Kanonauktioner 13 december 2025
Visning på fredag 12/12 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 13/12 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.
Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 13/12 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan fredag den 5/12 kl 16.30 då vi släpper hela katalogen på nätet.

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget"
Slutpris47 000 SEK

KONSOLBORD, Empirestil, 1800-tal
Slutpris8 200 SEK

BRUNO MATHSSON, "Ingrid", fåtöljer, ett par
Slutpris6 400 SEK

SLAGBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris2 300 SEK

Slutpris5 800 SEK

EICHHOLTZ, fåtölj, samtida
Slutpris2 500 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil
Slutpris1 500 SEK

KAMELPALL, nordafrika, 1900-tal
Slutpris600 SEK

CLAESSON KOIVISTO RUNE, sideboard
Slutpris1 100 SEK

Slutpris1 500 SEK

BORD / PIEDESTAL, marmor, samtida
Slutpris1 500 SEK

KARMSTOL, 1800-tal, karl-johanstil
Slutpris400 SEK

BJARKE NIELSEN, stolar, 8 st
Slutpris4 000 SEK

VAPENSKÅP, säkerhetsskåp
Slutpris600 SEK

JULGRANSFOT, 1900-tal
Slutpris300 SEK

STOLAR, 4 st, IKEA, furu
SlutprisInga bud

GUNGSTOL, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK

PIEDESTALER/PALLAR, ett par
Slutpris1 100 SEK

PIEDESTAL/PALL, Design Jan Kurtz
Slutpris800 SEK

MODULSOFFA, "Cosima", Bolia
Slutpris8 000 SEK

MODULSOFFA, "Cosima", Bolia
Slutpris6 000 SEK

STOLAR 6 st, Engelsk stil
Slutpris350 SEK

MATBORD, 1960-tal, teak
Slutpris1 400 SEK

FÅTÖLJ, inspirerad av Michel Ducaroys "Togo"
Slutpris2 000 SEK

SALONGSBORD MED KLAFFAR, 1800-tal
Slutpris200 SEK

FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK

CAFÉBORD, 1900-tal
SlutprisInga bud

SKRIVBORD, 1900-tal, England
Slutpris500 SEK

HÖRNSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK

SIDOBORD, samtida
Slutpris700 SEK

SIDOBORD, samtida
Slutpris700 SEK

SOFFBORD, 1980/90-tal
SlutprisInga bud

MJÖLKPALL, 1800-talets andra hälft
Slutpris800 SEK

SOFFA, 1800-tal, Karl-Johan stil
Slutpris200 SEK

STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK

SIDOBORD, 2 st, England, idegran
Slutpris250 SEK

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ MED FOTPALL
Slutpris200 SEK

SOFFA/SÄNG, 1900-talets början
Slutpris700 SEK

ANDREU WORLD, soffbord
Slutpris300 SEK

ANDREU WORLD, soffbord
Slutpris400 SEK

SOFFBORD, R.O.O.M, samtida
Slutpris250 SEK

SOFFGRUPP, 3 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK

SPEGEL MED DÖRRAR, Marocko, samtida
Slutpris700 SEK

GUNGSTOL, 1900-talets början
Slutpris450 SEK

MÅNBORD, ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK

TABURETT, samtida
Slutpris500 SEK

SOFFBORD OCH PIEDESTAL, samtida
Slutpris1 100 SEK

CAFÉBORD, ett par, samtida
SlutprisInga bud

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.