SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal, porslin_5052a_8dbd4722e52404d_lg.jpeg
SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal, porslin
Slutpris14 000 SEK
KLACKRING, 18k Guld, med Onyx_5039a_8dbd54b0b8f299b_lg.jpeg
KLACKRING, 18k Guld, med Onyx
Slutpris1 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut_5422a_8dbe04517426964_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-talets slut_5433a_8dbe133c9d2188c_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, 1700-talets slut
Slutpris1 000 SEK
KANONKULOR, 2 st, troligen 16/1700-tal_5430a_8dbe039d0c99b92_lg.jpeg
KANONKULOR, 2 st, troligen 16/1700-tal
Slutpris2 600 SEK
HANDLYKTA, Karlskrona Lampfabrik_5428a_8dbe0feeb76206c_lg.jpeg
HANDLYKTA, Karlskrona Lampfabrik
Slutpris650 SEK
SKEPPSSKRIVBORD från M/S Hohenfels, Hansa Bremen_5425a_8dbe0441d3c243f_lg.jpeg
SKEPPSSKRIVBORD från M/S Hohenfels, Hansa Bremen
Slutpris400 SEK
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina_5426e_8dbe052e75d12b2_lg.jpeg
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina
Slutpris1 600 SEK
SLAGBORD, 1700-tal, barock_5119a_lg.jpeg
SLAGBORD, 1700-tal, barock
Slutpris900 SEK
ENGLESSON HOWARD medium, soffa _5423a_8dbe0607bee5234_lg.jpeg
ENGLESSON HOWARD medium, soffa
Slutpris2 000 SEK
SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970), akvarell_5417a_8dbe108af474f11_lg.jpeg
SVEN X-ET ERIXSON (1899-1970), akvarell
Slutpris5 000 SEK
VÄGGPLÅTAR, 1 par, 1700-tal, barock_5411g_8dbe1e9efb7a312_lg.jpeg
VÄGGPLÅTAR, 1 par, 1700-tal, barock
Slutpris2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), Komposition_5309a_8dbdc707a0b645a_lg.jpeg
YRJÖ EDELMANN (1941-2016), Komposition
Slutpris550 SEK
BARSTOLAR, 6 st, "Trac"_5117a_lg.jpeg
BARSTOLAR, 6 st, "Trac"
Slutpris2 700 SEK
KANNA MED LOCK, vitmetall_5156a_8dbd54dc50f1e1e_lg.jpeg
KANNA MED LOCK, vitmetall
Slutpris150 SEK
PÄRLCOLLIER, med förgyllt silverlås_5427a_8dbe135e9ac6dc2_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, med förgyllt silverlås
Slutpris600 SEK
COLLIER, sterlingsilver 925, med onyxer_5429a_8dbe4368a552f59_lg.jpeg
COLLIER, sterlingsilver 925, med onyxer
Slutpris1 200 SEK
COLLIER, Turkoskulor, sterlingsilver lås_5431a_8dbe135be8362ae_lg.jpeg
COLLIER, Turkoskulor, sterlingsilver lås
Slutpris400 SEK
NIELS-ERIK FROHM (1908-1982), Danmark_5434a_8dbe1363484219f_lg.jpeg
NIELS-ERIK FROHM (1908-1982), Danmark
Slutpris800 SEK
HÖRNSKÅP, med vitrinöverdel, 1900-tal_5116a_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, med vitrinöverdel, 1900-tal
Slutpris600 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets slut_5410a_8dbe0416cffd798_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, 1800-talets slut
Slutpris2 200 SEK
LISA LARSON (FÖDD 1931), figurin_5227a_8dbda24d222095c_lg.jpeg
LISA LARSON (FÖDD 1931), figurin
Slutpris2 500 SEK
BEHÅLLARE, för Torah-rullar_5406a_8dbe0fea802299a_lg.jpeg
BEHÅLLARE, för Torah-rullar
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, kashmir_5192c_lg.jpeg
ORIENTMATTA, semiantik, kashmir
Slutpris950 SEK
FICKURSNYCKEL, 18k guld, 1800-tal_5194a_8dbd9361796be46_lg.jpeg
FICKURSNYCKEL, 18k guld, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
TAKARMATUR, Belid_5401a_8dbe061de89944e_lg.jpeg
TAKARMATUR, Belid
Slutpris300 SEK
DEMETRE CHIPARUS, efter, skulptur_5398a_8dbdf9f57973bca_lg.jpeg
DEMETRE CHIPARUS, efter, skulptur
Slutpris2 700 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), Skål_5366a_8dbdedfc96eb02e_lg.jpeg
BERNDT FRIBERG (1899-1981), Skål
Slutpris1 100 SEK
GERDA STRÖMBERG (1879-1960)_5056a_8dbe1fc4e3ea89e_lg.jpeg
GERDA STRÖMBERG (1879-1960)
Slutpris3 800 SEK
VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, Frankrike_5054a_8dbd609db854583_lg.jpeg
VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, Frankrike
Slutpris2 600 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)_5050a_8dbd9351df4fa8e_lg.jpeg
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)
Slutpris1 400 SEK
MATSERVIS, 60 delar, Rörstrand_5059a_8dbd54ce7176f58_lg.jpeg
MATSERVIS, 60 delar, Rörstrand
Slutpris2 900 SEK
FINGERBORG, 18k guld, 1919_5096a_8dbd94bd290bf49_lg.jpeg
FINGERBORG, 18k guld, 1919
Slutpris1 200 SEK
MINIATYRER, 4 st, silver_5173a_8dbd554b5be67a2_lg.jpeg
MINIATYRER, 4 st, silver
Slutpris1 200 SEK
TAKARAMATUR, "Hinken"_5399a_8dbe061023fd342_lg.jpeg
TAKARAMATUR, "Hinken"
Slutpris550 SEK
MILO, figurin, brons_5397a_8dbdf9eb576572d_lg.jpeg
MILO, figurin, brons
Slutpris1 500 SEK
PSALMBOKSHYLLA, 1800-talets första hälft_5287a_8dbdba0924c2a48_lg.jpeg
PSALMBOKSHYLLA, 1800-talets första hälft
Slutpris3 800 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord_5107a_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Kina, silke, figural_5187e_8dbd6ec9818e8a0_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Kina, silke, figural
Slutpris1 500 SEK
ORIENTMATTA, Ghom, silke, figural_5188c_8dbd6ecd196e348_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ghom, silke, figural
Slutpris1 700 SEK
KLACKRING, 18K Guld_5041a_8dbd54b591b34c5_lg.jpeg
KLACKRING, 18K Guld
Slutpris3 000 SEK
SKINNFÅTÖLJ, med nackstöd, samtida_5405a_8dbe03489ac537b_lg.jpeg
SKINNFÅTÖLJ, med nackstöd, samtida
Slutpris800 SEK
KOLONNBYRÅ, 1900-tal_5286a_8dbdc461f6f4b40_lg.jpeg
KOLONNBYRÅ, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
HEIKKI ORVOLA (FÖDD 1943)_5123a_lg.jpeg
HEIKKI ORVOLA (FÖDD 1943)
Slutpris400 SEK
LISA LARSON (FÖDD 1931), figuriner, 3 st_5230a_8dbda0b3d161886_lg.jpeg
LISA LARSON (FÖDD 1931), figuriner, 3 st
Slutpris1 500 SEK
PUNCHBÄGARE PÅ FOT, 12 st, silver_5150a_8dbd55686acfeac_lg.jpeg
PUNCHBÄGARE PÅ FOT, 12 st, silver
Slutpris2 100 SEK
STOL, 17/1800-tal, allmoge_5289a_8dbdba26cdf4be0_lg.jpeg
STOL, 17/1800-tal, allmoge
Slutpris650 SEK
HÖRNSKÅP, Gustavianskstil, 1900-tal_5365a_8dbdedab39ee18b_lg.jpeg
HÖRNSKÅP, Gustavianskstil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK