LJUSTER, 17/1800-tal_1859a_8db1be39d55170e_lg.jpeg
LJUSTER, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar_1860a_8db1a6c5c9bff09_lg.jpeg
TRATTAR , 2st 1800-tal, koppar
Slutpris650 SEK
HÄNGSKÅP, Dalarna_1864a_8db1a6b8c7c5d3b_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Dalarna
Slutpris2 000 SEK
VRILSKÅL, daterad 1747,_1868a_8db1be31751e4ad_lg.jpeg
VRILSKÅL, daterad 1747,
Slutpris2 500 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal_1870a_8db1be350f65b0c_lg.jpeg
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris200 SEK
TRÄKLUBBA daterad 1834_1871a_8db1be3ab69b626_lg.jpeg
TRÄKLUBBA daterad 1834
Slutpris650 SEK
RAKLÅDA med spegel_1874c_8db1be340a07537_lg.jpeg
RAKLÅDA med spegel
Slutpris550 SEK
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad_1876a_8db1b1a07390ba9_lg.jpeg
BRICKSTOL, omkring 1800, bemålad
Slutpris250 SEK
BORDSSTOL, 1800-tal, _1878a_8db1b1a87b69402_lg.jpeg
BORDSSTOL, 1800-tal,
Slutpris1 900 SEK
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal, _1880a_8db1bec1b561c26_lg.jpeg
FÖNSTERLUCKOR, 3 st , 1700-tal,
Slutpris1 100 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn_1882a_8db1b1a5c3c8d14_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, för hörn
Slutpris1 400 SEK
VÄNDBÄNK, 1700-tal_1889a_8db1b19d4b467d2_lg.jpeg
VÄNDBÄNK, 1700-tal
Slutpris4 200 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal_1929a_8db25f7b02c5c51_lg.jpeg
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris700 SEK
SKVALLERSPEGLAR från Gamla Stan Stockholm, ett par, 1800-tal eller äldre_1930a_8db1e5659558dcf_lg.jpeg
SKVALLERSPEGLAR från Gamla Stan Stockholm, ett par, 1800-tal eller äldre
Slutpris600 SEK
KAFFEKVARN, 1800-tal_1943a_8db1e570fbd21c3_lg.jpeg
KAFFEKVARN, 1800-tal
Slutpris350 SEK
BÄNK, "SÄTE", Dalarna/Hälsingland, _1947c_8db1f1e6457b97e_lg.jpeg
BÄNK, "SÄTE", Dalarna/Hälsingland,
Slutpris3 400 SEK
PRÄSTGÅRDSBÄNK, 1800-talets mitt_1948a_8db1f1e504f2ed3_lg.jpeg
PRÄSTGÅRDSBÄNK, 1800-talets mitt
Slutpris3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st_1955a_8db23ca67b34502_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 5 st
Slutpris5 400 SEK
BLOSSKORG,  1800-tal_1958b_8db29261b61bb69_lg.jpeg
BLOSSKORG, 1800-tal
Slutpris900 SEK
BRÖDSPADE, furu_1960a_8db1fe7c0a88fc1_lg.jpeg
BRÖDSPADE, furu
Slutpris450 SEK
BAKTRÅG, furu, 17/1800-tal_1961a_8db1e58727a5c48_lg.jpeg
BAKTRÅG, furu, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller äldre_1933a_8db1e56f7ed018f_lg.jpeg
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller äldre
Slutpris300 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu_1877a_8db1b1ace1faa0e_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu
Slutpris1 100 SEK
BRICKSTOLAR, ett par_1963a_8db1f1f765c196a_lg.jpeg
BRICKSTOLAR, ett par
Slutpris650 SEK
BOCKBORD 17/1800-tal_1964a_8db1f1efed2826b_lg.jpeg
BOCKBORD 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
BOCKBORD, 17/1800-tal_1965a_8db1fe74c7a8df4_lg.jpeg
BOCKBORD, 17/1800-tal
Slutpris750 SEK
BRICKSTOL, så kallad 12-slåstol, 17/1800-tal_1966a_8db1f1f246017fe_lg.jpeg
BRICKSTOL, så kallad 12-slåstol, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
VINDFLÖJEL, 1800-tal_1954a_8db1e57d724813b_lg.jpeg
VINDFLÖJEL, 1800-tal
Slutpris7 400 SEK
HÄNGSKÅP, daterat 1814_1972a_8db1f1f40efa379_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, daterat 1814
Slutpris1 700 SEK
SLAGBORD 1800-tal_1976a_8db1f1ee56973dc_lg.jpeg
SLAGBORD 1800-tal
Slutpris6 000 SEK
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN_1977a_8db1fe7373cf3b9_lg.jpeg
HÄNGSKÅP FÖR HÖRN
Slutpris1 000 SEK
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller ädre_1934a_8db1e56e00df11a_lg.jpeg
SKVALLERSPEGEL, 1800-tal eller ädre
Slutpris800 SEK
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal_1979a_8db2492b93c1253_lg.jpeg
STALLYKTOR, 2 st 1800-tal
Slutpris600 SEK
SJÖMANSKISTA, 1800-tal_1983d_8db1f1ea79abdb4_lg.jpeg
SJÖMANSKISTA, 1800-tal
Slutpris3 000 SEK
SAMSPRÅKSBILDER, ett par_1984a_8db1fe683d9973d_lg.jpeg
SAMSPRÅKSBILDER, ett par
Slutpris32 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1700-tal_1982a_8db1f1ec8d27981_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, 1700-tal
Slutpris1 800 SEK
TIMMERBILA, 1800-tal?_1989a_8db23cb62b68dbd_lg.jpeg
TIMMERBILA, 1800-tal?
Slutpris1 200 SEK
HÄNGSKÅP, Skåne_1992a_8db2631025e0d18_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Skåne
Slutpris5 200 SEK
PRÄSTGÅRDSBÄNK, daterad 1814_1995a_8db26d0792b8e5f_lg.jpeg
PRÄSTGÅRDSBÄNK, daterad 1814
Slutpris4 200 SEK
HÄNGSKÅP, sannolikt Österbotten Finland_1993a_8db2631284f6459_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, sannolikt Österbotten Finland
Slutpris5 200 SEK
HACKA, 1700-tal eller äldre_2000a_8db23ca85a30758_lg.jpeg
HACKA, 1700-tal eller äldre
Slutpris1 300 SEK
HÄNGSKÅP, Uppland_1996a_8db2928ddf6da90_lg.jpeg
HÄNGSKÅP, Uppland
Slutpris3 400 SEK
KÖTTHACKOR, 2 st, från Skeppbyssa_2001a_8db23caa492c637_lg.jpeg
KÖTTHACKOR, 2 st, från Skeppbyssa
Slutpris450 SEK
SKVALLERSPEGEL 1800-tal eller äldre_1932a_8db1e569bb3d0a3_lg.jpeg
SKVALLERSPEGEL 1800-tal eller äldre
Slutpris750 SEK
SAXVERKTYG_2028a_8db2475c0f8961a_lg.jpeg
SAXVERKTYG
Slutpris150 SEK
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG_2029a_8db2493540cf8f2_lg.jpeg
PARTI ÄLDRE SNICKERIVERKTYG
Slutpris200 SEK
VÄGGBORD/KONSOLBORD,  1700-tal_2103b_8db25f6a2df379e_lg.jpeg
VÄGGBORD/KONSOLBORD, 1700-tal
Slutpris9 200 SEK
BORD MED LÅDA, 17/1800-tal, rokoko_2105a_8db255d53458ccc_lg.jpeg
BORD MED LÅDA, 17/1800-tal, rokoko
Slutpris6 400 SEK