LISA LARSON (född 1931), "Afghan"
Slutpris700 SEK
BOJAN MED LOCK, Kina, 1700-tal
Slutpris1 400 SEK
Slutpris500 SEK
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp
Slutpris250 SEK
LISA LARSON (född 1931), "Katt"
Slutpris800 SEK
ERIK HÖGLUND (1923-1998), vinglas 6 st
Slutpris300 SEK
MATBORD MED 6 STOLAR
Slutpris300 SEK
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris12 500 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), "Myran"
Slutpris1 000 SEK
SABEL, för officer, Sverige m/1880
Slutpris1 100 SEK
WALTER DUHALDE (1919-2010), Olja på duk
Slutpris2 300 SEK
INGVAR ANDERSSON (född 1947)
Slutpris100 SEK
FRUKTSERVIS, 13 delar, Rörstrand
Slutpris200 SEK
JÜRGEN VON KONOW (1915-1959)
Slutpris600 SEK
LISA LARSON (född 1931), "Gunnar Sträng"
Slutpris500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-tal, Sekelskiftesstil
Slutpris700 SEK
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage
Slutpris100 SEK
J. TOSTRUP (Oslo, Norge), Silverbestick
Slutpris1 900 SEK
ARABIA, skyltdekoration
Slutpris900 SEK
LJUSLYKTOR, 9 st, Olika modeller
Slutpris800 SEK
DAVID WRETLING (1901-1986), Väggrelief
Slutpris500 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris3 000 SEK
ULF NILSSON (Samtida), Färglitografi
Slutpris800 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
TAPIO WIRKKALA (1915-1985), Ishink
Slutpris300 SEK
ZINKBALJA, 1900-tal, ovalformad
Slutpris350 SEK
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"
Slutpris150 SEK
TALLRIKAR OCH ASSIETTER 11 st (5+6)
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 1900-tal, mässing
Slutpris400 SEK
ARTHUR PERCY (1886-1976), Porslinsdelar
Slutpris150 SEK
GILLIS SAHLIN (1901-1984), pastell
SlutprisInga bud
SILVERBESTICK, 13 delar
Slutpris1 300 SEK
CLAUDE WEISBUCH (1927-2014), Litografi
Slutpris300 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
FÄLLBORD, ett par, 1800-tal
Slutpris900 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
BORD, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
LAVOAR, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal, ek
Slutpris450 SEK
ORIENTMATTA, Indisk Hamadan, handknuten
Slutpris400 SEK
PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris400 SEK
ERIKA LAGERBIELKE (F. 1960), Vas och skål
Slutpris300 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018)
Slutpris450 SEK
JAMIE HAYÓN (f. 1974), Fåtölj, "RO/JH1"
Slutpris1 100 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
Slutpris500 SEK
RÖLLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK