LAGGBYTTA MED LOCK, daterad 1816_5105a_lg.jpeg
LAGGBYTTA MED LOCK, daterad 1816
Slutpris200 SEK
TEXAS LONGHORN, horn på träplatta_5197a_8dbd9355c7bc113_lg.jpeg
TEXAS LONGHORN, horn på träplatta
Slutpris750 SEK
TURE ANDER (1881-1959), Olja på pannå_5206a_8dbd934691482df_lg.jpeg
TURE ANDER (1881-1959), Olja på pannå
Slutpris1 300 SEK
BLOMKANNA, koppar och mässing_5275a_8dbdac0b8c70ea1_lg.jpeg
BLOMKANNA, koppar och mässing
Slutpris600 SEK
LJUSKRONA, Rokokostil, 1900-tal_5312a_8dbdec292618af7_lg.jpeg
LJUSKRONA, Rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
PARTI SILVER_5166a_8dbd5563f3eebe7_lg.jpeg
PARTI SILVER
Slutpris6 400 SEK
MINIATYRURNOR, ett par_5277a_8dbdac1292d30f6_lg.jpeg
MINIATYRURNOR, ett par
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, Isfahan, handknuten_5186c_8dbd6ed1caa36a7_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Isfahan, handknuten
Slutpris1 300 SEK
KALLSKÅL, Tenn, 1800-tal_5237a_8dbda24bb441f50_lg.jpeg
KALLSKÅL, Tenn, 1800-tal
Slutpris350 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, sekelskiftesstil_5313a_8dbdbb7a44c193c_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, sekelskiftesstil
Slutpris1 800 SEK
MATSERVISDELAR, 21 delar, England_5263a_8dbdac19b57c00c_lg.jpeg
MATSERVISDELAR, 21 delar, England
Slutpris150 SEK
MUMINMUGGAR, 2 st, Arabia_5268a_8dbdac03c3aac66_lg.jpeg
MUMINMUGGAR, 2 st, Arabia
Slutpris400 SEK
SKRIN MED SNEDSTÄLLT LOCK, allmoge_5267a_8dbdac0d8526aa2_lg.jpeg
SKRIN MED SNEDSTÄLLT LOCK, allmoge
Slutpris150 SEK
RÖLAKANSMATTA, "Tulpaner"_5382a_8dbe04112f86e98_lg.jpeg
RÖLAKANSMATTA, "Tulpaner"
Slutpris400 SEK
BRICKOR, ett par, silver _5167a_8dbd55362454cc8_lg.jpeg
BRICKOR, ett par, silver
Slutpris1 500 SEK
STOLAR, ett par, Karl-Johanstil, björk_5182a_8dbd56ae285afa7_lg.jpeg
STOLAR, ett par, Karl-Johanstil, björk
Slutpris150 SEK
MARIANNE LUNDBLAD (F. 1930), olja_5207a_8dbd934e6d73347_lg.jpeg
MARIANNE LUNDBLAD (F. 1930), olja
Slutpris100 SEK
SKULPTUR, uggla, bemålat lergods_5272a_8dbdabfaa2c37b7_lg.jpeg
SKULPTUR, uggla, bemålat lergods
Slutpris200 SEK
SALLADSKÅL, Stelton, Danmark_5274a_8dbdac16bc0f2ed_lg.jpeg
SALLADSKÅL, Stelton, Danmark
Slutpris200 SEK
HÄNGSLJUSSTAKE FÖR 4 LJUS_5276a_8dbdec25eb0b11f_lg.jpeg
HÄNGSLJUSSTAKE FÖR 4 LJUS
Slutpris300 SEK
GLASMONTRAR FÖR MINIATYRER, 4 st_5177a_8dbd551daf7a674_lg.jpeg
GLASMONTRAR FÖR MINIATYRER, 4 st
Slutpris400 SEK
ALESSI, vinkaraff, "Decanter Mami XL"_5304a_8dbdec8950bc726_lg.jpeg
ALESSI, vinkaraff, "Decanter Mami XL"
Slutpris400 SEK
PARTI DIVERSE_5176a_8dbd551bdfd5978_lg.jpeg
PARTI DIVERSE
Slutpris350 SEK
BRUNO HOPPE (1859-1937), Olja på duk_5202a_8dbd60a20df49ce_lg.jpeg
BRUNO HOPPE (1859-1937), Olja på duk
Slutpris700 SEK
PARTI SILVERFÖREMÅL _5172a_8dbd5516db9b4fa_lg.jpeg
PARTI SILVERFÖREMÅL
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJER, ett par_5180a_8dbd56bbede33df_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris1 100 SEK
IRENE BORG, Samtida, färglitografi_5199a_8dbd9349d1e7695_lg.jpeg
IRENE BORG, Samtida, färglitografi
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, flickporträtt_5201a_8dbd9344939c0dc_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, flickporträtt
Slutpris100 SEK
MILITÄRCYKEL, 1960-tal_5243a_8dbe5d7ae13d373_lg.jpeg
MILITÄRCYKEL, 1960-tal
Slutpris650 SEK
SKRIVBORDSSTOL, ENGLAND, 1900-TAL_5204a_8dbd5604cec44f3_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris400 SEK
ATENIENNE, 1800-talets slut_5301a_8dbdba0e7e727dc_lg.jpeg
ATENIENNE, 1800-talets slut
Slutpris250 SEK
KARMSTOL, rokokostil, 1900-tal_5181a_8dbd5f37561e129_lg.jpeg
KARMSTOL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, Fagerhult, samtida_5324c_8dbdc72ba00c26f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Fagerhult, samtida
Slutpris850 SEK
G. SAHLIN (1900-tal), Kustlandskap_5297a_8dbdc68965aa416_lg.jpeg
G. SAHLIN (1900-tal), Kustlandskap
Slutpris300 SEK
KLAFFBORD, England, _5326a_8dbdbb8f83c1092_lg.jpeg
KLAFFBORD, England,
Slutpris450 SEK
SOFFBORD, Teak, 1900-talets andra hälft_5385a_8dbe041c83001ad_lg.jpeg
SOFFBORD, Teak, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
MARIANNE LUNDBLAD (F. 1930), akvarell_5208a_8dbd9347fe1292d_lg.jpeg
MARIANNE LUNDBLAD (F. 1930), akvarell
Slutpris300 SEK
FISKTROFÉ, uppstoppad havsörning, 9,4 kg_5279a_8dbdae732389c93_lg.jpeg
FISKTROFÉ, uppstoppad havsörning, 9,4 kg
Slutpris1 100 SEK
GUNGSTOL, s k Budalsstol, Norge_5293a_8dbdc50e6d21c4d_lg.jpeg
GUNGSTOL, s k Budalsstol, Norge
Slutpris550 SEK
GUNGSTOL & Karmstol, s k Budalsstolar_5294a_8dbdae64518d205_lg.jpeg
GUNGSTOL & Karmstol, s k Budalsstolar
Slutpris450 SEK
GOLVLAMPA, Nybro Armaturfabrik_5303a_8dbdba138b51c9f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris200 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft_5307a_8dbdba294477820_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
HUNTING TABLE, 1900-tal, England_5282a_8dbdc67e0cf87de_lg.jpeg
HUNTING TABLE, 1900-tal, England
Slutpris600 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, samtida_5323a_8dbdc745478ffa7_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, ett par, samtida
Slutpris900 SEK
TIDNINGSSTÄLL/BOKSTÄLL, Jugend _5308a_8dbdbb595949d79_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL/BOKSTÄLL, Jugend
Slutpris350 SEK
TAKARMTUR, i form av vagnshjul_5285d_8dbdec48c61b530_lg.jpeg
TAKARMTUR, i form av vagnshjul
Slutpris1 700 SEK
MATBORD, omkring 1900, barockstil_5284b_8dbdc721e9a392c_lg.jpeg
MATBORD, omkring 1900, barockstil
Slutpris150 SEK
MODELL AV LAX PÅ 17,5 KG_5280a_8dbdae7633af573_lg.jpeg
MODELL AV LAX PÅ 17,5 KG
Slutpris750 SEK