174 VÄGGBORD/KONSOLBORD, 1700-tal

2103b_8db25f6a2df379e_med.jpeg
  • 2103b_8db25f6a2df379e_sm.jpeg
  • 2103a_8db25f6a32351c9_sm.jpeg
  • 2103f_8db25f6a5a3c06d_sm.jpeg
  • 2103c_8db25f6a1d8e4c6_sm.jpeg
  • 2103d_8db25f6a4524249_sm.jpeg
  • 2103e_8db25f6a5aeda7d_sm.jpeg
  • 2103g_8db25f6a4bf9e5e_sm.jpeg
  • 2103h_8db2703114456d4_sm.jpeg

Ullångers socken, Ångermanland, fronten med låda, skuren och originalmålad dekor av kunglig krona och akantus, fotkryss med urna, intyg från Åmells antikhandel daterat år 1936 medföljer, höjd 72, 71x 54 cm

  • Skick:Skiva, ben och sarger med senare äldre bemålning
  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK