Kanonauktioner 20 maj 2023

Kanonauktioner 20 maj 2023
TORBJÖRN AFDAL, (1917-1999) soffbord_3076a_8db514a0ff72706_lg.jpeg
TORBJÖRN AFDAL, (1917-1999) soffbord
Slutpris2 100 SEK
FÖRVARINGSMÖBEL för 3 satsbord_3078e_8db514837b47328_lg.jpeg
FÖRVARINGSMÖBEL för 3 satsbord
Slutpris5 400 SEK
YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord_2786a_8db46f0f65f4f60_lg.jpeg
YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord
Slutpris500 SEK
HÄNGSKÅP, 1700-talets första hälft_2788a_8db46f2f8d09680_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1700-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
SYBORD, omkring 1800, Frankrike_2797a_8db46f316fd95e6_lg.jpeg
SYBORD, omkring 1800, Frankrike
Slutpris4 400 SEK
FÅTÖLJER ETT PAR;_2816a_8db4bb93bcb5ea6_lg.jpeg
FÅTÖLJER ETT PAR;
Slutpris1 200 SEK
TORBJÖRN AFDAL,  (1917-1999)  KARO_3077a_8db55e34f956540_lg.jpeg
TORBJÖRN AFDAL, (1917-1999) KARO
Slutpris1 000 SEK
KNOLL, (USA), Kontorsstol, "Generation"_3150a_8db521ff2324697_lg.jpeg
KNOLL, (USA), Kontorsstol, "Generation"
Slutpris1 000 SEK
SKRIVBORD MED 2 LÅDOR_2785a_8db46f1d3bb777b_lg.jpeg
SKRIVBORD MED 2 LÅDOR
Slutpris150 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Stressless, Ekornes_2787b_8db46f1b7bd5b22_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, Stressless, Ekornes
Slutpris850 SEK
BYRÅ, 1950/60-tal, teak och ek_2755a_8db46f09746580a_lg.jpeg
BYRÅ, 1950/60-tal, teak och ek
Slutpris600 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt_2799a_8db471e20b5cad8_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
BORD med lådor och hyllor_2914a_8db4ca9da778e72_lg.jpeg
BORD med lådor och hyllor
Slutpris1 400 SEK
BYRÅ, omkring 1900_2917a_8db4bd5ec81d3a1_lg.jpeg
BYRÅ, omkring 1900
Slutpris400 SEK
HÄNGSKÅP MED VITRINDÖRR_2921a_8db4bd666268262_lg.jpeg
HÄNGSKÅP MED VITRINDÖRR
Slutpris800 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal_2922a_8db4bd61eae950d_lg.jpeg
PIEDESTAL, 1900-tal
Slutpris550 SEK
VINSTÄLL, med låda, _2847a_lg.jpeg
VINSTÄLL, med låda,
Slutpris550 SEK
SOFFBORD, England, 1900-tal_2829a_lg.jpeg
SOFFBORD, England, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BYRÅ, omkring 1900, rokokostil_2913a_8db4bd4de60714a_lg.jpeg
BYRÅ, omkring 1900, rokokostil
Slutpris300 SEK
KLAFFBORD, omkring 1900, furu_2916e_8db4bd4fd112a9b_lg.jpeg
KLAFFBORD, omkring 1900, furu
Slutpris450 SEK
NATTDUKSBORD, med stenskiva_2936a_8db4ca69fcac44f_lg.jpeg
NATTDUKSBORD, med stenskiva
Slutpris400 SEK
BOKSKÅP, 1800-tal_2928a_8db4bd5fee03de1_lg.jpeg
BOKSKÅP, 1800-tal
Slutpris850 SEK
KARMSTOLAR, 7 st_2832a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 7 st
Slutpris100 SEK
KARMSTOLAR, 6 st_2875a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 6 st
Slutpris200 SEK
SPELBORD ,omkring 1900, renässansstil_2933a_8db4ca8780b26e5_lg.jpeg
SPELBORD ,omkring 1900, renässansstil
Slutpris500 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD,  _2934a_8db522a8ed29108_lg.jpeg
SPEGEL MED KONSOLBORD,
Slutpris250 SEK
HERRBETJÄNT, Fratelli Brevetatto_2926a_8db5134c4924166_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, Fratelli Brevetatto
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, Bolia, rött skinn_2931a_8db4ca7114506a4_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Bolia, rött skinn
Slutpris400 SEK
BYRÅ, England, 1900-tal_2938a_8db51484fc31774_lg.jpeg
BYRÅ, England, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
NATTDUKSBORD med stenskiva_2939a_8db4ca6bbf38d65_lg.jpeg
NATTDUKSBORD med stenskiva
Slutpris1 200 SEK
DAMSKRIVBORD, Österbotten Finland_2843a_lg.jpeg
DAMSKRIVBORD, Österbotten Finland
Slutpris250 SEK
SKRIVBORDSSTOL, 1900-talets första hälft_2932a_8db4ca6d2fd8410_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
BÄNK, 1900-talets början, ek_2930a_8db4bd6514b302c_lg.jpeg
BÄNK, 1900-talets början, ek
Slutpris150 SEK
PIANOPALL, 1900-talets början, Jugend_2929a_8db4bd64405becb_lg.jpeg
PIANOPALL, 1900-talets början, Jugend
Slutpris150 SEK
HÖRNSOFFA, samtida, grönt skinn_2809a_8db4b192293aa11_lg.jpeg
HÖRNSOFFA, samtida, grönt skinn
Slutpris1 400 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, C.J.F. Ljunggren_2904a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, C.J.F. Ljunggren
Slutpris1 800 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft_2848a_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
VÄGGKONSOLER, ett par_2994b_8db52cb8b8fe072_lg.jpeg
VÄGGKONSOLER, ett par
Slutpris250 SEK
DEKORATIV SKÄRM, 1900-talets början_2964a_8db4ca754d18f30_lg.jpeg
DEKORATIV SKÄRM, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
ALBERTO LIEVORE (född 1948), Barstolar, 2 st_3009a_8db4cb0de0d102e_lg.jpeg
ALBERTO LIEVORE (född 1948), Barstolar, 2 st
Slutpris800 SEK
HÄNGSKÅP, 1900-talets början, Jugend_3019a_8db514727d499e5_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1900-talets början, Jugend
Slutpris1 700 SEK
SOFFA, sengustaviansk_2862a_lg.jpeg
SOFFA, sengustaviansk
Slutpris1 100 SEK
SKÅP, 1900-talets början, Jugend_2998a_8db4ca584e89c2c_lg.jpeg
SKÅP, 1900-talets början, Jugend
Slutpris200 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft_2937a_8db522ab08d8f7a_lg.jpeg
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal_3042a_8db52146c29e354_lg.jpeg
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris500 SEK
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal_2738a_8db471df91fc171_lg.jpeg
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BLOMBORD, 1900-talets första hälft_2740a_8db46f2e491f544_lg.jpeg
BLOMBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-tal_2741a_8db46f2015e7ab1_lg.jpeg
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-tal
Slutpris400 SEK