Kanonauktioner 20 maj 2023

Kanonauktioner 20 maj 2023
KOPPARSTICK, 1700-tal_3033a_8db50959ee3f4a9_lg.jpeg
KOPPARSTICK, 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
TOR OTTO FREDLIN (1890-1955), Olja på duk_3032a_8db5093fc36720f_lg.jpeg
TOR OTTO FREDLIN (1890-1955), Olja på duk
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,_3103a_8db5092744d9ead_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,
Slutpris6 000 SEK
JACOB GILLBERG (1724-1793) kopparstick 1700-tal_3034a_8db5095cda01ef3_lg.jpeg
JACOB GILLBERG (1724-1793) kopparstick 1700-tal
Slutpris2 700 SEK
HARALD SALLBERG (1895-1963)_3096a_8db509464835aa4_lg.jpeg
HARALD SALLBERG (1895-1963)
Slutpris950 SEK
REINHOLD von ROSEN, (1894-1961),etsning_3040a_8db5146ace6b8c2_lg.jpeg
REINHOLD von ROSEN, (1894-1961),etsning
SlutprisInga bud
MONOGRAMISTEN, G D, tidigt 1900-tal_3035a_8db5095f0a685a2_lg.jpeg
MONOGRAMISTEN, G D, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, Kopparstick 2 st_3029a_8db51469ae0920a_lg.jpeg
JOHAN FREDRIK MARTIN, Kopparstick 2 st
Slutpris100 SEK
FOLKE WINQVIST (1914-1995) olja på duk_3036a_8db50944c37d7d5_lg.jpeg
FOLKE WINQVIST (1914-1995) olja på duk
Slutpris1 900 SEK
BENGT ÅBERG, (1941-2015)_2828a_lg.jpeg
BENGT ÅBERG, (1941-2015)
Slutpris550 SEK
HÅKAN BULL, född 1953, färglitografi_3052a_8db50954dc9f40b_lg.jpeg
HÅKAN BULL, född 1953, färglitografi
Slutpris100 SEK
BROR HILLGREN (1881-1955)_2881a_lg.jpeg
BROR HILLGREN (1881-1955)
Slutpris350 SEK
HENRIK STUNZ (1885-1966)_2794a_8db47de65ee4c39_lg.jpeg
HENRIK STUNZ (1885-1966)
SlutprisInga bud
MONOGRAMISTEN, V.Ch. 1900-tal_2826a_lg.jpeg
MONOGRAMISTEN, V.Ch. 1900-tal
Slutpris900 SEK
ALFRED BERGSTRÖM, (1869-1930)_2830a_lg.jpeg
ALFRED BERGSTRÖM, (1869-1930)
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR_2876a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
AVINOAM KOSOWSKY (född 1949)_2871a_lg.jpeg
AVINOAM KOSOWSKY (född 1949)
Slutpris100 SEK
S.J. HUNTER, England_2835a_lg.jpeg
S.J. HUNTER, England
Slutpris150 SEK
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"_2868a_lg.jpeg
PAUL KEDELV, (1917-1990) "Coquille"
Slutpris300 SEK
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)_2874a_lg.jpeg
CARL GABRIEL WADELL, (1865-1909)
Slutpris200 SEK
DEKORATIV SKÄRM, 1900-talets början_2964a_8db4ca754d18f30_lg.jpeg
DEKORATIV SKÄRM, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk_2852a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk
SlutprisInga bud
CARL-ERIK BILLESTRÖM (1920-2007)_2864a_lg.jpeg
CARL-ERIK BILLESTRÖM (1920-2007)
Slutpris400 SEK
GÖSTA SUNDSTRÖM (1920-2008), "Lossning"_3031a_8db509424315b23_lg.jpeg
GÖSTA SUNDSTRÖM (1920-2008), "Lossning"
Slutpris450 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal_3041a_8db5094e68fb960_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
STIG BORGLIND, (1892-1965) etsning_3044a_8db509577ec0952_lg.jpeg
STIG BORGLIND, (1892-1965) etsning
SlutprisInga bud
HENRIK STUNZ (1885-1966)_2796a_8db47de531aa386_lg.jpeg
HENRIK STUNZ (1885-1966)
Slutpris100 SEK
HANS VIKSTEN (1926-1987)_2739a_8db465566f3e9ca_lg.jpeg
HANS VIKSTEN (1926-1987)
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR_2840a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal_3048a_8db5093a09b2903_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
OTTO GRIPENSVÄRD, (1847-1933), etsning_3054a_8db50952dab72d5_lg.jpeg
OTTO GRIPENSVÄRD, (1847-1933), etsning
SlutprisInga bud
GERDA ÅKESON (1909-1992), färglitografi_3057a_8db50951715ed96_lg.jpeg
GERDA ÅKESON (1909-1992), färglitografi
Slutpris200 SEK
ANDERS HELLER, etsning_3058a_8db50936a3894a7_lg.jpeg
ANDERS HELLER, etsning
SlutprisInga bud
HÅKAN BULL, född 1953, litografi_3051a_8db50956274f65c_lg.jpeg
HÅKAN BULL, född 1953, litografi
SlutprisInga bud
UTSTÄLLNINGSAFFISCH "MUMIN"_3104a_8db5092e63bebe2_lg.jpeg
UTSTÄLLNINGSAFFISCH "MUMIN"
Slutpris850 SEK
JAMES COIGNARD (1925-2008)_2827a_lg.jpeg
JAMES COIGNARD (1925-2008)
Slutpris400 SEK
AXEL OLSON (1899-1986)_2825a_lg.jpeg
AXEL OLSON (1899-1986)
Slutpris100 SEK
SVEN X-ET ERIXSON (1889-1970)_2869a_lg.jpeg
SVEN X-ET ERIXSON (1889-1970)
Slutpris100 SEK
KJELL LINSKI LINDGREN, Samtida_2855a_lg.jpeg
KJELL LINSKI LINDGREN, Samtida
Slutpris600 SEK
MONOGRAMISTEN J.O.W., tidigt 1900-tal_2867a_lg.jpeg
MONOGRAMISTEN J.O.W., tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
S.V.JAKUSHEVA (Ryssland född 1961)_3101a_8db509231463c77_lg.jpeg
S.V.JAKUSHEVA (Ryssland född 1961)
Slutpris150 SEK
FARTYGSPORTRÄTT, England_2863a_lg.jpeg
FARTYGSPORTRÄTT, England
Slutpris350 SEK
STAFFAN SNIDARE (f. 1939), Etsning_2985a_8db4d61e96f081a_lg.jpeg
STAFFAN SNIDARE (f. 1939), Etsning
Slutpris250 SEK
OIDENTIFERAD KONSTNÄR, oljemålning_3102a_8db50947943ecf5_lg.jpeg
OIDENTIFERAD KONSTNÄR, oljemålning
SlutprisInga bud
HELENE MASS (1871-1955)_3112a_8db5093cdf5c0c3_lg.jpeg
HELENE MASS (1871-1955)
Slutpris500 SEK
ZANETTI, ITALIEN, 1900-talets början_3126a_8db50964d1b2a3c_lg.jpeg
ZANETTI, ITALIEN, 1900-talets början
Slutpris850 SEK
ZANETTI, ITALIEN, 1900-talets början_3127a_8db5096406d17c5_lg.jpeg
Slutpris300 SEK