Kanonauktioner 23 September 2023

SPEGEL MED KONSOLBORD, Nyrokoko_4446a_8dbb5ff844c0ffa_lg.jpeg
SPEGEL MED KONSOLBORD, Nyrokoko
Slutpris1 300 SEK
MÅLARSTAFFLI, höj och sänkbart_4485a_8dbb37107b5cc00_lg.jpeg
MÅLARSTAFFLI, höj och sänkbart
Slutpris2 100 SEK
KINAMATTA, handknuten_4476a_8dbb2cd4a506a2d_lg.jpeg
KINAMATTA, handknuten
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten_4137a_8dba3b1bd443198_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten
Slutpris500 SEK
BIJOUTERIER I PARTI_3981a_8db9752c834aa9a_lg.jpeg
BIJOUTERIER I PARTI
Slutpris250 SEK
TOILETTEBORD, 1800-talets mitt_4474a_8dbb601e7a8adbc_lg.jpeg
TOILETTEBORD, 1800-talets mitt
Slutpris500 SEK
MATBORD, 1900-tal, gustavianskstil_4445a_8dbb36f7e9abfd3_lg.jpeg
MATBORD, 1900-tal, gustavianskstil
Slutpris350 SEK
JORDGLOB, 1900-tal, på trästativ_4469a_8dbb5d01c7b15a0_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-tal, på trästativ
Slutpris250 SEK
PARTI SILVER_4234a_8dbad2b4c809379_lg.jpeg
PARTI SILVER
Slutpris2 300 SEK
FÄLLSTOLAR, 3 st, 1900-talets mitt_4480a_8dbb36f0fd09655_lg.jpeg
FÄLLSTOLAR, 3 st, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
DAMCYKEL, DBS, "Spinova"_4483a_8dbb2cd2bfac1d2_lg.jpeg
DAMCYKEL, DBS, "Spinova"
Slutpris650 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt, Skar, Hjo_4481a_8dbb5082f1e33c1_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt, Skar, Hjo
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal, ek_4484a_8dbb4680bcbd03e_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal, ek
Slutpris150 SEK
VÄGGPLAKETT, FARSTA CENTRUM_4516a_8dbb5f91e4178a4_lg.jpeg
VÄGGPLAKETT, FARSTA CENTRUM
Slutpris1 200 SEK
CLAES FOLCKER (1940-2019), _4489a_8dbb38bb3b7e71d_lg.jpeg
CLAES FOLCKER (1940-2019),
Slutpris100 SEK
VÄGGPLAKETT, FARSTA GÅRD_4517a_8dbb5f8d65028b4_lg.jpeg
VÄGGPLAKETT, FARSTA GÅRD
Slutpris1 100 SEK
KINAMATTA, semigalleri_4138a_8dba3b1da3a3d7a_lg.jpeg
KINAMATTA, semigalleri
Slutpris650 SEK
STEN KAUPPI (1922-2002), Olja på pannå_4129a_8dba31a646d0768_lg.jpeg
STEN KAUPPI (1922-2002), Olja på pannå
Slutpris350 SEK
MIA JARNSJÖ (1947-2022), "Vattenrum"_4130a_8dba31a3c176975_lg.jpeg
MIA JARNSJÖ (1947-2022), "Vattenrum"
Slutpris350 SEK
GUNNAR S MALM (1909-1986), "Simrishamn"_4132a_8dba31a24df351e_lg.jpeg
GUNNAR S MALM (1909-1986), "Simrishamn"
Slutpris300 SEK
STEN MANFRED BERGLUND_4133a_8dba31a08ad9d4a_lg.jpeg
STEN MANFRED BERGLUND
Slutpris500 SEK
ALBIN AMELIN (1902-1975), Färglitografi_4134a_8dba31a4d57facc_lg.jpeg
ALBIN AMELIN (1902-1975), Färglitografi
Slutpris350 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, handknuten_4135a_8dba3d0f6b3f181_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
TVÄRFLÖJT, Yamaha, Modell YFL-21S_4157a_8dbad2bf8e61aa5_lg.jpeg
TVÄRFLÖJT, Yamaha, Modell YFL-21S
Slutpris500 SEK
AMPEL, Karl Johan stil, för 6 st ljus_4449a_8dbb5fdf4f7a867_lg.jpeg
AMPEL, Karl Johan stil, för 6 st ljus
Slutpris250 SEK
MATSERVIS, Gefle, "Stjärnsund", 76 delar_4441a_8dbb5f8468180b7_lg.jpeg
435
MATSERVIS, Gefle, "Stjärnsund", 76 delar
Slutpris500 SEK
BYRÅ, Sengustavianskstil, tidigt 1900-tal_4450a_8dbb03f62cc5df4_lg.jpeg
437
BYRÅ, Sengustavianskstil, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS, samt stol_4452a_8dbb03cf7cb2d23_lg.jpeg
438
SKRIVBORD MED UPPSATS, samt stol
Slutpris1 100 SEK
SOFFBORD, tidigt 1900-tal_4453a_8dbb03f4bf6fd2e_lg.jpeg
439
SOFFBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
BOKSNURRA, 1900-tal, ek_4454a_8dbb03d0e14a7b4_lg.jpeg
440
BOKSNURRA, 1900-tal, ek
Slutpris600 SEK
BOKHYLLA, tidigt 1900-tal, mahogny_4451a_8dbb0519a16a149_lg.jpeg
441
BOKHYLLA, tidigt 1900-tal, mahogny
Slutpris600 SEK
BOKHYLLA MED GALLERKANT_4455a_8dbb05c934c8983_lg.jpeg
442
BOKHYLLA MED GALLERKANT
Slutpris1 000 SEK
PELARBORD, 1900-tal_4456a_8dbb03f319a155b_lg.jpeg
443
PELARBORD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900, brun skinnklädsel_4459a_8dbb051ba915a3a_lg.jpeg
444
FÅTÖLJ, omkring 1900, brun skinnklädsel
Slutpris300 SEK
MEDALJ, Alfred Nobel, Sterlingsilver_4029a_8db980ded6b0a5f_lg.jpeg
445
MEDALJ, Alfred Nobel, Sterlingsilver
Slutpris900 SEK
TABURETT, Karl Johanstil, mahogny_4479a_8dbb36f34a67519_lg.jpeg
446
TABURETT, Karl Johanstil, mahogny
Slutpris250 SEK
ERIK HALLGREN, Olja på duk_4495a_8dbb38bc6929d2a_lg.jpeg
447
ERIK HALLGREN, Olja på duk
Slutpris200 SEK
RESEGRAMMOFON, Columbia_4496a_8dbb5d1229360f0_lg.jpeg
448
RESEGRAMMOFON, Columbia
Slutpris150 SEK
SKRIVBORD, ENGLAND, 1900-TAL_4546a_8dbb467ac2c6b11_lg.jpeg
449
SKRIVBORD, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris1 800 SEK
MATSALSGRUPP, 7 DELAR, 1900-TAL_4550d_8dbb50936389533_lg.jpeg
450
MATSALSGRUPP, 7 DELAR, 1900-TAL
Slutpris1 100 SEK
SNÖSLUNGA, Stiga, modell 524_4498a_8dbb43ac4940d27_lg.jpeg
451
SNÖSLUNGA, Stiga, modell 524
Slutpris3 200 SEK
MARIE STENQVIST (F. 1935), Skulptur_4329a_8dbae0d1ed9242b_lg.jpeg
452
MARIE STENQVIST (F. 1935), Skulptur
Slutpris350 SEK
CARL ERIK TÖRNER (1862-1911), Olja_4463a_8dbb06e6daa3e4f_lg.jpeg
453
CARL ERIK TÖRNER (1862-1911), Olja
Slutpris350 SEK
ARMBANDSUR, 8 st_4464a_8dbb5f88b8493ac_lg.jpeg
454
ARMBANDSUR, 8 st
Slutpris250 SEK
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM_4499a_8dbb8f43303c391_lg.jpeg
455
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM
Slutpris400 SEK
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM_4500a_8dbb5fe2e78d7f4_lg.jpeg
456
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM
Slutpris200 SEK
STUVBITAR I LÄDER,  i parti_4501a_8dbb36fa539bc2d_lg.jpeg
457
STUVBITAR I LÄDER, i parti
Slutpris300 SEK
SNÄCKSAMLING, i parti_4502a_8dbb5d13f9acdbb_lg.jpeg
458
SNÄCKSAMLING, i parti
Slutpris200 SEK