BORDSLAMPA, Falkenbergs belysning_1985a_8db2aed23ee7cec_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Falkenbergs belysning
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPA PHILIPS, 1960/70-TAL_1909a_lg.jpeg
BORDSLAMPA PHILIPS, 1960/70-TAL
Slutpris550 SEK
BORDSLAMPOR, Ett par_2002a_8db26ebca9c4e32_lg.jpeg
127
BORDSLAMPOR, Ett par
Slutpris4 200 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft_1901a_lg.jpeg
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR MED PRISMOR_2049a_8db26d1de008231_lg.jpeg
TAKARMATUR MED PRISMOR
Slutpris1 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets början_1892a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt_2064a_8db1fe82ea85083_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141_1897c_8db2ae57f7218d2_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 1930/40-tal_2063a_8db1fe80e3e1712_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1930/40-tal
Slutpris450 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-tal_1835a_8db1a6b0677a98c_lg.jpeg
INDUSTRILAMPA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
LENNART CENTERWALL, TAKARMATUR, "REX"_1836a_8db1a69d38f1b47_lg.jpeg
LENNART CENTERWALL, TAKARMATUR, "REX"
Slutpris850 SEK
TAKARMATUR, Skansen glas_1845a_8db2ab8ffb638c5_lg.jpeg
TAKARMATUR, Skansen glas
Slutpris750 SEK
 TAKARMATUR/AMPEL, 1900-tal_1849c_8db2abe475a507d_lg.jpeg
TAKARMATUR/AMPEL, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA, 1930-TAL_1839a_8db199fc05babc1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1930-TAL
Slutpris650 SEK
VÄGGLAMPA, Bergboms_1840a_8db2aed9f58d70f_lg.jpeg
VÄGGLAMPA, Bergboms
Slutpris300 SEK
BORDSLAMPA/SOLLAMPA, Osram, Vitalux_1841a_8db19a1d3fd2b1e_lg.jpeg
BORDSLAMPA/SOLLAMPA, Osram, Vitalux
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108, _1919a_8db2aed94983105_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108,
Slutpris150 SEK
AMPEL FÖR 6 LJUS, 1900-tal_2190a_8db26df2529aa18_lg.jpeg
AMPEL FÖR 6 LJUS, 1900-tal
Slutpris200 SEK
TAKARMATUR, 1940-tal_2084a_8db2aef5fb6c5c5_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1940-tal
Slutpris300 SEK
EJE AHLGREN, Vägglampa V.-75_2081a_8db2ae80dad5b1b_lg.jpeg
EJE AHLGREN, Vägglampa V.-75
Slutpris450 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON (1919-2009)_2055b_8db2aed5e5aa5c2_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON (1919-2009)
Slutpris700 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft_2058a_8db1fe88c5b2b75_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
BO BORGSTRÖM, Bordslampa_2056a_8db2aed824852d4_lg.jpeg
BO BORGSTRÖM, Bordslampa
Slutpris100 SEK
AMPEL FÖR 3 LJUS_2191b_8db26df50ffb200_lg.jpeg
AMPEL FÖR 3 LJUS
Slutpris150 SEK
AMPEL, 1920-tal_2192a_8db2ab91a8db1e6_lg.jpeg
AMPEL, 1920-tal
Slutpris150 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft_2059a_8db1fe86ceb45d4_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par 1800-talets mitt_2131a_8db2492a0cfc964_lg.jpeg
VÄGGAPPLIQUER, ett par 1800-talets mitt
Slutpris850 SEK
AMPEL, för 6 ljus, tidigt 1900-tal_2226c_8db2aeed89c4a95_lg.jpeg
AMPEL, för 6 ljus, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
AMPEL för 3 ljus_2227a_8db26df6c8326de_lg.jpeg
AMPEL för 3 ljus
Slutpris250 SEK
LOUIS POULSEN, TAKARMATUR, PH 5_2237a_8db2ab8ed53d303_lg.jpeg
LOUIS POULSEN, TAKARMATUR, PH 5
Slutpris1 200 SEK