BLOMLÅDOR, ett par, 1930-tal_7165a_8dc41e26d33a0ab_lg.jpeg
BLOMLÅDOR, ett par, 1930-tal
Slutpris4 200 SEK
JÄRNGRINDAR, ett par, 1960-tal_7164a_8dc4503faaf5519_lg.jpeg
JÄRNGRINDAR, ett par, 1960-tal
Slutpris5 400 SEK
SIGFRID BHAMBA, olja på duk_7282a_8dc437493b8e535_lg.jpeg
SIGFRID BHAMBA, olja på duk
Slutpris300 SEK
MUNKSTOLAR, ett par, 1900-talets början_7259b_8dc442356c6afd8_lg.jpeg
MUNKSTOLAR, ett par, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
SPEGEL, 1900-tal, vitmålad_7257a_8dc44f4dfdf7074_lg.jpeg
SPEGEL, 1900-tal, vitmålad
Slutpris350 SEK
BIRGER MÖRK, (1919-2010), olja på duk_6953a_lg.jpeg
BIRGER MÖRK, (1919-2010), olja på duk
Slutpris300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets slut_7256a_8dc4431335c8c41_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
GEORG LINDSTRÖM (1912-1985)_7280a_8dc43726d406859_lg.jpeg
GEORG LINDSTRÖM (1912-1985)
Slutpris350 SEK
SOFFBORD, "Douglas"_7248b_8dc442157971164_lg.jpeg
SOFFBORD, "Douglas"
Slutpris900 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003)_6918a_8dc391f45ff4630_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft_7268a_8dc44305f1eb51f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
BLOMVAS, Jugend, tidigt 1900-tal_7170a_8dc41e34a5d227e_lg.jpeg
BLOMVAS, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall_6876a_8dc37997a3e2ff1_lg.jpeg
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall
Slutpris1 200 SEK
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall_6877a_8dc379a91ae66be_lg.jpeg
Slutpris800 SEK
KAFFEKANNA, silver, rokokostil_6885a_8dc38756d018eae_lg.jpeg
KAFFEKANNA, silver, rokokostil
Slutpris3 800 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, mahogny_7089d_8dc3d247bee463d_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris700 SEK
HANDTAG, mässing, England_7169c_8dc442d01a4c360_lg.jpeg
HANDTAG, mässing, England
Slutpris1 000 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal_7273a_8dc443e87eb8958_lg.jpeg
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal
Slutpris800 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft_6964a_lg.jpeg
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
ZEBRASKINN, med huvud och man_7049a_8dc3d0e7672bb40_lg.jpeg
ZEBRASKINN, med huvud och man
Slutpris2 100 SEK
SALONGSBORD, sengustaviansk stil _7087a_8dc3d23c0c5b3e7_lg.jpeg
SALONGSBORD, sengustaviansk stil
Slutpris500 SEK
SPISELHUNDAR, ett par Staffordshire_7290a_8dc435be5ff8f7d_lg.jpeg
SPISELHUNDAR, ett par Staffordshire
Slutpris350 SEK
CYKEL, Skeppshult, 3-växlad_7267a_8dc44201fe3976a_lg.jpeg
CYKEL, Skeppshult, 3-växlad
Slutpris2 000 SEK
SKÅP/KOLBOX, England, 1800-talets slut_7272b_8dc44d6d761f044_lg.jpeg
SKÅP/KOLBOX, England, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
VINLÅDA i trä, 1900-talets första hälft_7168a_8dc41e2ee045ebd_lg.jpeg
VINLÅDA i trä, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
KARL DAHLQVIST (1900-1971), akvarell_7277a_8dc4372b3ae3997_lg.jpeg
KARL DAHLQVIST (1900-1971), akvarell
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting_7266a_8dc442321d79905_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, rotting
Slutpris1 000 SEK
BORD, 1800-tal, barockstil, ek_7090a_8dc3d2437d3b9dc_lg.jpeg
BORD, 1800-tal, barockstil, ek
Slutpris600 SEK
SVEN SALSTEN (1908-1950)_6973a_lg.jpeg
SVEN SALSTEN (1908-1950)
Slutpris150 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, björk_7081b_8dc3e8cb13be747_lg.jpeg
CHIFFONJE, 1800-tal, björk
Slutpris900 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt_7264a_8dc4430dcd24848_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, ett par, 18 K guld_7203a_8dc428fb4800c63_lg.jpeg
MANSCHETTKNAPPAR, ett par, 18 K guld
Slutpris5 000 SEK
BESTICKSSCHATULL, gustaviansk stil_7086a_8dc3d240af56fd8_lg.jpeg
BESTICKSSCHATULL, gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
ORIENTMATTA, Afshar_6969a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afshar
Slutpris900 SEK
BÄNK, omkring år 1900, barockstil_7097a_8dc3d24da5559f4_lg.jpeg
BÄNK, omkring år 1900, barockstil
Slutpris2 600 SEK
MIKAEL FRYGELIUS (1952-2001)_7278a_8dc437232eb4378_lg.jpeg
MIKAEL FRYGELIUS (1952-2001)
Slutpris1 200 SEK
KÄPP, träskuren_7252a_8dc442112db8239_lg.jpeg
KÄPP, träskuren
Slutpris900 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver_7196a_8dc428d70a989e9_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, ett par, silver
Slutpris900 SEK
SPEGEL, 1960-tal, teak_7249a_8dc44f4a4d2f653_lg.jpeg
SPEGEL, 1960-tal, teak
Slutpris700 SEK
NANNY STILL (1926-2009, Finland), Flaska_7045a_8dc3dca1c9b0379_lg.jpeg
NANNY STILL (1926-2009, Finland), Flaska
Slutpris400 SEK
ROTTINGFÅTÖLJER, "Cobra" ett par_7251a_8dc44d5c37d251e_lg.jpeg
ROTTINGFÅTÖLJER, "Cobra" ett par
Slutpris5 400 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-tal, barockstil_7080a_8dc3d118ec19a15_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, 1800-tal, barockstil
Slutpris1 200 SEK
SLÄTA RINGAR, 2 st, och 3 st lås, 18K guld, _6955a_lg.jpeg
SLÄTA RINGAR, 2 st, och 3 st lås, 18K guld,
Slutpris4 600 SEK
SPEGEL, Svensk Empire, bronserad_7065a_8dc3df476b3b323_lg.jpeg
SPEGEL, Svensk Empire, bronserad
Slutpris1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, varav ett par, silver_7202a_8dc428da7ec4ae6_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 3 st, varav ett par, silver
Slutpris500 SEK
SKÅP, 1900-talets början, vitmålat_7271a_8dc44d7f795e2cd_lg.jpeg
SKÅP, 1900-talets början, vitmålat
Slutpris600 SEK
RYAMATTA, 1900-talets andra hälft_7083b_8dc3d2ce8f42471_lg.jpeg
RYAMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
DEKORELEMENT, 3 st, 18/1900-tal_7062a_8dc3de065ef9e10_lg.jpeg
DEKORELEMENT, 3 st, 18/1900-tal
Slutpris150 SEK