Kanonauktioner 13 december 2025

Visning på fredag 12/12 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 13/12 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.

Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 13/12 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan fredag den 5/12 kl 16.30 då vi släpper hela katalogen på nätet.

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget"
Slutpris47 000 SEK
KONSOLBORD, Empirestil, 1800-tal
Slutpris8 200 SEK
BRUNO MATHSSON, "Ingrid", fåtöljer, ett par
Slutpris6 400 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris2 300 SEK
Slutpris5 800 SEK
EICHHOLTZ, fåtölj, samtida
EICHHOLTZ, fåtölj, samtida
Slutpris2 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil
Slutpris1 500 SEK
KAMELPALL, nordafrika, 1900-tal
Slutpris600 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, sideboard
Slutpris1 100 SEK
Slutpris1 500 SEK
BORD / PIEDESTAL, marmor, samtida
Slutpris1 500 SEK
KARMSTOL, 1800-tal, karl-johanstil
Slutpris400 SEK
BJARKE NIELSEN, stolar, 8 st
BJARKE NIELSEN, stolar, 8 st
Slutpris4 000 SEK
VAPENSKÅP, säkerhetsskåp
VAPENSKÅP, säkerhetsskåp
Slutpris600 SEK
JULGRANSFOT, 1900-tal
JULGRANSFOT, 1900-tal
Slutpris300 SEK
STOLAR, 4 st, IKEA, furu
STOLAR, 4 st, IKEA, furu
SlutprisInga bud
GUNGSTOL, 1930/40-tal
GUNGSTOL, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
PIEDESTALER/PALLAR, ett par
PIEDESTALER/PALLAR, ett par
Slutpris1 100 SEK
PIEDESTAL/PALL, Design Jan Kurtz
Slutpris800 SEK
MODULSOFFA, "Cosima", Bolia
MODULSOFFA, "Cosima", Bolia
Slutpris8 000 SEK
MODULSOFFA, "Cosima", Bolia
MODULSOFFA, "Cosima", Bolia
Slutpris6 000 SEK
STOLAR 6 st, Engelsk stil
STOLAR 6 st, Engelsk stil
Slutpris350 SEK
MATBORD, 1960-tal, teak
MATBORD, 1960-tal, teak
Slutpris1 400 SEK
FÅTÖLJ, inspirerad av Michel Ducaroys "Togo"
Slutpris2 000 SEK
SALONGSBORD MED KLAFFAR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
CAFÉBORD, 1900-tal
CAFÉBORD, 1900-tal
SlutprisInga bud
SKRIVBORD, 1900-tal, England
SKRIVBORD, 1900-tal, England
Slutpris500 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
SIDOBORD, samtida
SIDOBORD, samtida
Slutpris700 SEK
SIDOBORD, samtida
SIDOBORD, samtida
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, 1980/90-tal
SOFFBORD, 1980/90-tal
SlutprisInga bud
MJÖLKPALL, 1800-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
SOFFA, 1800-tal, Karl-Johan stil
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
SIDOBORD, 2 st, England, idegran
Slutpris250 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ MED FOTPALL
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ MED FOTPALL
Slutpris200 SEK
SOFFA/SÄNG, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
ANDREU WORLD, soffbord
ANDREU WORLD, soffbord
Slutpris300 SEK
ANDREU WORLD, soffbord
ANDREU WORLD, soffbord
Slutpris400 SEK
SOFFBORD, R.O.O.M, samtida
SOFFBORD, R.O.O.M, samtida
Slutpris250 SEK
SOFFGRUPP, 3 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
SPEGEL MED DÖRRAR, Marocko, samtida
Slutpris700 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets början
GUNGSTOL, 1900-talets början
Slutpris450 SEK
MÅNBORD, ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
TABURETT, samtida
TABURETT, samtida
Slutpris500 SEK
SOFFBORD OCH PIEDESTAL, samtida
Slutpris1 100 SEK
CAFÉBORD, ett par, samtida
CAFÉBORD, ett par, samtida
SlutprisInga bud

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.