GOLVSKÅP FÖR HÖRN, 17/1800-tal, ek_6438a_8dc21a9b5a7228d_lg.jpeg
GOLVSKÅP FÖR HÖRN, 17/1800-tal, ek
Slutpris1 900 SEK
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), Glasservis_6430a_8dc2325124aa9c5_lg.jpeg
INGEBORG LUNDIN (1921-1992), Glasservis
Slutpris600 SEK
GUNNAR CYRÉN (1931-2013), karaff_6429a_8dc2ee2ae6ca4d6_lg.jpeg
GUNNAR CYRÉN (1931-2013), karaff
Slutpris450 SEK
JORGO KRALLIS (född 1937)_6829a_8dc2d70d52061c6_lg.jpeg
JORGO KRALLIS (född 1937)
Slutpris400 SEK
RING, 18K guld, med malakit_6721b_8dc2c98d7bb2bf9_lg.jpeg
RING, 18K guld, med malakit
Slutpris1 300 SEK
ANTHONY O'CARROLL (Född 1942)_6600a_8dc26ffd9f03074_lg.jpeg
ANTHONY O'CARROLL (Född 1942)
Slutpris600 SEK
FIGURIN, Silver, Same med lasso_6862b_8dc31f1f24f18cf_lg.jpeg
FIGURIN, Silver, Same med lasso
Slutpris800 SEK
SKULPTURER, 2 st, glaserat lergods_6479a_8dc232363a4c8ef_lg.jpeg
SKULPTURER, 2 st, glaserat lergods
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORDSSET, marmor, tidigt 1900-tal_6550a_8dc2643410a7e1f_lg.jpeg
106
SKRIVBORDSSET, marmor, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, rokokostil_6446a_8dc21aa39834be1_lg.jpeg
107
STOLAR, ett par, rokokostil
Slutpris400 SEK
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 par + ett udda_6756a_8dc2c9a0341ceca_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 par + ett udda
Slutpris2 900 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut_6455a_8dc2309dc9389f5_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets slut
Slutpris2 100 SEK
VRIDASK, allmoge, 1800-talets mitt_6454a_8dc2323d3f2b1e4_lg.jpeg
VRIDASK, allmoge, 1800-talets mitt
Slutpris350 SEK
TOBAKSBURK, betsat trä_6450a_8dc2323e6aa6189_lg.jpeg
TOBAKSBURK, betsat trä
Slutpris450 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal_6448a_8dc23231369a8c1_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
STOLAR, 7 st, (4+3), 1800-talets slut_6445a_8dc21ab0fb25312_lg.jpeg
113
STOLAR, 7 st, (4+3), 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, samtida_6447e_8dc2310f96b3968_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, samtida
Slutpris1 000 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil_6443g_8dc2ee49350815d_lg.jpeg
KARMSTOL, gustaviansk stil
Slutpris500 SEK
STOL, 1800-talets slut_6441a_8dc2244a4c531cd_lg.jpeg
STOL, 1800-talets slut
Slutpris1 400 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft_6440a_8dc225743f31bbb_lg.jpeg
SPELBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
TIDNINGSTÄLL, 1900-talets andra hälft _6439a_8dc22448727a356_lg.jpeg
TIDNINGSTÄLL, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
GOLVLAMPA, mässing_6434a_8dc2308eab2c8b4_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing
Slutpris3 200 SEK
GOLVLAMPA, samtida_6437a_8dc21a97ea34f2b_lg.jpeg
GOLVLAMPA, samtida
Slutpris350 SEK
BYRÅ, England, idegran_6442a_8dc22453a4b34f7_lg.jpeg
BYRÅ, England, idegran
Slutpris1 200 SEK
SYBORD, 1800-talets andra hälft_6436a_8dc21aad492c44b_lg.jpeg
SYBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SKRIN, 1700-tal, ek_6435a_8dc21aa08cf830e_lg.jpeg
SKRIN, 1700-tal, ek
Slutpris450 SEK
KISTA, med två underliggande lådor_6433b_8dc21a8c78e3c49_lg.jpeg
KISTA, med två underliggande lådor
Slutpris400 SEK
GOLVLAMPA, samtida,  mässing, _6432a_8dc23093cb380a3_lg.jpeg
GOLVLAMPA, samtida, mässing,
Slutpris600 SEK
RADIOAPPARATER, 2 st_6818d_8dc2e3be20813af_lg.jpeg
RADIOAPPARATER, 2 st
Slutpris500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, Bismarckslänk_6757a_8dc2c99ab23dc13_lg.jpeg
127
ARMBAND, sterlingsilver, Bismarckslänk
Slutpris500 SEK
LJUSKRONOR, ett par, empirestil_6459a_8dc32e297a2b4b3_lg.jpeg
LJUSKRONOR, ett par, empirestil
Slutpris500 SEK
SERVIS, 60 delar, porslin, förgylld dekor_6480a_8dc23288256bfad_lg.jpeg
SERVIS, 60 delar, porslin, förgylld dekor
Slutpris500 SEK
GULDFÖREMÅL, 23K och 18K guld_6768a_8dc2e3ccf089e81_lg.jpeg
GULDFÖREMÅL, 23K och 18K guld
Slutpris2 700 SEK
BRICKOR, 3 st_6476a_8dc2323fb14aaca_lg.jpeg
BRICKOR, 3 st
Slutpris300 SEK
RÖLLAKANMATTA_6473d_8dc225d137ccc1b_lg.jpeg
RÖLLAKANMATTA
Slutpris1 300 SEK
BORDSLAMPA, "Aneta"_6452a_8dc23112b28bbfd_lg.jpeg
BORDSLAMPA, "Aneta"
Slutpris350 SEK
TABURETT, Karl Johan, alm_6464a_8dc2244ea64f5a4_lg.jpeg
TABURETT, Karl Johan, alm
Slutpris200 SEK
SOFFBORD MED HYLLA, samtida_6467b_8dc226de039901d_lg.jpeg
SOFFBORD MED HYLLA, samtida
Slutpris1 800 SEK
PARTI SILVERFÖREMÅL_6556a_8dc265d845cd81a_lg.jpeg
PARTI SILVERFÖREMÅL
Slutpris1 800 SEK
SVEN SAHLSTEN, Örebro, (1908-1950)_6558a_8dc2639809d3970_lg.jpeg
SVEN SAHLSTEN, Örebro, (1908-1950)
Slutpris100 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal_6456b_8dc230a561f5799_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
PELARBORD, Nordiska Kompaniet_6465a_8dc22451e7a81cb_lg.jpeg
PELARBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris1 600 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Clipper"/"Snille"_6466a_8dc2244ceff1a51_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, "Clipper"/"Snille"
Slutpris200 SEK
SIGURD MÖLLER, (1895-1984) pastell_6576a_8dc27000b3ef28e_lg.jpeg
SIGURD MÖLLER, (1895-1984) pastell
Slutpris500 SEK
TRASMATTOR, 6 st_6481a_8dc225d92c80232_lg.jpeg
TRASMATTOR, 6 st
Slutpris200 SEK
STIGBYGEL, 1800-tal eller äldre, orientalisk_6475a_8dc2323ad35d973_lg.jpeg
144
STIGBYGEL, 1800-tal eller äldre, orientalisk
Slutpris500 SEK
SIDOBORD MED LÅDA, England_6472a_8dc22579d07154d_lg.jpeg
SIDOBORD MED LÅDA, England
Slutpris700 SEK
MAURITS VAN SAENE, (Belgien 1919-2000)_6559a_8dc26393dfdb15d_lg.jpeg
MAURITS VAN SAENE, (Belgien 1919-2000)
Slutpris500 SEK