Philipp Plein, armbandsur, herr, 2022/2023, "Nobile Wonder"_1436a_8dafdf4e836fd68_lg.jpeg
Philipp Plein, armbandsur, herr, 2022/2023, "Nobile Wonder"
Slutpris4 000 SEK
Bordspendyl, 1700-talets slut, Louis XVI, möjligen Österrike, skuret och förgyllt trä, hö 61, bredd 35 cm_822a_8daf8a370811f43_lg.jpeg
Bordspendyl, 1700-talets slut, Louis XVI, möjligen Österrike, skuret och förgyllt trä, hö 61, bredd 35 cm
Slutpris1 600 SEK
Frackur, Omega, 1940/50-tal, stål, diam 50 mm, _771a_8daf8a331bd6d64_lg.jpeg
Frackur, Omega, 1940/50-tal, stål, diam 50 mm,
Slutpris650 SEK
Golvur, sk Bornholmsur, omkring 1800, skuret och bemålat, förgylld dekor, senare bemålning, höjd 199 cm_539a_8daf8a1b8bada2f_lg.jpeg
Golvur, sk Bornholmsur, omkring 1800, skuret och bemålat, förgylld dekor, senare bemålning, höjd 199 cm
Slutpris1 500 SEK
Omega, Constellation, armbandsur_786a_8daf8a343a73dae_lg.jpeg
Omega, Constellation, armbandsur
Slutpris6 400 SEK
Väggklocka, idé & form, 1985, hav och sandslipat trä från Hallandskusten, 41 x 28 cm_804a_8daf8a354df22ca_lg.jpeg
Väggklocka, idé & form, 1985, hav och sandslipat trä från Hallandskusten, 41 x 28 cm
Slutpris200 SEK
Golvur, sk Värmlandsur, 1800-talets första hälft, vitmålad med skuren och förgylld dekor, urtavlan märkt P:Erikson, Speked, höjd 208 cm_790a_8dafa0c9f7b2344_lg.jpeg
Golvur, sk Värmlandsur, 1800-talets första hälft, vitmålad med skuren och förgylld dekor, urtavlan märkt P:Erikson, Speked, höjd 208 cm
Slutpris5 000 SEK
Årsur, 1900-talets andra hälft, Kern, förgylld metall och glaskupa, höjd 41 cm_781a_8daf8a33e19409a_lg.jpeg
Årsur, 1900-talets andra hälft, Kern, förgylld metall och glaskupa, höjd 41 cm
Slutpris400 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut_729a_8daf8a2ef89c290_lg.jpeg
Bordspendyl, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Väggpendyl, Ljunghans, 1900-talets början, mahognyfodral, höjd 101 cm_641a_8dafae8cb72c782_lg.jpeg
Väggpendyl, Ljunghans, 1900-talets början, mahognyfodral, höjd 101 cm
Slutpris300 SEK
Armbandsur, Certina Ds Podium, chronograph, quartzur, stål, urtavlans diam 35 mm_497a_8daf8a1797f49ca_lg.jpeg
Armbandsur, Certina Ds Podium, chronograph, quartzur, stål, urtavlans diam 35 mm
Slutpris1 500 SEK
Bordspendyl, omkring 1900, svart sten, höjd 38,5 cm_456a_8daf8a136387d5c_lg.jpeg
Bordspendyl, omkring 1900, svart sten, höjd 38,5 cm
Slutpris450 SEK
Waldor & Co, herrarmbandsur, "Original 40 Côte D'Azur", quartz, boett diam 40 mm, silverpläterat rosfritt stål, samt armlänk, "Square Bangle Polished", silverpläterat rostfritt stål, justerbar_494a_8daf8a174e3e33c_lg.jpeg
Waldor & Co, herrarmbandsur, "Original 40 Côte D'Azur", quartz, boett diam 40 mm, silverpläterat rosfritt stål, samt armlänk, "Square Bangle Polished", silverpläterat rostfritt stål, justerbar
Slutpris750 SEK
Armbandsur, 4 st, bland annat Certina, Seiko samt ur, Titus, i form av hänge_778a_8daf8a33a3c2be6_lg.jpeg
Armbandsur, 4 st, bland annat Certina, Seiko samt ur, Titus, i form av hänge
Slutpris450 SEK
Väggpendyl, 1900-tal, Rokokostil, förgylld, urtavlan märkt W.Staflund, Stockholm, höjd 70 cm_681a_8daf8a2b0234d0a_lg.jpeg
Väggpendyl, 1900-tal, Rokokostil, förgylld, urtavlan märkt W.Staflund, Stockholm, höjd 70 cm
Slutpris350 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut, jägare med jakthund, bemålad och förgylld keramik, höjd 39 cm_682b_8daf8a2b183ab2b_lg.jpeg
Bordspendyl, 1800-talets slut, jägare med jakthund, bemålad och förgylld keramik, höjd 39 cm
Slutpris400 SEK
Damur med armband,18k guld,  Gigandet, diam ca 15 mm, totallängd 18 cm, totalvikt 28,4 gram_748a_8daf8a31b650aed_lg.jpeg
Damur med armband,18k guld, Gigandet, diam ca 15 mm, totallängd 18 cm, totalvikt 28,4 gram
Slutpris7 200 SEK
Damarmbandsur, bl.a. Guess, Mango 3 st, O.N.E., etuier till O.N.E. och Mango 1 st_508a_8daf8a18abf03ff_lg.jpeg
Damarmbandsur, bl.a. Guess, Mango 3 st, O.N.E., etuier till O.N.E. och Mango 1 st
SlutprisInga bud
Golvur, England 1800-talets första hälft, mahogny, delvis bemålad urtavla av landskap med häst och ko samt byggnader, höjd 230 cm_506a_8daf8a188002bb5_lg.jpeg
Golvur, England 1800-talets första hälft, mahogny, delvis bemålad urtavla av landskap med häst och ko samt byggnader, höjd 230 cm
Slutpris950 SEK
Tissot, 1853, armbandsur, 18 k guld, safirglas, quarts, datum, originalarmband i läder, boett med gravyr, spänne i stål, diam ca 34 mm_652a_8daf8a27f221bb4_lg.jpeg
Tissot, 1853, armbandsur, 18 k guld, safirglas, quarts, datum, originalarmband i läder, boett med gravyr, spänne i stål, diam ca 34 mm
Slutpris2 800 SEK
Certina, armbandsur 18 k guld, quartz, safirglas, datum, originalarmband i läder, ref nr eol 158.9289.68_653a_8daf8a280b3ceb8_lg.jpeg
Certina, armbandsur 18 k guld, quartz, safirglas, datum, originalarmband i läder, ref nr eol 158.9289.68
Slutpris2 500 SEK
Golvur, 1800-tal, urtavla märkt Joh Fredr Adamsson, Carls-Crona, fodral i betsad furu, höjd 210 cm_670a_8dafa0c85d40162_lg.jpeg
Golvur, 1800-tal, urtavla märkt Joh Fredr Adamsson, Carls-Crona, fodral i betsad furu, höjd 210 cm
Slutpris1 100 SEK
Nivada, damarmbandsur, boett 18 k guld, 1950/60-tal_821a_8daf8a36f4744fe_lg.jpeg
Nivada, damarmbandsur, boett 18 k guld, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK