LISA LARSON (född 1931), "Afghan"_6731a_8dc2c94d0f3fe30_lg.jpeg
LISA LARSON (född 1931), "Afghan"
Slutpris700 SEK
BOJAN MED LOCK, Kina, 1700-tal_6734a_8dc2c9a3ac9da9e_lg.jpeg
BOJAN MED LOCK, Kina, 1700-tal
Slutpris1 400 SEK
BOJAN MED LOCK, Kina, 1700-tal_6735a_8dc2c95e1e77383_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp_6536a_lg.jpeg
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp
Slutpris250 SEK
LISA LARSON (född 1931), "Katt"_6732a_8dc2c9517132859_lg.jpeg
LISA LARSON (född 1931), "Katt"
Slutpris800 SEK
ERIK HÖGLUND (1923-1998), vinglas 6 st_6742a_8dc2c9af7b37633_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND (1923-1998), vinglas 6 st
Slutpris300 SEK
MATBORD MED 6 STOLAR_6745a_8dc2d63a29f261e_lg.jpeg
MATBORD MED 6 STOLAR
Slutpris300 SEK
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal_6689a_8dc32c4a5976d9d_lg.jpeg
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris12 500 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), "Myran"_6749a_8dc2d4570f8f98a_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN (1902-1971), "Myran"
Slutpris1 000 SEK
SABEL, för officer, Sverige m/1880_6672g_8dc2ee122d37448_lg.jpeg
SABEL, för officer, Sverige m/1880
Slutpris1 100 SEK
WALTER DUHALDE (1919-2010), Olja på duk_6750a_8dc2d670c0780d7_lg.jpeg
WALTER DUHALDE (1919-2010), Olja på duk
Slutpris2 300 SEK
INGVAR ANDERSSON (född 1947) _6819c_8dc2d6e06b00cb3_lg.jpeg
INGVAR ANDERSSON (född 1947)
Slutpris100 SEK
FRUKTSERVIS, 13 delar, Rörstrand_6739a_8dc2c9b089e1681_lg.jpeg
FRUKTSERVIS, 13 delar, Rörstrand
Slutpris200 SEK
JÜRGEN VON KONOW (1915-1959)_6544a_lg.jpeg
JÜRGEN VON KONOW (1915-1959)
Slutpris600 SEK
LISA LARSON (född 1931), "Gunnar Sträng"_6726a_8dc2c9480f9f6c7_lg.jpeg
LISA LARSON (född 1931), "Gunnar Sträng"
Slutpris500 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft_6673a_8dc2bd67bc57a7a_lg.jpeg
DALAHÄST, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-tal, Sekelskiftesstil_6709a_8dc2bd834c4fe83_lg.jpeg
PARAPLYSTÄLL, 1900-tal, Sekelskiftesstil
Slutpris700 SEK
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage_6543a_lg.jpeg
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage
Slutpris100 SEK
J. TOSTRUP (Oslo, Norge), Silverbestick_6712a_8dc2c6d084542fa_lg.jpeg
J. TOSTRUP (Oslo, Norge), Silverbestick
Slutpris1 900 SEK
ARABIA, skyltdekoration_6674a_8dc337f7dd3b4cc_lg.jpeg
ARABIA, skyltdekoration
Slutpris900 SEK
LJUSLYKTOR, 9 st, Olika modeller_6707a_8dc2be3746e4748_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 9 st, Olika modeller
Slutpris800 SEK
DAVID WRETLING (1901-1986), Väggrelief_6705a_8dc2c6d30ae42b3_lg.jpeg
DAVID WRETLING (1901-1986), Väggrelief
Slutpris500 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS_6534a_lg.jpeg
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris3 000 SEK
ULF NILSSON (Samtida), Färglitografi_6710a_8dc2d7590af3c26_lg.jpeg
ULF NILSSON (Samtida), Färglitografi
Slutpris800 SEK
GOLVUR, 1800-talets första hälft_6746a_8dc2d57e62650a9_lg.jpeg
GOLVUR, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
TAPIO WIRKKALA (1915-1985), Ishink_6706a_8dc2bd8ac4aaeb1_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA (1915-1985), Ishink
Slutpris300 SEK
ZINKBALJA, 1900-tal, ovalformad_6670b_8dc2891f4804d64_lg.jpeg
ZINKBALJA, 1900-tal, ovalformad
Slutpris350 SEK
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"_6548a_lg.jpeg
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"
Slutpris150 SEK
TALLRIKAR OCH ASSIETTER 11 st (5+6)_6738a_8dc2ca7a3a6fc29_lg.jpeg
TALLRIKAR OCH ASSIETTER 11 st (5+6)
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 1900-tal, mässing _6747a_8dc2e0f0b6fc31a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-tal, mässing
Slutpris400 SEK
ARTHUR PERCY (1886-1976), Porslinsdelar_6714a_8dc2bd94106774f_lg.jpeg
ARTHUR PERCY (1886-1976), Porslinsdelar
Slutpris150 SEK
GILLIS SAHLIN (1901-1984), pastell_6542a_lg.jpeg
GILLIS SAHLIN (1901-1984), pastell
SlutprisInga bud
SILVERBESTICK, 13 delar_6713a_8dc2c6c50779a8e_lg.jpeg
SILVERBESTICK, 13 delar
Slutpris1 300 SEK
CLAUDE WEISBUCH (1927-2014), Litografi_6711a_8dc2d75778c50f6_lg.jpeg
CLAUDE WEISBUCH (1927-2014), Litografi
Slutpris300 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets slut_6680a_8dc2bac06f02d18_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
FÄLLBORD, ett par, 1800-tal_6681a_8dc2ee474518205_lg.jpeg
FÄLLBORD, ett par, 1800-tal
Slutpris900 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut_6682a_8dc2bace331edc0_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
BORD, tidigt 1900-tal, Jugend_6683b_8dc2ef17135fdc9_lg.jpeg
BORD, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris800 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut_6684a_8dc2bac4c75f48a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
LAVOAR, 1800-talets slut_6685b_8dc2d62f2889b38_lg.jpeg
LAVOAR, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal, ek_6686a_8dc32f02a5c611b_lg.jpeg
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal, ek
Slutpris450 SEK
ORIENTMATTA, Indisk Hamadan, handknuten_6688c_8dc2bac870463a1_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Indisk Hamadan, handknuten
Slutpris400 SEK
PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, Jugend_6690a_8dc29831e1a7497_lg.jpeg
PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, Jugend
Slutpris400 SEK
ERIKA LAGERBIELKE (F. 1960), Vas och skål_6701a_8dc2bd77f77522f_lg.jpeg
ERIKA LAGERBIELKE (F. 1960), Vas och skål
Slutpris300 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018)_6699a_8dc2bd8817e6e69_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018)
Slutpris450 SEK
JAMIE HAYÓN (f. 1974), Fåtölj, "RO/JH1"_6691a_8dc2e0a2c5cd891_lg.jpeg
JAMIE HAYÓN (f. 1974), Fåtölj, "RO/JH1"
Slutpris1 100 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord_6669a_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
Slutpris500 SEK
RÖLLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft_6540a_lg.jpeg
RÖLLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK