Kanonauktioner 13 december 2025
Visning på fredag 12/12 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 13/12 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.
Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 13/12 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan fredag den 5/12 kl 16.30 då vi släpper hela katalogen på nätet.

SOFFA, Hjort Knudsen
Slutpris800 SEK

KORGSTOL, med dynplymåer i hemvävt linne
SlutprisInga bud

BYRÅ, 1800-tal, betsad furu
Slutpris350 SEK

TRÄDGÅRDSSTOLAR, två par (2+2)
Slutpris600 SEK

MATBORD, samtida, svartlackerat
SlutprisInga bud

PETER OPSVIK, Kontorsstol, ”Capisco"
Slutpris1 600 SEK

BRUNO MATHSSON & PEIT HEIN, matbord
Slutpris2 000 SEK

FÅTÖLJER, ett par, Art Deco stil, samtida
Slutpris400 SEK

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips"
Slutpris300 SEK

BLOMBORD, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK

BÄNK, Swedese
Slutpris1 700 SEK

SÄNGBORD, ett par, Asplund
Slutpris1 000 SEK

BOCKBORD, samtida, bemålat
Slutpris450 SEK

FÅTÖLJER, ett par samt taburett
Slutpris1 200 SEK

BYRÅ, 1960-tal, teak
Slutpris1 100 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.