FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)_6233a_lg.jpeg
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)
Slutpris600 SEK
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik_6003a_8dc10509990645f_lg.jpeg
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris250 SEK
KIKARE, 3 st i parti_6009a_8dc0873472be171_lg.jpeg
KIKARE, 3 st i parti
Slutpris650 SEK
STOLAR, ett par, Frankrike, 1900-tal_6018a_8dc02285865fa35_lg.jpeg
STOLAR, ett par, Frankrike, 1900-tal
Slutpris200 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal, vitlackerade_6005a_8dc0228765706d1_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, 1900-tal, vitlackerade
Slutpris500 SEK
BYRÅ, Kina, 1900-tal_6217a_lg.jpeg
BYRÅ, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
GOLVLAMPA, Skärm från Firma Svenskt Tenn_6007a_8dc023920dd069a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Skärm från Firma Svenskt Tenn
Slutpris1 600 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu_6019a_8dc02399b9ca543_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris500 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Gustaviansk stil_6022a_8dc18f06da6ee03_lg.jpeg
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Gustaviansk stil
Slutpris350 SEK
BORDSLAMPOR,  2 st, keramik, 1900-tal_6011a_8dc02db0a1ab88c_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, 2 st, keramik, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, samtida_6231a_lg.jpeg
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, samtida
Slutpris1 300 SEK
SKÅL, silver, Boulenger, Frankrike_6081a_8dc0872ab9d26ad_lg.jpeg
SKÅL, silver, Boulenger, Frankrike
Slutpris2 100 SEK
SMYCKEN, silver, i parti_6178a_8dc1052d2075337_lg.jpeg
SMYCKEN, silver, i parti
Slutpris850 SEK
FISKBESTICK, 32 delar, nysilver, England_6084a_8dc0c56a14a2c15_lg.jpeg
FISKBESTICK, 32 delar, nysilver, England
Slutpris100 SEK
ELIS ÅSLUND (1872-1956), Olja på pannå_6208a_8dc110e704af5cc_lg.jpeg
ELIS ÅSLUND (1872-1956), Olja på pannå
Slutpris550 SEK
MIKAEL SJÖ, samtida, skulpturer 2 st_5983a_8dc00a858190752_lg.jpeg
MIKAEL SJÖ, samtida, skulpturer 2 st
Slutpris550 SEK
SKEDAR, 3 st, GAFFLAR, 2 st, silver_6121a_8dc0c737f95cc69_lg.jpeg
SKEDAR, 3 st, GAFFLAR, 2 st, silver
Slutpris1 500 SEK
ULLA PROCOPÉ, (Finland, 1921-1968)_6204a_8dc1127419120a9_lg.jpeg
ULLA PROCOPÉ, (Finland, 1921-1968)
Slutpris1 100 SEK
SMÖRGÅSBESTICK, 24 delar, silver_6228a_lg.jpeg
SMÖRGÅSBESTICK, 24 delar, silver
Slutpris1 100 SEK
SALT OCH PEPPARKAR, ett par, silver_6085c_8dc07930091a220_lg.jpeg
SALT OCH PEPPARKAR, ett par, silver
Slutpris800 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu_5597a_lg.jpeg
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
CABARET, snurrbar, 1900-talets andra hälft_6137d_8dc0ddb47042356_lg.jpeg
CABARET, snurrbar, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
VAS, tidigt 1900-tal, Jugend, nysilver_6139a_8dc0c72ae9bd283_lg.jpeg
VAS, tidigt 1900-tal, Jugend, nysilver
Slutpris250 SEK
TALLRIKAR, 24 st, "Meissen", Rörstrand_6138a_8dc0dda859e3e16_lg.jpeg
TALLRIKAR, 24 st, "Meissen", Rörstrand
Slutpris11 000 SEK
JARDINIERE, nysilver med glasinsats_5858a_8dc02da73c7df88_lg.jpeg
JARDINIERE, nysilver med glasinsats
Slutpris450 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, gustaviansk stil_6239a_lg.jpeg
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, gustaviansk stil
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, England, 1900-tal, Idegran_6008a_8dc022898bc4ef5_lg.jpeg
SOFFBORD, England, 1900-tal, Idegran
Slutpris1 500 SEK
LINNEDUKAR, 2 st_6010a_8dc02db39780355_lg.jpeg
LINNEDUKAR, 2 st
Slutpris250 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Rokokostil_6023a_8dc18f0c3f112b2_lg.jpeg
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Rokokostil
Slutpris750 SEK
VÄGGPENDYL, Gustaviansk stil_6020a_8dc08732972d49b_lg.jpeg
VÄGGPENDYL, Gustaviansk stil
Slutpris250 SEK
DOROTHY CLOUGH (1930-2023), "Pippi"_6216a_lg.jpeg
DOROTHY CLOUGH (1930-2023), "Pippi"
Slutpris250 SEK
NYCKELBOX, 1900-talets första hälft_6025a_8dc02dabc9da0ea_lg.jpeg
NYCKELBOX, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
STORA AMARANTORDEN, 2 st_6163a_8dc0d34b41a2b14_lg.jpeg
STORA AMARANTORDEN, 2 st
Slutpris250 SEK
LEKSAKER, i parti_6165a_8dc0ddc40a3777c_lg.jpeg
LEKSAKER, i parti
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPA, Rörstrand, porslin_6213a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Rörstrand, porslin
Slutpris300 SEK
RAGUSKED, silver, 1800-tal_6086a_8dc0792bddec2bf_lg.jpeg
RAGUSKED, silver, 1800-tal
Slutpris750 SEK
LJUSSTAKE, 17/1800-tal, tenn_6193a_8dc11259cf0ab8f_lg.jpeg
LJUSSTAKE, 17/1800-tal, tenn
Slutpris550 SEK
GARDINLÄNGDER, ett par, med kappa_6201a_8dc15b40a8fb9c5_lg.jpeg
GARDINLÄNGDER, ett par, med kappa
Slutpris400 SEK
FICKUR, Messaggero, omkring 1900_6122a_8dc0d2dc80326fe_lg.jpeg
FICKUR, Messaggero, omkring 1900
Slutpris300 SEK
TABURETT, 1900-tal, mahogny_5582a_lg.jpeg
TABURETT, 1900-tal, mahogny
Slutpris700 SEK
KAKSPADE, silver, 1800-tal_6118a_8dc0c73f8350978_lg.jpeg
KAKSPADE, silver, 1800-tal
Slutpris650 SEK
MATSERVIS, 55 delar, Coalport,England_6126a_8dc0ddaab3ccc49_lg.jpeg
MATSERVIS, 55 delar, Coalport,England
Slutpris1 800 SEK
PAUL H HAGEN (1930-TAL), olja på pannå_6207a_8dc110ea6231b90_lg.jpeg
PAUL H HAGEN (1930-TAL), olja på pannå
Slutpris200 SEK
FICKUR, 4 st_6123a_8dc0d2f8cd8fbe3_lg.jpeg
FICKUR, 4 st
Slutpris750 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu_5625a_lg.jpeg
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu
Slutpris300 SEK
LEKSAKSHÄST, på hjul, tidigt 1900-tal_6141a_8dc0c72072ac395_lg.jpeg
LEKSAKSHÄST, på hjul, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
CHAPEAU-CLAQUE, samt stråhatt_6151a_8dc0d32ca36716c_lg.jpeg
CHAPEAU-CLAQUE, samt stråhatt
Slutpris300 SEK
GEORG ANDREAS KÄLLSQVIST (1913-1994)_6202a_8dc110f6b63560e_lg.jpeg
GEORG ANDREAS KÄLLSQVIST (1913-1994)
Slutpris500 SEK