Kanonauktioner 23 September 2023

CARL MALMSTEN, FÅTÖLJ MED FOTPALL_4555a_8dbb467dc98605a_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, FÅTÖLJ MED FOTPALL
Slutpris7 600 SEK
ÅMELLS, SKÅP MED VITRINÖVERDEL_4547a_8dbb509d1ed7ed7_lg.jpeg
ÅMELLS, SKÅP MED VITRINÖVERDEL
Slutpris2 800 SEK
ENGLESSON, SIDEBOARD_4545a_8dbb467928ee4ed_lg.jpeg
ENGLESSON, SIDEBOARD
Slutpris3 400 SEK
CHARLES AND RAY EAMES, SOFFBORD_4185a_8dba95b2eef61c5_lg.jpeg
CHARLES AND RAY EAMES, SOFFBORD
Slutpris3 000 SEK
CARL MALMSTEN, FÅTÖLJ_4556a_8dbb467f1a5d5d0_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, FÅTÖLJ
Slutpris5 400 SEK
FM HYLLSYSTEM, 8 DELAR_4205a_8dbb38bd84d9f27_lg.jpeg
FM HYLLSYSTEM, 8 DELAR
Slutpris800 SEK
BADKARSSOFFA, GUSTAVIANSK STIL_4548a_8dbb4681eb41f4a_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, GUSTAVIANSK STIL
Slutpris1 600 SEK
KARMSTOLAR, ETT PAR, STOLAR ETT PAR_4549a_8dbb468821c73df_lg.jpeg
KARMSTOLAR, ETT PAR, STOLAR ETT PAR
Slutpris1 500 SEK
STOLAR, 6 st, Gustavianska, 1700-tal_4442a_8dbb06b445cc014_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, Gustavianska, 1700-tal
Slutpris6 400 SEK
OLLE PIRA, HYLLSYSTEM, "PIRA"_4382a_8dbb383c04c45f1_lg.jpeg
OLLE PIRA, HYLLSYSTEM, "PIRA"
Slutpris4 400 SEK
VÄGGHYLLA, STRINGMODELL, 1960-TAL_4521a_8dbb5d0942b441c_lg.jpeg
VÄGGHYLLA, STRINGMODELL, 1960-TAL
Slutpris550 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972), "Lilla China"_4156a_8dba319e9b71e47_lg.jpeg
CARL MALMSTEN (1888-1972), "Lilla China"
Slutpris3 000 SEK
MINIATYRBYRÅ, OMKRING 1700-TAL_4352a_8dbaf94e6b85c3e_lg.jpeg
MINIATYRBYRÅ, OMKRING 1700-TAL
Slutpris4 800 SEK
MINDRE BORD, KINA, 1900-TAL_4518a_8dbb43ae1deee06_lg.jpeg
MINDRE BORD, KINA, 1900-TAL
Slutpris150 SEK
SKÅP, 1900-talets början, Art Nouveau_4160b_8dbae0c3ecdd79d_lg.jpeg
SKÅP, 1900-talets början, Art Nouveau
Slutpris2 000 SEK
SOFFBORD, SWEDISH GRACE, CA 1930-TAL_4385a_8dbb39bb2846bdd_lg.jpeg
SOFFBORD, SWEDISH GRACE, CA 1930-TAL
Slutpris650 SEK
SKOLBÄNK, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT_4375a_8dbb38bfcb40fe6_lg.jpeg
SKOLBÄNK, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT
Slutpris150 SEK
TITTI FABIANI, Vitrinskåp_4333a_8dbb513cc8d7118_lg.jpeg
TITTI FABIANI, Vitrinskåp
Slutpris1 800 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972), Karmstol_4155a_8dba30eaefb84c7_lg.jpeg
CARL MALMSTEN (1888-1972), Karmstol
Slutpris750 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-TAL, EK_4376b_8dbb43b45ecd4ea_lg.jpeg
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-TAL, EK
Slutpris750 SEK
BUTLERS TRAY, IDEGRAN, 1900-TAL_4379e_8dbb38dccfdcd03_lg.jpeg
BUTLERS TRAY, IDEGRAN, 1900-TAL
Slutpris800 SEK
MATBORD MED 6 STOLAR, JOC_4383a_8dbb52313738062_lg.jpeg
MATBORD MED 6 STOLAR, JOC
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, "Barcelona"_4152a_8dba898ee1a78d9_lg.jpeg
FÅTÖLJ MED FOTPALL, "Barcelona"
Slutpris1 400 SEK
KARMSTOL, Gustaviansk, omkring 1800_4443a_8dbb0523c16c5b7_lg.jpeg
113
KARMSTOL, Gustaviansk, omkring 1800
Slutpris1 600 SEK
KAPTENSSTOLAR, 6 st, omkring  år 1900_4327a_8dbadf39c9bd9bd_lg.jpeg
KAPTENSSTOLAR, 6 st, omkring år 1900
Slutpris850 SEK
FÄLLBORD, SENT 1900-TAL_4187a_8dba897e563073b_lg.jpeg
FÄLLBORD, SENT 1900-TAL
Slutpris400 SEK
SOFFBORD, 1900-TAL, ROKOKOSTIL_4188a_8dba89978b914ee_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-TAL, ROKOKOSTIL
Slutpris200 SEK
SYBORD, TIDIGT 1900-TAL, ROKOKOSTIL_4190a_8dba8988ae24efa_lg.jpeg
SYBORD, TIDIGT 1900-TAL, ROKOKOSTIL
Slutpris200 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-TAL_4192a_8dbadf416a1efd2_lg.jpeg
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-TAL
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, ENGLAND, 18/1900-TAL_4194a_8dba89866c14e00_lg.jpeg
KARMSTOL, ENGLAND, 18/1900-TAL
Slutpris200 SEK
POUDREUSE, 1900-TAL_4191a_8dba899b244a40b_lg.jpeg
POUDREUSE, 1900-TAL
Slutpris300 SEK
KARMSTOL, 17/1800-TAL, ALLMOGE_4195a_8dba896e0cbfcbd_lg.jpeg
KARMSTOL, 17/1800-TAL, ALLMOGE
Slutpris100 SEK
KLAFFBORD,  MED TVÅ STOLAR_4206a_8dbad4495d45c8a_lg.jpeg
KLAFFBORD, MED TVÅ STOLAR
Slutpris550 SEK
SOFFBORD, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT_4207a_8dba899c554b56f_lg.jpeg
SOFFBORD, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT
Slutpris300 SEK
 FÅTÖLJ, "Red and blue chair"_4128a_8dba30e3c7669cf_lg.jpeg
FÅTÖLJ, "Red and blue chair"
Slutpris1 700 SEK
SKÅP MED INFÄLLD SPEGEL_4372a_8dbafa47648bf02_lg.jpeg
SKÅP MED INFÄLLD SPEGEL
Slutpris800 SEK
NILS JONSSON, SIDOBORD "TELMA"_4297a_8dbb03d6e254428_lg.jpeg
NILS JONSSON, SIDOBORD "TELMA"
Slutpris700 SEK
MATSALGRUPP, 1900-tal, 9 delar_4151a_8dba8968cf58a7e_lg.jpeg
MATSALGRUPP, 1900-tal, 9 delar
Slutpris2 600 SEK
KARMSTOL, Gustaviansk, 1700-tal_4444a_8dbafa3fbf7e6d2_lg.jpeg
KARMSTOL, Gustaviansk, 1700-tal
Slutpris1 500 SEK
BORD, 1700-TAL, ALLMOGE_4298a_8dbadf3f0137b15_lg.jpeg
BORD, 1700-TAL, ALLMOGE
Slutpris600 SEK
RAKSPEGEL PÅ PELARFOT_4373a_8dbb38d9cdc49fc_lg.jpeg
RAKSPEGEL PÅ PELARFOT
Slutpris650 SEK
SALONGSBORD, NYROKOKO_4374a_8dbb38ee644b856_lg.jpeg
SALONGSBORD, NYROKOKO
Slutpris550 SEK
BORD, SAMTIDA_4262a_lg.jpeg
BORD, SAMTIDA
Slutpris550 SEK
HERRBYRÅ, OMKRING 1900_4377a_8dbb38ecacb0938_lg.jpeg
HERRBYRÅ, OMKRING 1900
Slutpris550 SEK
SKRIVBORD, TIDIGT 1900-TAL_4148a_8db9e35a3644235_lg.jpeg
SKRIVBORD, TIDIGT 1900-TAL
Slutpris800 SEK
KARMSTOL, OMKRING ÅR 1900_4149a_8dba30f04e30037_lg.jpeg
KARMSTOL, OMKRING ÅR 1900
Slutpris400 SEK
VÄGGHYLLA, STRINGMODELL, 1960-TAL_4522a_8dbb5d9637a6465_lg.jpeg
Slutpris450 SEK
HELMUT STARKE, "Frankfurt Chair"_4278a_lg.jpeg
HELMUT STARKE, "Frankfurt Chair"
Slutpris300 SEK