Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
INGEGERD RÅMAN, "Pond"_2526a_8db3b539aef812a_lg.jpeg
INGEGERD RÅMAN, "Pond"
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, BJS Skellefteå_2516a_8db3feda9b20a09_lg.jpeg
BORDSLAMPA, BJS Skellefteå
Slutpris300 SEK
VÄGGLAMPA, BJS Skellefteå, 1970-tal_2517a_8db3fed2bcacc64_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, BJS Skellefteå, 1970-tal
Slutpris250 SEK
LEKSAKSHÄST_2477a_lg.jpeg
LEKSAKSHÄST
Slutpris150 SEK
LARS GYNNING, (1920-2003)_2505a_lg.jpeg
366
LARS GYNNING, (1920-2003)
Slutpris100 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft_2498a_lg.jpeg
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, 1930-TAL_2476a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1930-TAL
Slutpris300 SEK
HANS ERNBACK, (1942-2019)_2506a_lg.jpeg
HANS ERNBACK, (1942-2019)
Slutpris100 SEK
KINESISK  AKVARELL_2462a_lg.jpeg
KINESISK AKVARELL
Slutpris100 SEK
BO BORGSTRÖM, Bordslampa_2470a_lg.jpeg
BO BORGSTRÖM, Bordslampa
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik_2521a_8db3fecf65a923d_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik
Slutpris750 SEK
BORDSLAMPA, 1940/50-tal_2564a_8db3feddbc6b112_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1940/50-tal
Slutpris100 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets första hälft_2569a_8db3a8fd05be466_lg.jpeg
STOLAR, ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
KARMSTOLAR, ett par_2570a_8db3a8fbfb33397_lg.jpeg
KARMSTOLAR, ett par
Slutpris350 SEK
PIEDESTAL, vitglaserad keramik_2501a_8db36a890caad89_lg.jpeg
PIEDESTAL, vitglaserad keramik
Slutpris200 SEK
LOUIS POULSEN, SKRIVBORDSLAMPA_2519a_8db3cf59476573f_lg.jpeg
LOUIS POULSEN, SKRIVBORDSLAMPA
Slutpris500 SEK
BARSKÅP, i form av tunna_2532a_8db3cd9f1624980_lg.jpeg
BARSKÅP, i form av tunna
Slutpris2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt_2533a_8db40d78c05bfc3_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft_2534a_8db35198799753d_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt_2557a_8db3c1fb02b6e9d_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Zenith samt Nigedo_2357a_8db3bf285218345_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 2 st, Zenith samt Nigedo
Slutpris100 SEK
KROCKETSPEL, 1900-talets första hälft_2560a_8db40cc76b89567_lg.jpeg
KROCKETSPEL, 1900-talets första hälft
Slutpris850 SEK
ORIENTMATTA, semi-antik/antik_2552a_8db3c26fc98ba82_lg.jpeg
ORIENTMATTA, semi-antik/antik
Slutpris850 SEK
TAKARMATUR, jugend_2574a_8db3fec834f3999_lg.jpeg
TAKARMATUR, jugend
Slutpris100 SEK
MAZETTI, PLÅTBURK, i form av skrin_2575a_8db3b556372c7d0_lg.jpeg
MAZETTI, PLÅTBURK, i form av skrin
Slutpris350 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Tissot samt Lanco_2356a_8db3bf25e29361d_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, 2 st, Tissot samt Lanco
Slutpris200 SEK
AXEL WALEIJ (1897-1964)_2576a_8db3c25633f046f_lg.jpeg
AXEL WALEIJ (1897-1964)
Slutpris200 SEK
STAFF LEUCHTEN, Fönsterlampor_2522a_8db3ce97cc5d129_lg.jpeg
STAFF LEUCHTEN, Fönsterlampor
Slutpris450 SEK
PARTI LEKSAKER_2577a_8db3b55b022ffa4_lg.jpeg
PARTI LEKSAKER
Slutpris150 SEK
JORDGLOB, 1900-talets första hälft_2578a_8db3cb862622c33_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
FIGURINER, 4 st, Tyskland_2579a_8db3b533580f15e_lg.jpeg
FIGURINER, 4 st, Tyskland
Slutpris100 SEK
SKÅLFAT SAMT VAS_2580a_8db3b56178ad7af_lg.jpeg
SKÅLFAT SAMT VAS
Slutpris100 SEK
ETTORE SOTTSASS OCH PERRY KING_2614a_8db3cf6ace7d208_lg.jpeg
ETTORE SOTTSASS OCH PERRY KING
Slutpris200 SEK
HALLAMPA, 1900-talets början_2615a_8db3cfecdf887f8_lg.jpeg
HALLAMPA, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR, 1970-tal, koppar_2640a_8db3ce95272f1ac_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1970-tal, koppar
Slutpris150 SEK
SPEGEL, sengustaviansk stil_2641a_8db3cb8371b6231_lg.jpeg
SPEGEL, sengustaviansk stil
Slutpris600 SEK
SKÅP, 1700-tal, rokoko, ek_2643a_8db3bf9fc2f27cd_lg.jpeg
SKÅP, 1700-tal, rokoko, ek
Slutpris2 200 SEK
HERRARMBANDSUR, RAKETA_2341a_8db311c5dacaf4d_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, RAKETA
Slutpris450 SEK
HERRARMBANDSUR, Dom watch, 18K guld_2342a_8db311bedce4955_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Dom watch, 18K guld
Slutpris2 800 SEK
KARL-ERIK EKSELIUS (1914-1988), soffbord_2536a_8db36ae8712e138_lg.jpeg
KARL-ERIK EKSELIUS (1914-1988), soffbord
Slutpris550 SEK
ELETTRA BRIANTE DE ANGELIS (1906-1999),_2545a_8db3a914256f25d_lg.jpeg
ELETTRA BRIANTE DE ANGELIS (1906-1999),
Slutpris300 SEK
CARL BRANDT (1871-1930),  Olja på pannå_2537a_8db3a912d5945a4_lg.jpeg
CARL BRANDT (1871-1930), Olja på pannå
Slutpris350 SEK
HERRARMBANDSUR, Jolus, Schweiz_2344a_8db311cd0952645_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Jolus, Schweiz
Slutpris2 100 SEK
TÄNDARE, 2 st, båda märkta SAS_2359a_8db3bf2c79a670d_lg.jpeg
TÄNDARE, 2 st, båda märkta SAS
Slutpris500 SEK
HERRARMBANDSUR, Eka, Schweiz_2343a_8db311c249867b1_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Eka, Schweiz
Slutpris250 SEK
HERRARMBANDSUR, 1950-tal, 18K guld_2345a_8db311c85115a1b_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, 1950-tal, 18K guld
Slutpris2 700 SEK
BRÄNNVINSSCHATULL, med 3 flaskor_2581a_8db3cf66a21b3c4_lg.jpeg
BRÄNNVINSSCHATULL, med 3 flaskor
Slutpris450 SEK
HERRARMBANDSUR, Mortima_2346a_8db311ca73c3d18_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Mortima
Slutpris250 SEK