Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
ALLGLAS, "LEMPI", 6 st, iittala_2610d_8db3b563ff177e2_lg.jpeg
ALLGLAS, "LEMPI", 6 st, iittala
Slutpris350 SEK
VILLEROY & BOCH, Minnestallrik_2670a_8db3b57e6922ed4_lg.jpeg
VILLEROY & BOCH, Minnestallrik
Slutpris100 SEK
MANSFIGURINER, 3 st_2479a_lg.jpeg
MANSFIGURINER, 3 st
Slutpris400 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981)_2656a_8db3cf6b892f763_lg.jpeg
BERNDT FRIBERG (1899-1981)
Slutpris1 000 SEK
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003)_2669a_8db3b573ad88de6_lg.jpeg
SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003)
Slutpris150 SEK
JENS HARALD KVISTGAARD_2677a_8db3b5784510c85_lg.jpeg
JENS HARALD KVISTGAARD
Slutpris400 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets slut_2679a_8db3b574c4adb42_lg.jpeg
BORDSPENDYL, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell_2497a_lg.jpeg
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris2 700 SEK
VIPULA DHARMAWARDENA_2628a_8db3c27747ff7aa_lg.jpeg
VIPULA DHARMAWARDENA
SlutprisInga bud
BÅTMODELL, FISKEKUTTER, 1900-tal_2659a_8db3cea34b7b5a4_lg.jpeg
BÅTMODELL, FISKEKUTTER, 1900-tal
Slutpris300 SEK
HANDSPEGEL, 1950/60-tal, teak_2680c_8db3b58a59721e5_lg.jpeg
HANDSPEGEL, 1950/60-tal, teak
Slutpris250 SEK
BERTIL VALLIEN, Skål, Boda_2674a_8db3b568ecb2259_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, Skål, Boda
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Yalameh_2638a_8db3c2023518e9b_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, Yalameh
Slutpris450 SEK
POKAL, "Satellite", Bertil Vallien_2658a_8db3b56a2c9dfd8_lg.jpeg
POKAL, "Satellite", Bertil Vallien
Slutpris2 700 SEK
MATS JONASSON, Skål_2673a_8db3b597f6a4eac_lg.jpeg
MATS JONASSON, Skål
Slutpris100 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG_2457a_8db351be376eb6a_lg.jpeg
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris200 SEK
BJÖRNFÄLL, Kanada_2593a_lg.jpeg
BJÖRNFÄLL, Kanada
Slutpris850 SEK
ARBETSBORD, Industridesign, _2558c_8db36aa5845a247_lg.jpeg
ARBETSBORD, Industridesign,
Slutpris1 900 SEK
STOLAR, 5 st (3+2)_2441a_8db36a79f5fb5e5_lg.jpeg
STOLAR, 5 st (3+2)
Slutpris100 SEK
FÅTÖLJER, ett par, samtida_2493a_8db36a773d82a70_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, samtida
Slutpris250 SEK
VAS, SILVER_2657a_8db3b56c2589770_lg.jpeg
VAS, SILVER
Slutpris450 SEK
SÄLLSKAPSSPEL, 7 st, 1980/90-tal_2671a_8db3b5713ddb048_lg.jpeg
SÄLLSKAPSSPEL, 7 st, 1980/90-tal
Slutpris350 SEK
SPEGEL, Förgylld, 1900-tal_2555a_8db3a907b09b6e5_lg.jpeg
SPEGEL, Förgylld, 1900-tal
Slutpris150 SEK
JOHN BRANDT 1900-talets första hälft_2456a_lg.jpeg
JOHN BRANDT 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
STEGPALL, 1900-talets andra hälft_2613a_8db3c1e6bb82f7f_lg.jpeg
STEGPALL, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st_2611a_8db3ce9a36439e1_lg.jpeg
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st
Slutpris200 SEK
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st_2612a_8db3ce98c5c1098_lg.jpeg
KÖRSKOLEPLANSCHER, 3 st
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk_2556f_8db3c2de3240dd5_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk
SlutprisInga bud
CHIFFONJE, 1800-talets slut_2465a_lg.jpeg
CHIFFONJE, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik_2520a_8db3fece7eb732a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, NSD Elektrik
Slutpris1 100 SEK
VÄGGHYLLA MED TIDNINGSSTÄLL, 1950-tal_2527a_8db36aa20bb50d7_lg.jpeg
VÄGGHYLLA MED TIDNINGSSTÄLL, 1950-tal
Slutpris200 SEK
LEKSAKSLOK, Marx_2528a_8db3b54fb0dcc83_lg.jpeg
LEKSAKSLOK, Marx
Slutpris150 SEK
ARBETSLAMPA, 1900-talets mitt_2525a_8db3cf5a37602f8_lg.jpeg
ARBETSLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 17/1800-tal_2475a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 17/1800-tal
Slutpris2 000 SEK
VAS, glas_2529a_8db3b550c413098_lg.jpeg
VAS, glas
Slutpris100 SEK
SKULPTUR, Indien, 1900-tal, brons_2530a_8db3b52c11935d8_lg.jpeg
SKULPTUR, Indien, 1900-tal, brons
Slutpris650 SEK
VÄGGLAMPA, BJS Skellefteå, 1970-tal_2518a_8db3fed58af2ea1_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, BJS Skellefteå, 1970-tal
Slutpris250 SEK
PARTI SILVER_2250a_8db2f9b357d4ded_lg.jpeg
PARTI SILVER
Slutpris250 SEK
KAFFEBEHÅLLARE_2241a_8db342475002945_lg.jpeg
KAFFEBEHÅLLARE
Slutpris1 800 SEK
STRUTVAS, 18/1900-tal_2242a_8db2f99f0568d52_lg.jpeg
STRUTVAS, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, WMF_2243a_8db2f9a00654fad_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, ett par, WMF
Slutpris1 100 SEK
BORDSLAMPOR, ett par_2244a_8db3fedb8296464_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par
Slutpris150 SEK
SOFFA, sengustaviansk_2245a_8db305e02612fc5_lg.jpeg
SOFFA, sengustaviansk
Slutpris1 300 SEK
LEKSAKER, BRIO_2246a_8db3f19cefcacc2_lg.jpeg
LEKSAKER, BRIO
Slutpris500 SEK
TAMBURMAJOR, mässing_2247a_8db305dc6ea94e8_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, mässing
Slutpris1 400 SEK
TIDNINGSSTÄLL, "DNA"_2248a_8db305f11dd78e4_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, "DNA"
Slutpris100 SEK
SOUVENIR/LANDSKAPSSKEDAR_2249a_8db311cfbd75f5d_lg.jpeg
SOUVENIR/LANDSKAPSSKEDAR
Slutpris1 100 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Wiss_2253a_8db2f983969ab9e_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, Wiss
Slutpris1 200 SEK