Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
PAUL KEDELV, (1917-1990), skål, "Coquille_2366a_8db36a8bde6886e_lg.jpeg
PAUL KEDELV, (1917-1990), skål, "Coquille
Slutpris150 SEK
RYDS GLASBRUK, omkring 1900-talets mitt_2367a_8db36a9ea0e2f8b_lg.jpeg
RYDS GLASBRUK, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"_2368a_8db36a9f6cf0c02_lg.jpeg
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"
Slutpris250 SEK
TÄNDSTICKSASKSAMLING, 21 st_2369a_8db36aa0584b7d7_lg.jpeg
TÄNDSTICKSASKSAMLING, 21 st
Slutpris150 SEK
KARAFF; SKÅLAR, 3st samt BLOCKSKRIN, _2370a_8db3b54ac9af964_lg.jpeg
KARAFF; SKÅLAR, 3st samt BLOCKSKRIN,
Slutpris200 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft_2371b_8db40b303f28a7d_lg.jpeg
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
GRETA GERELL, (1898-1982), OLJA PÅ PANNÅ_2376a_8db342516b1c732_lg.jpeg
GRETA GERELL, (1898-1982), OLJA PÅ PANNÅ
Slutpris1 300 SEK
SAMISK TRÄSKULPTUR, omkring 1900_2377a_8db36a9d04c9722_lg.jpeg
SAMISK TRÄSKULPTUR, omkring 1900
Slutpris850 SEK
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)_2382a_8db34efb51dfd69_lg.jpeg
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)
Slutpris250 SEK
FIGURIN, (1950-tal) ,brons_2379a_8db36a9ba781559_lg.jpeg
FIGURIN, (1950-tal) ,brons
Slutpris650 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-tal_2380a_8db3448613c4477_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal, NAFA_2381a_8db40b386b86711_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 2000-tal, NAFA
Slutpris450 SEK
SKRIN, 1700-tal, Barock_2383a_8db34483f9d4d25_lg.jpeg
SKRIN, 1700-tal, Barock
Slutpris650 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM, (1902-1965), _2385a_8db34ef4d0f6b0c_lg.jpeg
GUNNAR ZETTERSTRÖM, (1902-1965),
Slutpris550 SEK
Reinhold Ljunggren, (1920-2006),_2386a_8db34f035edeffb_lg.jpeg
Reinhold Ljunggren, (1920-2006),
Slutpris100 SEK
SPEGEL, nyrokoko_2400a_8db34f04990921e_lg.jpeg
SPEGEL, nyrokoko
Slutpris800 SEK
SPEGEL, 1900-tal_2424a_8db3f14869b15fe_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1940-tal_2425b_8db40d0ed6ab2c7_lg.jpeg
SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris700 SEK
FÄLLBORD, "KROGSTA"_2438a_8db3512b82ffea7_lg.jpeg
FÄLLBORD, "KROGSTA"
Slutpris150 SEK
LAMPBORD, tidigt 1900-tal_2495a_8db3512974ee2f8_lg.jpeg
LAMPBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
ROLAND von Rainals (1927-1996)_2398a_8db34ef613874a2_lg.jpeg
ROLAND von Rainals (1927-1996)
Slutpris150 SEK
NAMNBRÄDA FÖR BÅT_2412a_8db34eee72cc796_lg.jpeg
NAMNBRÄDA FÖR BÅT
Slutpris700 SEK
ASIATISK SKULPTUR_2416a_8db36a8d8112c6c_lg.jpeg
ASIATISK SKULPTUR
Slutpris950 SEK
COLLIN, Segelfartyg, Olja på duk_2417a_8db3448f0fc8f66_lg.jpeg
COLLIN, Segelfartyg, Olja på duk
Slutpris150 SEK
BONADER 3 st_2418a_8db3cf68b41144a_lg.jpeg
BONADER 3 st
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal_2422b_8db34eebc3c2e1a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft_2423a_8db36aeabe7105c_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
SPELBORD, 1800-tal, björk_2437a_8db36a8164c290d_lg.jpeg
SPELBORD, 1800-tal, björk
Slutpris150 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD_2448a_8db3511fa1a5b20_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
GARNVINDA, 1800-tal_2449a_8db3f1947b63bfd_lg.jpeg
GARNVINDA, 1800-tal
Slutpris100 SEK
SKÅP, 1700-tal, sannolikt Dalarna_2490g_8db36a7d8d8b66c_lg.jpeg
SKÅP, 1700-tal, sannolikt Dalarna
Slutpris1 100 SEK
SLAGBORD, 1700-tal_2492c_8db36a7eb35bc88_lg.jpeg
SLAGBORD, 1700-tal
Slutpris2 100 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal_2439a_8db3512cab683ec_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BORD, skiktlimmat trä och böjträ_2444a_8db3512a8fba4ac_lg.jpeg
BORD, skiktlimmat trä och böjträ
Slutpris150 SEK
ETAGERE, omkring 1900_2494a_8db3512522d4aa8_lg.jpeg
ETAGERE, omkring 1900
Slutpris100 SEK
EDLEF ROMENY (1926-2017)_2625a_8db3c28376cb13c_lg.jpeg
EDLEF ROMENY (1926-2017)
Slutpris100 SEK
BRICKSTOLAR, 3 st, 17/1800-tal_2491a_8db36aa6c2457af_lg.jpeg
BRICKSTOLAR, 3 st, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
STÖRRE PARTI FRIMÄRKEN_2500a_8db3b54d8cf5082_lg.jpeg
STÖRRE PARTI FRIMÄRKEN
Slutpris100 SEK
JENS MATHISEN (1926-2003)_2617a_8db3c284c819f2e_lg.jpeg
JENS MATHISEN (1926-2003)
Slutpris300 SEK
TAKARMATUR, PS 2014_2635a_8db3ce94608661b_lg.jpeg
TAKARMATUR, PS 2014
Slutpris300 SEK
LOTTA GLAVE för KLIPPAN_2682a_8db3b59de2271be_lg.jpeg
LOTTA GLAVE för KLIPPAN
Slutpris350 SEK
HÖRNSKÅP, Allmoge_2700a_8db3cd9bdbc17e6_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, Allmoge
Slutpris1 800 SEK
MARIKA LANG (född 1961)_2618a_8db3c27ac06b7e0_lg.jpeg
MARIKA LANG (född 1961)
Slutpris700 SEK
SKEPPSMODELL, Barkskeppet DORA, 1900-tal_2484a_lg.jpeg
SKEPPSMODELL, Barkskeppet DORA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets början, Jugend_2550a_8db3feca045c806_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1900-talets början, Jugend
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan_2637a_8db3c202f851800_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Pakistan
Slutpris250 SEK
BAROMETER MED TERMOMETER_2622a_8db3cef1135075c_lg.jpeg
BAROMETER MED TERMOMETER
Slutpris350 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003)_2450a_lg.jpeg
Slutpris450 SEK