Kanonauktioner 13 december 2025
Visning på fredag 12/12 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 13/12 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.
Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 13/12 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan fredag den 5/12 kl 16.30 då vi släpper hela katalogen på nätet.
- Mattor & TextilRensa filter

THOMAS SANDELL, Gallerimatta
Slutpris1 900 SEK

ORIENTMATTA, Kelim
Slutpris1 300 SEK

KUDDFODRAL, 3 st, Kelim
Slutpris700 SEK

CHANEL, pläd
Slutpris3 600 SEK

CHANEL, kudde
Slutpris1 200 SEK

HERMÈS, kuddar, ett par, Paris, Frankrike
Slutpris6 200 SEK

Slutpris6 800 SEK

KUDDE, KUDDFODRAL, 2 st, kelim
Slutpris900 SEK

KUDDFODRAl, 3 st, kelim
Slutpris900 SEK

ORIENTMATTA, Ardabil
Slutpris1 200 SEK

VEPA, vävd, sannolikt Dalarna, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK

ORIENTMATTA, Shiraz, semiantik
Slutpris700 SEK

ORIENTMATTA, Saruk
Slutpris1 200 SEK

MATTA, Kelim
Slutpris500 SEK

ORIENTMATTA, Kirman Medaljong
Slutpris1 000 SEK

ORIENTMATTA, Persisk Keshan
Slutpris2 000 SEK

MATTA, Marocko, samtida
Slutpris1 100 SEK

FLAGGSPEL (Signalflaggor), 20 st
Slutpris1 000 SEK

ORIENTMATTA, Hamadan, galleri
Slutpris900 SEK

ORIENTMATTA, Afshar
Slutpris800 SEK

ORIENTMATTA, Belush, semiantik
Slutpris600 SEK

ORIENTMATTA, Afghan, semiantik
Slutpris900 SEK

ORIENTMATTA, Persisk Keshan
Slutpris3 000 SEK

MATTA, samtida
Slutpris450 SEK

ORIENTMATTA, Afghan
Slutpris250 SEK

ORIENTMATTA, Pakistan
Slutpris350 SEK

MATTOR, 2 st, röllakan
Slutpris450 SEK

ORIENTMATTA, Afghan Kelim
Slutpris2 200 SEK

SVERIGEFLAGGOR, 5 st
Slutpris350 SEK

ORIENTMATTA, Afghan Kelim
Slutpris5 000 SEK

BRÖLLOPSKIMONO, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK

RÖLLAKANSMATTA, samtida
Slutpris500 SEK

MATTA, Asplund, "Plain"
Slutpris1 700 SEK

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.