Kanonauktioner 20 maj 2023

Kanonauktioner 20 maj 2023
PIERRE FORSELL, Vägglampett, "Reflex"_2987a_8db507e29ab40ec_lg.jpeg
PIERRE FORSELL, Vägglampett, "Reflex"
Slutpris550 SEK
HENRIK STUNZ (1885-1966)_2796a_8db47de531aa386_lg.jpeg
HENRIK STUNZ (1885-1966)
Slutpris100 SEK
KAPSYLÖPPNARE, Danmark_2745a_8db47c36deae611_lg.jpeg
KAPSYLÖPPNARE, Danmark
Slutpris300 SEK
FIGURIN, Bodrul Kahalique_2744a_8db47b7969ed8b5_lg.jpeg
FIGURIN, Bodrul Kahalique
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA för 9 ljuspunkter_2722a_8db463a422a3bdf_lg.jpeg
LJUSKRONA för 9 ljuspunkter
Slutpris700 SEK
RÖLAKANSMATTA, Alestalon_2735a_8db463b83336ef0_lg.jpeg
RÖLAKANSMATTA, Alestalon
Slutpris600 SEK
KITTEL, 1800-tal, koppar_2737a_8db46f2c339bad0_lg.jpeg
KITTEL, 1800-tal, koppar
Slutpris500 SEK
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal_2738a_8db471df91fc171_lg.jpeg
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
HANS VIKSTEN (1926-1987)_2739a_8db465566f3e9ca_lg.jpeg
HANS VIKSTEN (1926-1987)
Slutpris100 SEK
BLOMBORD, 1900-talets första hälft_2740a_8db46f2e491f544_lg.jpeg
BLOMBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-tal_2741a_8db46f2015e7ab1_lg.jpeg
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-tal
Slutpris400 SEK
KVINNOFIGURIN, GOEBEL_2742a_8db472661cfd626_lg.jpeg
KVINNOFIGURIN, GOEBEL
Slutpris250 SEK
SALT OCH PEPPARKAR_2743a_8db47c35f678693_lg.jpeg
SALT OCH PEPPARKAR
SlutprisInga bud
PENTTI SARPANEVA (1925-1978)_2746b_8db47c33974c227_lg.jpeg
PENTTI SARPANEVA (1925-1978)
Slutpris200 SEK
BLOMBÄNK, kopparinsats, 1970-tal_2792a_8db46f1ea3645a9_lg.jpeg
BLOMBÄNK, kopparinsats, 1970-tal
Slutpris700 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna, daterat anno 1810_2814a_8db4b188e1e3c54_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Dalarna, daterat anno 1810
Slutpris2 800 SEK
RYAMATTA, 1970-tal_2736a_8db4639a52c97e2_lg.jpeg
RYAMATTA, 1970-tal
Slutpris300 SEK
HALSSMYCKEN med kedjor, 2 st_2747a_8db47c35147b324_lg.jpeg
HALSSMYCKEN med kedjor, 2 st
Slutpris450 SEK
SOFFA, Frankrike, 18/1900-tal_2798a_8db47de34f2771b_lg.jpeg
SOFFA, Frankrike, 18/1900-tal
Slutpris750 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR_2840a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal_3048a_8db5093a09b2903_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BONBONJÄRER, 4st, samt skål och fat_3050a_8db4fce3e72a5d8_lg.jpeg
BONBONJÄRER, 4st, samt skål och fat
Slutpris500 SEK
KARAOKE SYSTEM, "Party Bundle", Singtrix_3053a_8db4fa1cd84231b_lg.jpeg
KARAOKE SYSTEM, "Party Bundle", Singtrix
Slutpris750 SEK
ARMBAND, 900 silver, filigranarbete_2748a_8db53d5543d8438_lg.jpeg
ARMBAND, 900 silver, filigranarbete
Slutpris400 SEK
HERRARMBANDSUR, Novus_2870a_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, Novus
Slutpris150 SEK
LITOFANILAMPA, 1900-tal, _2995a_8db4fcc0b93e772_lg.jpeg
LITOFANILAMPA, 1900-tal,
Slutpris850 SEK
ARMRING, vitmetall och malakit_2749a_8db53d568f62c0b_lg.jpeg
ARMRING, vitmetall och malakit
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets mitt_2801c_8db47e49902ba40_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
SABEL, M/1808_2803d_8db471eac9ec450_lg.jpeg
SABEL, M/1808
Slutpris1 600 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal_2839a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, 2 st, 1950-tal
Slutpris150 SEK
GOLVSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal_2820a_8db4bb954428f28_lg.jpeg
GOLVSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil 1900-tal_2821a_8db4b17a0569d0c_lg.jpeg
SKÄNK, gustaviansk stil 1900-tal
Slutpris850 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal_3011a_8db4cb17e071660_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
ISHOCKEYSPEL, Aristo Puck, 1950-tal_2858a_lg.jpeg
ISHOCKEYSPEL, Aristo Puck, 1950-tal
Slutpris300 SEK
SKULPTURER, 2 st, Kina, 1900-tal_3056a_8db4fcddfc5460a_lg.jpeg
SKULPTURER, 2 st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
OTTO GRIPENSVÄRD, (1847-1933), etsning_3054a_8db50952dab72d5_lg.jpeg
OTTO GRIPENSVÄRD, (1847-1933), etsning
SlutprisInga bud
DEKORELEMENT, Kina,1900-tal_3060a_8db4fce59889f2f_lg.jpeg
DEKORELEMENT, Kina,1900-tal
Slutpris350 SEK
LJUSKRONA för 7 ljuspunkter_2723a_8db463a81155bf4_lg.jpeg
LJUSKRONA för 7 ljuspunkter
Slutpris300 SEK
ARMBANDSUR, P.W.C._2856a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, P.W.C.
Slutpris100 SEK
SKOKNEKT, Peerage, England_2999b_8db4ca690124deb_lg.jpeg
SKOKNEKT, Peerage, England
Slutpris550 SEK
GERDA ÅKESON (1909-1992), färglitografi_3057a_8db50951715ed96_lg.jpeg
GERDA ÅKESON (1909-1992), färglitografi
Slutpris200 SEK
ANDERS HELLER, etsning_3058a_8db50936a3894a7_lg.jpeg
ANDERS HELLER, etsning
SlutprisInga bud
HÅKAN BULL, född 1953, litografi_3051a_8db50956274f65c_lg.jpeg
HÅKAN BULL, född 1953, litografi
SlutprisInga bud
TÄNDARE, 2 st, Ronson samt Zephyr_2880a_lg.jpeg
TÄNDARE, 2 st, Ronson samt Zephyr
Slutpris700 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 2 st, Ursula Printz_3061a_8db507d17ab3d82_lg.jpeg
TEKOPPAR MED FAT, 2 st, Ursula Printz
Slutpris400 SEK
FIGURIN, konstmaterial, etikettmärkt_3065a_8db507ebf5e27b7_lg.jpeg
FIGURIN, konstmaterial, etikettmärkt
Slutpris100 SEK
AFRIKANSK DEKORATIV MASK_3066a_8db515f935bf28c_lg.jpeg
AFRIKANSK DEKORATIV MASK
Slutpris100 SEK
HERRCYKEL, Crecent "världsmästarcyckeln"_3067a_8db55e940709f23_lg.jpeg
HERRCYKEL, Crecent "världsmästarcyckeln"
Slutpris800 SEK