ERIK JERKEN (1898-1947), Olja på duk_6971a_lg.jpeg
ERIK JERKEN (1898-1947), Olja på duk
Slutpris300 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003)_6976a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
BING & GRÖNDAHL, 2 ljusstakar och vas_6942a_8dc386e4270d280_lg.jpeg
BING & GRÖNDAHL, 2 ljusstakar och vas
Slutpris300 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003)_6922a_8dc391faa5e5e37_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
PO STRÖM, Vas, glas_6943a_8dc385ea373c4e5_lg.jpeg
PO STRÖM, Vas, glas
Slutpris350 SEK
ERIK HÖGLUND, skål på fot samt glas_6944a_8dc385ecbbf5948_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, skål på fot samt glas
Slutpris400 SEK
STAFFAN KRONBERG, (född 1909) död ökänt år_6979a_lg.jpeg
STAFFAN KRONBERG, (född 1909) död ökänt år
SlutprisInga bud
MARIA HELEANDER (född 1942)_6984a_lg.jpeg
MARIA HELEANDER (född 1942)
Slutpris150 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft_6977a_lg.jpeg
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, KELIM_6908a_8dc38482bfad5af_lg.jpeg
ORIENTMATTA, KELIM
Slutpris700 SEK
VASER, 3 st samt SIGILL, Erik Höglund_6945a_8dc3875259b4828_lg.jpeg
VASER, 3 st samt SIGILL, Erik Höglund
Slutpris400 SEK
BABORDSLANTERNA, omkring 1900_6946d_8dc390de415e432_lg.jpeg
BABORDSLANTERNA, omkring 1900
Slutpris300 SEK
TOALETTSPEGEL, 3 delad, 1960-tal_6989a_lg.jpeg
TOALETTSPEGEL, 3 delad, 1960-tal
Slutpris800 SEK
ARMBANDSUR, Citizen, Eco-Drive_6996a_8dc3de3afe65a83_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Citizen, Eco-Drive
Slutpris200 SEK
STOLAR, 4 st, 1950-tal, teak_7025b_8dc3c61a6246378_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, 1950-tal, teak
Slutpris1 100 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft, furu_7026c_8dc3c623f28ecaa_lg.jpeg
BÄNK, 1900-talets andra hälft, furu
Slutpris300 SEK
ROTKORG, flätad, omkring år 1900_7030a_8dc3ddf08359bc8_lg.jpeg
ROTKORG, flätad, omkring år 1900
Slutpris150 SEK
SÄDESSPADE, furu, daterad 1875_7034a_8dc3d1032928b96_lg.jpeg
SÄDESSPADE, furu, daterad 1875
Slutpris150 SEK
BRICKBORD, England, 1900-tal_7059a_8dc3d0c8f09aa73_lg.jpeg
BRICKBORD, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, 1700-tal, barock_7098a_8dc3d254cbe1a02_lg.jpeg
KARMSTOL, 1700-tal, barock
Slutpris400 SEK
J.SVENSSON, olja på duk _7100a_8dc3de3ded21a5a_lg.jpeg
J.SVENSSON, olja på duk
Slutpris350 SEK
CANAPÉ, 1800-talets första hälft, empire_7099a_8dc3df408fc4b6a_lg.jpeg
CANAPÉ, 1800-talets första hälft, empire
Slutpris5 000 SEK
PIEDESTAL, sekelskiftesstil_7105a_8dc3d25a16809f5_lg.jpeg
PIEDESTAL, sekelskiftesstil
Slutpris600 SEK
SKYLTHÅLLARE för hotell eller butik_7106d_8dc3d25e539d713_lg.jpeg
SKYLTHÅLLARE för hotell eller butik
Slutpris2 700 SEK
MARIANNE HAGSTRÖM (1918-2009)_7101a_8dc3de29f48aa97_lg.jpeg
MARIANNE HAGSTRÖM (1918-2009)
Slutpris250 SEK
KLÄDKROKAR, 9 st (5+4), omkring 1900_7107a_8dc3ddb184ec339_lg.jpeg
KLÄDKROKAR, 9 st (5+4), omkring 1900
Slutpris1 600 SEK
TAKARMATUR, "Aurora"_7108a_8dc443df9e32089_lg.jpeg
TAKARMATUR, "Aurora"
Slutpris600 SEK
AGNETA von KOSKULL (född 1947)_7104a_8dc3de2f47cfde4_lg.jpeg
AGNETA von KOSKULL (född 1947)
Slutpris200 SEK
ZINKBALJA, med hänklar, 1900-tal_7007a_8dc3c3812d307e8_lg.jpeg
ZINKBALJA, med hänklar, 1900-tal
Slutpris350 SEK
DAMEJEANNE, 18/1900-tal_7014f_8dc3c39104c75f7_lg.jpeg
DAMEJEANNE, 18/1900-tal
Slutpris1 700 SEK
VAS, 1800-talets slut, Majolika_7015a_8dc3dcafc3e9ce4_lg.jpeg
VAS, 1800-talets slut, Majolika
Slutpris800 SEK
BORDSLAMPFÖTTER, ett par, 1970-tal_7031a_8dc3de04f3f9a29_lg.jpeg
BORDSLAMPFÖTTER, ett par, 1970-tal
Slutpris600 SEK
SKÅPDÖRR, 1800-tal, furu_7018a_8dc3c39ae7459d8_lg.jpeg
SKÅPDÖRR, 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
ZINKBALJOR, 2 st, med hänklar, 1900-tal_7008a_8dc3c37eb07623c_lg.jpeg
ZINKBALJOR, 2 st, med hänklar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
STRÖMMINGSGARN, 3 st_7037a_8dc4737b42be8bb_lg.jpeg
STRÖMMINGSGARN, 3 st
Slutpris250 SEK
SKÅL, 1900-tal, gul glasmassa_7051a_8dc3dc930fa4076_lg.jpeg
SKÅL, 1900-tal, gul glasmassa
Slutpris100 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD, "A Calm"_7016a_8dc3de320b7ed80_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKT BLAD, "A Calm"
SlutprisInga bud
EMALJERADE ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal_7009a_8dc3c38484a7a20_lg.jpeg
EMALJERADE ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
INGVAR NISFELT (född 1933), färglitografi_7102a_8dc3de34f301cef_lg.jpeg
INGVAR NISFELT (född 1933), färglitografi
Slutpris300 SEK
RUMBETJÄNINGSTAVLA, Kuntze & Co_7110d_8dc3ddfb6219b02_lg.jpeg
RUMBETJÄNINGSTAVLA, Kuntze & Co
Slutpris500 SEK
ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal, runda former_7010a_8dc3c38cd31d63e_lg.jpeg
ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal, runda former
Slutpris1 700 SEK
KABINETTSEKRETÄR, Kina, 1900-tal_7038b_8dc3d0e14671080_lg.jpeg
KABINETTSEKRETÄR, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
SYBORD, 1800-tal, Karl Johan, mahogny_7013b_8dc3c3956431ea8_lg.jpeg
SYBORD, 1800-tal, Karl Johan, mahogny
Slutpris600 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Skellefteå BJS_7111a_8dc3de481774a17_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, Skellefteå BJS
Slutpris150 SEK
ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal, rundform_7011a_8dc3c3890ea1321_lg.jpeg
ZINKBALJOR, 3 st, 1900-tal, rundform
Slutpris1 500 SEK
KISTA/SKRIN, Dalarna, allmoge _7017b_8dc3c617375b933_lg.jpeg
KISTA/SKRIN, Dalarna, allmoge
Slutpris450 SEK
BREVPRESS/VÄGGPLAKETT, 1930/40-tal_7118a_8dc3de1319d3005_lg.jpeg
BREVPRESS/VÄGGPLAKETT, 1930/40-tal
Slutpris100 SEK
KANDELABER & SKRIN, omkring år 1900_7155a_8dc3eabc2ada423_lg.jpeg
KANDELABER & SKRIN, omkring år 1900
Slutpris100 SEK