAR, 25 st, Rörstrand_6383a_8dc1762ca9e3ace_lg.jpeg
MATSERVISDELAR, 25 st, Rörstrand
Slutpris800 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal_6384a_8dc190646fefb32_lg.jpeg
434
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal
Slutpris400 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006)_6400a_8dc168ddab799de_lg.jpeg
435
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006)
Slutpris350 SEK
OSTKUPOR MED FAT, 2 st, 1900-tal_6385a_8dc17554b354f7f_lg.jpeg
436
OSTKUPOR MED FAT, 2 st, 1900-tal
Slutpris450 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 2 par_6306a_8dc1806d8ab5ae9_lg.jpeg
437
FÖNSTERLAMPOR, 2 par
Slutpris150 SEK
FOTPALL, 1800-tal_6350a_8dc13792fce3a32_lg.jpeg
438
FOTPALL, 1800-tal
Slutpris250 SEK
SIVERT RAPP (1922-1989), färglitografi_6396a_8dc168e37bbc26b_lg.jpeg
439
SIVERT RAPP (1922-1989), färglitografi
SlutprisInga bud
VAS, Orrefors, "Graphic"_6386a_8dc1755229d1f12_lg.jpeg
440
VAS, Orrefors, "Graphic"
Slutpris350 SEK
BJÖRN LINDROTH (1931-1999), färglitografi_6398a_8dc168e1e1d8368_lg.jpeg
441
BJÖRN LINDROTH (1931-1999), färglitografi
Slutpris500 SEK
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), Vas _6387a_8dc175537bc61b9_lg.jpeg
442
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), Vas
Slutpris400 SEK
ERIK HÖGLUND (1932-1998), vas, Boda_6388a_8dc1755095437cf_lg.jpeg
443
ERIK HÖGLUND (1932-1998), vas, Boda
Slutpris950 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006),_6397a_8dc168db4fa936b_lg.jpeg
444
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006),
Slutpris650 SEK
JOSEF FRANK (1885-1967), gardiner_6389a_8dc1d9111cc173c_lg.jpeg
445
JOSEF FRANK (1885-1967), gardiner
Slutpris2 300 SEK
YTTERFODER, 2 st, Gustavsberg_6390a_8dc17555ebd138b_lg.jpeg
446
YTTERFODER, 2 st, Gustavsberg
Slutpris850 SEK
GUSTAV RUDBERG (1915-2001), litografi_6394a_8dc168e9b3616f5_lg.jpeg
447
GUSTAV RUDBERG (1915-2001), litografi
Slutpris150 SEK
HINK OCH KITTEL MED HÄNKLAR_6391a_8dc1762e1e78244_lg.jpeg
448
HINK OCH KITTEL MED HÄNKLAR
Slutpris700 SEK