Kanonauktioner 20 maj 2023

Kanonauktioner 20 maj 2023
TORBJÖRN AFDAL, (1917-1999) soffbord
Slutpris2 100 SEK
FÖRVARINGSMÖBEL för 3 satsbord
Slutpris5 400 SEK
YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord
YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord
Slutpris500 SEK
HÄNGSKÅP, 1700-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
SYBORD, omkring 1800, Frankrike
Slutpris4 400 SEK
FÅTÖLJER ETT PAR;
FÅTÖLJER ETT PAR;
Slutpris1 200 SEK
TORBJÖRN AFDAL,  (1917-1999)  KARO
Slutpris1 000 SEK
KNOLL, (USA), Kontorsstol, "Generation"
Slutpris1 000 SEK
SKRIVBORD MED 2 LÅDOR
SKRIVBORD MED 2 LÅDOR
Slutpris150 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Stressless, Ekornes
Slutpris850 SEK
BYRÅ, 1950/60-tal, teak och ek
Slutpris600 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
BORD med lådor och hyllor
BORD med lådor och hyllor
Slutpris1 400 SEK
BYRÅ, omkring 1900
BYRÅ, omkring 1900
Slutpris400 SEK
HÄNGSKÅP MED VITRINDÖRR
HÄNGSKÅP MED VITRINDÖRR
Slutpris800 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal
PIEDESTAL, 1900-tal
Slutpris550 SEK
VINSTÄLL, med låda,
VINSTÄLL, med låda,
Slutpris550 SEK
SOFFBORD, England, 1900-tal
SOFFBORD, England, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BYRÅ, omkring 1900, rokokostil
Slutpris300 SEK
KLAFFBORD, omkring 1900, furu
KLAFFBORD, omkring 1900, furu
Slutpris450 SEK
NATTDUKSBORD, med stenskiva
NATTDUKSBORD, med stenskiva
Slutpris400 SEK
BOKSKÅP, 1800-tal
BOKSKÅP, 1800-tal
Slutpris850 SEK
KARMSTOLAR, 7 st
KARMSTOLAR, 7 st
Slutpris100 SEK
KARMSTOLAR, 6 st
KARMSTOLAR, 6 st
Slutpris200 SEK
SPELBORD ,omkring 1900, renässansstil
Slutpris500 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD,
SPEGEL MED KONSOLBORD,
Slutpris250 SEK
HERRBETJÄNT, Fratelli Brevetatto
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, Bolia, rött skinn
FÅTÖLJ, Bolia, rött skinn
Slutpris400 SEK
BYRÅ, England, 1900-tal
BYRÅ, England, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
NATTDUKSBORD med stenskiva
NATTDUKSBORD med stenskiva
Slutpris1 200 SEK
DAMSKRIVBORD, Österbotten Finland
Slutpris250 SEK
SKRIVBORDSSTOL, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
BÄNK, 1900-talets början, ek
BÄNK, 1900-talets början, ek
Slutpris150 SEK
PIANOPALL, 1900-talets början, Jugend
Slutpris150 SEK
HÖRNSOFFA, samtida, grönt skinn
Slutpris1 400 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, C.J.F. Ljunggren
Slutpris1 800 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
VÄGGKONSOLER, ett par
VÄGGKONSOLER, ett par
Slutpris250 SEK
DEKORATIV SKÄRM, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
ALBERTO LIEVORE (född 1948), Barstolar, 2 st
Slutpris800 SEK
HÄNGSKÅP, 1900-talets början, Jugend
Slutpris1 700 SEK
SOFFA, sengustaviansk
SOFFA, sengustaviansk
Slutpris1 100 SEK
SKÅP, 1900-talets början, Jugend
Slutpris200 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris500 SEK
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal
PALLAR, ETT PAR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BLOMBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
STOLAR, 2 st, rokoko, 1700-tal
Slutpris400 SEK