Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR_2568a_8db3a9066c04170_lg.jpeg
SlutprisInga bud
FIGURINER, 3 st_2582a_8db3b53e7f894dc_lg.jpeg
FIGURINER, 3 st
Slutpris200 SEK
MATBORD, 1800-talets slut_2646a_8db3c089d1f3403_lg.jpeg
MATBORD, 1800-talets slut
Slutpris350 SEK
HERRARMBANDSUR, Novus_2347a_8db311c9394ffe5_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Novus
Slutpris100 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal_2348a_8db311baf4ef597_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris100 SEK
ISHOCKEYSPEL, Aristo Puck, 1950-tal_2546a_8db3cf507f4cadf_lg.jpeg
ISHOCKEYSPEL, Aristo Puck, 1950-tal
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, handknuten_2647a_8db3c2001512aa5_lg.jpeg
ORIENTMATTA, handknuten
Slutpris350 SEK
ARMBANDSUR, P.W.C._2349a_8db311ce40ee04f_lg.jpeg
ARMBANDSUR, P.W.C.
Slutpris100 SEK
BYRÅ, med stenskiva _2652c_8db3c0979324faa_lg.jpeg
BYRÅ, med stenskiva
Slutpris500 SEK
DOCKSKÅP, 1900-talets andra hälft_2653a_8db3c09944ec8a2_lg.jpeg
DOCKSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
ANNA ÖRNBERG, skål_2672a_8db3b565985cd7f_lg.jpeg
ANNA ÖRNBERG, skål
Slutpris400 SEK
ARMBANDSSUR, 2 st, 1950-tal_2350c_8db311bc612282f_lg.jpeg
ARMBANDSSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten_2649a_8db3c1feb86db1d_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, handknuten_2650a_8db3c2010fd79af_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afghan, handknuten
Slutpris400 SEK
BAROMETER, 1930-TAL, Smiths_2538a_8db3c0a676eafad_lg.jpeg
BAROMETER, 1930-TAL, Smiths
Slutpris150 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, 50/60-tal_2351b_8db311b69094906_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 3 st, 50/60-tal
Slutpris200 SEK
AMPEL, för 4 ljus, 1900-tal_2255a_8db2f993cf79d09_lg.jpeg
AMPEL, för 4 ljus, 1900-tal
Slutpris600 SEK
TÄNDARE, 2 st, Ronson samt Zephyr_2360a_8db3bf24c9adfb0_lg.jpeg
TÄNDARE, 2 st, Ronson samt Zephyr
Slutpris150 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, 50/6o-tal_2352a_8db311bd6a48e62_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 3 st, 50/6o-tal
Slutpris250 SEK
ARBETSBÄNK, 1900-talets andra hälft_2551b_8db3a90325073a5_lg.jpeg
ARBETSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten_2648a_8db3c1fd9d4d14f_lg.jpeg
Slutpris550 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1920/30-tal_2353a_8db311bffe42303_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 2 st, 1920/30-tal
Slutpris400 SEK
FIGURINGRUPPER, 2 st, Goebel_2655a_8db3b56e382587b_lg.jpeg
434
FIGURINGRUPPER, 2 st, Goebel
Slutpris350 SEK
VÄGGUR, 1900-talets mitt, Teak_2539a_8db3b553d1b2799_lg.jpeg
435
VÄGGUR, 1900-talets mitt, Teak
Slutpris250 SEK
ARMBANDSUR & FICKUR, i parti_2354a_8db3cfea5595161_lg.jpeg
436
ARMBANDSUR & FICKUR, i parti
Slutpris600 SEK
FICKUR, VIKING, Silver, 1900-tal_2355a_8db3bf2a6184106_lg.jpeg
437
FICKUR, VIKING, Silver, 1900-tal
Slutpris350 SEK
JORDGLOB MED KOMPASS_2660a_8db3b581cea7599_lg.jpeg
438
JORDGLOB MED KOMPASS
Slutpris200 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal, Queen Annestil_2683a_8db3c1e988d99ab_lg.jpeg
439
PIEDESTAL, 1900-tal, Queen Annestil
Slutpris350 SEK
BOKSNURRA, England, 1900-tal_2684a_8db3c1e7fe49b1b_lg.jpeg
440
BOKSNURRA, England, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
ARMBANDSUR, 15 st i parti_2358a_8db3cfebab41b6f_lg.jpeg
441
ARMBANDSUR, 15 st i parti
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, "Tage 50", Bankeryd_2689a_8db3cea130dce06_lg.jpeg
442
TAKARMATUR, "Tage 50", Bankeryd
Slutpris1 200 SEK
IVAR SÖDERGREN född (1949)_2395d_8db3ce9eea080df_lg.jpeg
443
IVAR SÖDERGREN född (1949)
Slutpris600 SEK
LJUSKRONA för 6 ljus_2420a_8db3cd85a48c533_lg.jpeg
444
LJUSKRONA för 6 ljus
Slutpris1 800 SEK
LJUSKRONA, 1900-tal_2421a_8db3cd9240332c0_lg.jpeg
445
LJUSKRONA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida_2685a_lg.jpeg
446
GOLVSPEGEL, sk psyke, samtida
Slutpris400 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet_2688a_lg.jpeg
447
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano_2686a_lg.jpeg
448
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
Slutpris100 SEK
SPELBORD, omkring 1900_2692b_8db3c1fa2c5c81e_lg.jpeg
449
SPELBORD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
MATBORD, Jugend_2693a_8db3c1f74b9006a_lg.jpeg
450
MATBORD, Jugend
Slutpris350 SEK
SOFFA, 1800-tal, Karl Johan_2694a_8db3c0a4010c67c_lg.jpeg
451
SOFFA, 1800-tal, Karl Johan
Slutpris350 SEK
SOFFA, 1800-tal_2695a_8db3c0a547777e2_lg.jpeg
452
SOFFA, 1800-tal
Slutpris800 SEK
BORDSLAMPA, Josef Schott_2540a_8db3b53f628cbe0_lg.jpeg
453
BORDSLAMPA, Josef Schott
Slutpris350 SEK
VAS OCH FAT, Rörstrand, jugend_2541a_8db3b534f098f13_lg.jpeg
454
VAS OCH FAT, Rörstrand, jugend
Slutpris650 SEK
LJUSKRONA, för 6 ljus_2697a_8db3cd2e28b589b_lg.jpeg
455
LJUSKRONA, för 6 ljus
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1950/60-tal, teak_2535a_8db36ae9c348001_lg.jpeg
456
SOFFBORD, 1950/60-tal, teak
Slutpris400 SEK
DOCKSKÅP, 1900-talets andra hälft_2654b_8db3c0a28ccee48_lg.jpeg
457
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ, 1900-tal_2701c_8db3c1f04d54471_lg.jpeg
458
FÅTÖLJ, 1900-tal
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Afshar, antik_2702a_8db3c271e3bdbfb_lg.jpeg
459
ORIENTMATTA, Afshar, antik
Slutpris2 400 SEK