313 EDWARD WESSON (1910-1983)

2169a_8db252e93ca5589_med.jpeg
  • 2169a_8db252e93ca5589_sm.jpeg
  • 2169b_8db252e94ce251a_sm.jpeg
  • 2169c_8db252e947c95ca_sm.jpeg
  • 2169d_8db252e95715ea5_sm.jpeg
  • 2169e_8db252e91c1608e_sm.jpeg
  • 2169f_8db252e95269b4e_sm.jpeg
  • 2169g_8db252e915791a6_sm.jpeg
  • 2169h_8db252e91e4c539_sm.jpeg

Fartygsporträtt, 2 st, s/s Sado, London och s/s Ashford, London samt HL Routh, New York, monogramsignerade -67 resp -68, akvareller, bildmått 15 x 24,5 resp 17,5 x 26 cm

  • Skick:En med smärre papperskador, ej inramade
  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK