Peter Dahl (1934-2019), interiör med figurer, från Restaurang Tennstopet, signerad, akvarell, bildmått 57 x 76 cm_765a_8daf8a32b489e5e_lg.jpeg
Peter Dahl (1934-2019), interiör med figurer, från Restaurang Tennstopet, signerad, akvarell, bildmått 57 x 76 cm
Slutpris19 500 SEK
Oidentifierad konstnär, 1910/20-tal, porträtt av kvinna, olja på duk, bildmått 42 x 34 cm_611a_8daf8a2439d07a6_lg.jpeg
Oidentifierad konstnär, 1910/20-tal, porträtt av kvinna, olja på duk, bildmått 42 x 34 cm
Slutpris3 800 SEK
Hans Sandberg (1941-1993), kompostion med kvinnofigur och röd pall, signerad, olja på duk, 70x65 cm_827a_8daf8a3786315b6_lg.jpeg
Hans Sandberg (1941-1993), kompostion med kvinnofigur och röd pall, signerad, olja på duk, 70x65 cm
Slutpris1 100 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikten, signerad, ea, färglitografi, bildmått 47x68 cm_831a_8daf8a37bc8f492_lg.jpeg
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikten, signerad, ea, färglitografi, bildmått 47x68 cm
Slutpris1 000 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) Komposition med ansikten, signerad och numrerad, 78/100, färglitografi, bildmått 45X57 cm_832a_8daf8a37d355718_lg.jpeg
Bengt Lindström (1925-2008) Komposition med ansikten, signerad och numrerad, 78/100, färglitografi, bildmått 45X57 cm
Slutpris700 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikte och hjärta, signerad i trycket, numrerad 250/300, färglitografi, bildmått 15x22 cm _833a_8daf8a37f080ca5_lg.jpeg
18
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikte och hjärta, signerad i trycket, numrerad 250/300, färglitografi, bildmått 15x22 cm
Slutpris850 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikte, signerad och numrerad 18/300, färglitografi, bildmått 28x21 cm cm _834a_8daf8a38030adcd_lg.jpeg
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikte, signerad och numrerad 18/300, färglitografi, bildmått 28x21 cm cm
Slutpris550 SEK
Karta, "A NEW MAP OF IBERIA EUROPEAU ALAUS CELT IBERIA", kolorerat kopparstick, bildmått 37x48 cm_835a_8daf8a381a985e6_lg.jpeg
Karta, "A NEW MAP OF IBERIA EUROPEAU ALAUS CELT IBERIA", kolorerat kopparstick, bildmått 37x48 cm
Slutpris700 SEK
Sigurd Johansson, motiv på båten "Sverige" från Sveriges första satsning i Americas Cup 1977_836a_8daf8a383037c3c_lg.jpeg
Sigurd Johansson, motiv på båten "Sverige" från Sveriges första satsning i Americas Cup 1977
Slutpris500 SEK
Pablo Picasso, efter, "Le Bouquet", signerad och daterad -58 i trycket, litografi, bildmått 56 x 39 cm_860a_8dafad9a225beaa_lg.jpeg
Pablo Picasso, efter, "Le Bouquet", signerad och daterad -58 i trycket, litografi, bildmått 56 x 39 cm
Slutpris1 600 SEK
En stor förgylld ram från 1800-talets slut, med oljemålning av Sune Johansson (född 1935), kustmotiv, signerad, otydlig daterad, rammått 150 x 202, bildmått 97 x 150 cm_845a_8dafa0cb2f11469_lg.jpeg
En stor förgylld ram från 1800-talets slut, med oljemålning av Sune Johansson (född 1935), kustmotiv, signerad, otydlig daterad, rammått 150 x 202, bildmått 97 x 150 cm
Slutpris2 500 SEK
Svein Buraas, Norge, 1900-talets första hälft, sagomotiv med troll och skogsrå, signerad "S. BuraaS-", blandteknik, bildmått 46x62 cm_505a_8dafdf5ee51f3a3_lg.jpeg
Svein Buraas, Norge, 1900-talets första hälft, sagomotiv med troll och skogsrå, signerad "S. BuraaS-", blandteknik, bildmått 46x62 cm
Slutpris2 600 SEK
Harald Garmland (1904-1985), kostymskiss, Operetten Läderlappen, uppförd på Oscarsteatern 1945_783a_8daf8a34095b1c0_lg.jpeg
Harald Garmland (1904-1985), kostymskiss, Operetten Läderlappen, uppförd på Oscarsteatern 1945
Slutpris200 SEK
Johan Ossian Andersson (1889-1975), fiskebåtar, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 75 cm_734a_8daf8a2f595b630_lg.jpeg
Johan Ossian Andersson (1889-1975), fiskebåtar, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 75 cm
Slutpris850 SEK
Erik Palm Dahl (1903-1957), vinterlandskap, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 61 cm_733a_8daf8a2f39d6cd7_lg.jpeg
Erik Palm Dahl (1903-1957), vinterlandskap, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 61 cm
Slutpris200 SEK
Bluehorse, (Gary Lee, USA, född 1957), indian till häst i vinterlandskap, signerad Bluehorse, blandteknik (Sandpaint), bildmått 40 x 50 cm_664a_8daf8a29396db1c_lg.jpeg
Bluehorse, (Gary Lee, USA, född 1957), indian till häst i vinterlandskap, signerad Bluehorse, blandteknik (Sandpaint), bildmått 40 x 50 cm
Slutpris100 SEK
Larissa Stenlander (född 1960), katter, signerad, akvarell, bildmått 19 x 31 cm_594a_8daf8a209d45134_lg.jpeg
Larissa Stenlander (född 1960), katter, signerad, akvarell, bildmått 19 x 31 cm
Slutpris750 SEK
Hans Sandberg (1941-1993), figurkomposition, signerad -71, olja på duk, 75x70 cm_829a_8daf8a37a47716e_lg.jpeg
Hans Sandberg (1941-1993), figurkomposition, signerad -71, olja på duk, 75x70 cm
Slutpris650 SEK
Harald Garmland (1904-1985), röd höna, fritt efter polsk textil, signerad, akvarell, bildmått 37 x 45 cm_784a_8daf8a341b47a1e_lg.jpeg
Harald Garmland (1904-1985), röd höna, fritt efter polsk textil, signerad, akvarell, bildmått 37 x 45 cm
Slutpris600 SEK
Hans Sandberg (1941-1993), kvinnofigur, monogramsignerad -66, olja på duk, 69x52 cm_830a_8daf8a37ae43e44_lg.jpeg
Hans Sandberg (1941-1993), kvinnofigur, monogramsignerad -66, olja på duk, 69x52 cm
Slutpris200 SEK
André Masson (1896-1987), ansikte, Illustration U André Mauruois Les E´Rophages, 1960_663a_8daf8a292293c0c_lg.jpeg
André Masson (1896-1987), ansikte, Illustration U André Mauruois Les E´Rophages, 1960
Slutpris1 000 SEK
Äldre grafiskt blad, fores´s national sports, "returning to weigh", bildmått 33 x 63_785a_8daf8a3429ea51a_lg.jpeg
Äldre grafiskt blad, fores´s national sports, "returning to weigh", bildmått 33 x 63
Slutpris150 SEK
Lars Boëthius (1903-1968), landskap vid insjö, signerad, olja på pannå, bildmått 33 x 41 cm_694a_8daf8a2bed1d5d2_lg.jpeg
Lars Boëthius (1903-1968), landskap vid insjö, signerad, olja på pannå, bildmått 33 x 41 cm
SlutprisInga bud
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), sydländskt landskap, signerad, olja på duk, bildmått 21 x 37 cm_593a_8daf8a2084d095e_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), sydländskt landskap, signerad, olja på duk, bildmått 21 x 37 cm
Slutpris200 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med granatäpple samt frukter i Imariskål, signerad, olja på pannå, bildmått 50 x 37 cm_590a_8daf8a20524ed37_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med granatäpple samt frukter i Imariskål, signerad, olja på pannå, bildmått 50 x 37 cm
Slutpris650 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med hummer, citron och glas, signerad, olja på duk, bildmått 12 x 28 cm_589a_8daf8a2038025fb_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med hummer, citron och glas, signerad, olja på duk, bildmått 12 x 28 cm
Slutpris400 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med låda, kanna, citron mm, signerad, akvarell, bildmått 41 x 30 cm_595a_8daf8a20b21915b_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med låda, kanna, citron mm, signerad, akvarell, bildmått 41 x 30 cm
SlutprisInga bud
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med päron och flaska, signerad -97, akvarell, bildmått 26 x 48 cm_596a_8daf8a20c155d70_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med päron och flaska, signerad -97, akvarell, bildmått 26 x 48 cm
Slutpris400 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), Anna med sommarhatt, signerad, akvarell, bildmått 60 x 49 cm_597a_8daf8a20d5d9d12_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), Anna med sommarhatt, signerad, akvarell, bildmått 60 x 49 cm
SlutprisInga bud
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), "I månens sken", signerad, olja på duk, bildmått 60 x 73 cm_598a_8daf8a23282c67a_lg.jpeg
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), "I månens sken", signerad, olja på duk, bildmått 60 x 73 cm
Slutpris300 SEK
Axel Birkholm (1909-1984), gamla stan, signerad, olja på pannå, bildmått 46 x 38 cm_691a_8daf8a2bb5ac3e0_lg.jpeg
Axel Birkholm (1909-1984), gamla stan, signerad, olja på pannå, bildmått 46 x 38 cm
Slutpris200 SEK
Stig Claesson "Slas", (1928-2008), Stockholmsbild, bogserbåtar, signerad -82, pastell, bildmått 40 x 52 cm_465a_8daf8a14981f6a9_lg.jpeg
Stig Claesson "Slas", (1928-2008), Stockholmsbild, bogserbåtar, signerad -82, pastell, bildmått 40 x 52 cm
Slutpris1 100 SEK
Laris Strunke (1931-2020), "Torrt och fuktigt, landskap", signerad, olja på duk, bildmått 35 x 51 cm_642a_8daf8a2704ddf77_lg.jpeg
Laris Strunke (1931-2020), "Torrt och fuktigt, landskap", signerad, olja på duk, bildmått 35 x 51 cm
Slutpris1 500 SEK
Kodjo, abstrakt komposition, signerad paris -52, bildmått 60 x 81 cm_665a_8daf8a2964b2246_lg.jpeg
Kodjo, abstrakt komposition, signerad paris -52, bildmått 60 x 81 cm
Slutpris650 SEK
René Durey (Frankrike, 1890-1959), utsikt över hustak, signerad, olja på duk, bildmått 61x50 cm_488a_8daf8a16aab5572_lg.jpeg
René Durey (Frankrike, 1890-1959), utsikt över hustak, signerad, olja på duk, bildmått 61x50 cm
Slutpris700 SEK
Ingbritt Irene Lagerberg (född 1943), "Uppbrott", signerad och numrerad, färglitografi, bildmått 60 x 42 cm_592a_8daf8a20769194c_lg.jpeg
Ingbritt Irene Lagerberg (född 1943), "Uppbrott", signerad och numrerad, färglitografi, bildmått 60 x 42 cm
SlutprisInga bud
Ture Dahlö (1895-1970), kustlandskap, signerad -43, olja på duk, bildmått 50 x 60 cm_461a_8daf8a1429ef4df_lg.jpeg
Ture Dahlö (1895-1970), kustlandskap, signerad -43, olja på duk, bildmått 50 x 60 cm
Slutpris200 SEK
Renzo Ugolini (född 1930), "Landskap", utförd 1979, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 61 cm_643a_8daf8a2729dc7f2_lg.jpeg
Renzo Ugolini (född 1930), "Landskap", utförd 1979, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 61 cm
Slutpris100 SEK
Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), surrealistisk kvinnofigur, signerad -73, numrerad 78/150, färglitografi, bildmått 78 x 55 cm_599a_8daf8a233b8bd6e_lg.jpeg
Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), surrealistisk kvinnofigur, signerad -73, numrerad 78/150, färglitografi, bildmått 78 x 55 cm
Slutpris200 SEK
Olof Norell, samtida, utsikt från ett fönster, signerad juni 1985, olja på pannå, bildmått 40 x 46 cm_644a_8daf8a27456ef6a_lg.jpeg
Olof Norell, samtida, utsikt från ett fönster, signerad juni 1985, olja på pannå, bildmått 40 x 46 cm
Slutpris250 SEK
William Erle (1878-1967), landskap med hus och ko, signerad, olja på duk, bildmått 40 x 53 cm_645a_8daf8a276c18f14_lg.jpeg
William Erle (1878-1967), landskap med hus och ko, signerad, olja på duk, bildmått 40 x 53 cm
Slutpris100 SEK
Arvid Ahlberg (1851-1932), kustbild med båtar från Långedrag, västkusten, signerad Långedrag -94, olja på duk, bildmått 50 x 70 cm_479a_8daf8a15c41d75a_lg.jpeg
Arvid Ahlberg (1851-1932), kustbild med båtar från Långedrag, västkusten, signerad Långedrag -94, olja på duk, bildmått 50 x 70 cm
Slutpris1 600 SEK
Basilius Besler, (Tyskland 1561-1629), "Tulipa Serotina Iyanthos"_600a_8daf8a2357f9402_lg.jpeg
Basilius Besler, (Tyskland 1561-1629), "Tulipa Serotina Iyanthos"
Slutpris750 SEK
Basilius Besler, (Tyskland 1561-1629), "Hyasinthus Stellatus Peruanus"_601a_8daf8a237432080_lg.jpeg
Basilius Besler, (Tyskland 1561-1629), "Hyasinthus Stellatus Peruanus"
Slutpris900 SEK
Stina Forsell (1906-1970), motiv från Moret Sur Loing, signerad 1950, olja på pannå _466a_8daf8a14ac31ba0_lg.jpeg
Stina Forsell (1906-1970), motiv från Moret Sur Loing, signerad 1950, olja på pannå
Slutpris200 SEK
Stefan Edqvist (f. 1971), perspektiva motiv, komposition, akryl på mdf, signerad occh daterad 2006 a tergo, bildmått 19,5x73 cm_490a_8daf8a16d50bbcc_lg.jpeg
Stefan Edqvist (f. 1971), perspektiva motiv, komposition, akryl på mdf, signerad occh daterad 2006 a tergo, bildmått 19,5x73 cm
SlutprisInga bud
Stefan Edqvist (f. 1971), kusthorisont, komposition, akryl på mdf, signerad och daterad 2006, à tergo, bildmått 19,5x73 cm_491a_8daf8a16f295e57_lg.jpeg
Stefan Edqvist (f. 1971), kusthorisont, komposition, akryl på mdf, signerad och daterad 2006, à tergo, bildmått 19,5x73 cm
SlutprisInga bud
Oidentifierad konstnär, tidigt 1900-tal, fiskare och sjöjungfru, olja på duk, bildmått 33 x 23 cm_646a_8daf8a278e7a3d6_lg.jpeg
Oidentifierad konstnär, tidigt 1900-tal, fiskare och sjöjungfru, olja på duk, bildmått 33 x 23 cm
Slutpris200 SEK