312 EDWARD WESSON (1910-1983)

2168a_8db252ee77e3c8b_med.jpeg
  • 2168a_8db252ee77e3c8b_sm.jpeg
  • 2168b_8db252ee5c7cda6_sm.jpeg
  • 2168c_8db252eea99e488_sm.jpeg
  • 2168d_8db252ee88bc783_sm.jpeg
  • 2168e_8db252ee9f1d692_sm.jpeg
  • 2168f_8db252ee6415ef0_sm.jpeg
  • 2168g_8db252eea968e27_sm.jpeg
  • 2168h_8db252ee7513ec7_sm.jpeg

Fartygsporträtt, 2 st, s/s Cambridgeshire, Wisbech, samt s/s Tevern, Hull och Albina, New York, monogramsignerade 68, akvareller, bildmått 17 x 27 reso 18 x 26 cm

  • Skick:En med pappersveck, ej inramade
  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK