Kanonauktioner 15 Juni 2024

Kanonauktioner 15 Juni 2024
STENBORD, 17/1800-tal, Skåne_8314a_8dc7fde25e18947_lg.jpeg
STENBORD, 17/1800-tal, Skåne
Slutpris15 000 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS_8454a_8dc83d9c040b795_lg.jpeg
SKRIVBORD MED UPPSATS
Slutpris6 000 SEK
SKÄNK, sengustaviansk, 1800-talets början_8315a_8dc7fd1bf0e17a0_lg.jpeg
SKÄNK, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris2 700 SEK
SALONGSBORD, 1920-tal_8503a_8dc84a2c2a1708b_lg.jpeg
SALONGSBORD, 1920-tal
Slutpris1 600 SEK
SLAGBORD, tidigt 1800-tal_8316b_8dc7fd22905fdd0_lg.jpeg
SLAGBORD, tidigt 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
KOLONNSKÅP, ett par, Karl Johan_8175a_8dc7bf8a1ee59c6_lg.jpeg
KOLONNSKÅP, ett par, Karl Johan
Slutpris8 000 SEK
STAFFAN HULTGREN, "Spring", BergaForm_8348a_8dc849161902fc4_lg.jpeg
STAFFAN HULTGREN, "Spring", BergaForm
Slutpris1 300 SEK
STAFFAN HULTGREN, "Spring", BergaForm_8349a_8dc8491981f4873_lg.jpeg
Slutpris1 400 SEK
BORD, med skiva i polerad betong_8350b_8dc856b54d6145f_lg.jpeg
BORD, med skiva i polerad betong
Slutpris600 SEK
BROYHILLE FURNITURE USA,  byrå 1960-tal_8483a_8dc84a30b97504f_lg.jpeg
BROYHILLE FURNITURE USA, byrå 1960-tal
Slutpris1 500 SEK
KLÄDHÄNGARE, G.A.D, "Hangvar"_8444b_8dc83c220696675_lg.jpeg
KLÄDHÄNGARE, G.A.D, "Hangvar"
Slutpris1 700 SEK
STÅNDSKÅP, 1700-talets andra hälft _8317a_8dc7fd28e810c8f_lg.jpeg
STÅNDSKÅP, 1700-talets andra hälft
Slutpris2 100 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST (1925-1997)_8337a_8dc7fde9aa2f030_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST (1925-1997)
Slutpris2 300 SEK
MATGRUPP, 7 delar, rokokostil_8441a_8dc83dad66f3700_lg.jpeg
MATGRUPP, 7 delar, rokokostil
Slutpris3 200 SEK
FÅTÖLJ, stomme i svartlackerad metall_8351a_8dc83d9f49796fd_lg.jpeg
FÅTÖLJ, stomme i svartlackerad metall
Slutpris450 SEK
CHRISTER LARSSON, vitrinskåp ett par_8446a_8dc83d990fc6906_lg.jpeg
CHRISTER LARSSON, vitrinskåp ett par
Slutpris1 300 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer ett par "Cromwell"_8534a_8dc856b83abd655_lg.jpeg
ARNE NORELL, fåtöljer ett par "Cromwell"
Slutpris5 200 SEK
ARNE NORELL, soffa, "Cromwell"_8533a_8dc856bdbc7d7a7_lg.jpeg
ARNE NORELL, soffa, "Cromwell"
Slutpris3 000 SEK
ENGLESSON, fåtölj med fotpall_8447a_8dc8568915e5246_lg.jpeg
ENGLESSON, fåtölj med fotpall
Slutpris3 600 SEK
SLAGBORD, 1900-tal, furu_8509a_8dc8494e8ff1288_lg.jpeg
SLAGBORD, 1900-tal, furu
Slutpris1 300 SEK
PHILIPPPE STARCK, (född 1949), Frankrike_8336a_8dc83c10fe1c8f0_lg.jpeg
PHILIPPPE STARCK, (född 1949), Frankrike
Slutpris800 SEK
JOHAN RIDDERSTRÅLE & MATS BROBERG_8352a_8dc83c12cf9ed58_lg.jpeg
JOHAN RIDDERSTRÅLE & MATS BROBERG
Slutpris400 SEK
VITRINSKÅP, Dahlström & Torgner AB_8435a_8dc83c1d62113d0_lg.jpeg
VITRINSKÅP, Dahlström & Torgner AB
Slutpris5 400 SEK
SLAGBORD MED 4 KARMSTOLAR_8339a_8dc849529228efd_lg.jpeg
SLAGBORD MED 4 KARMSTOLAR
Slutpris1 000 SEK
SKRIVBORD, NIPU, Denmark, 1960/70-tal_8228b_lg.jpeg
SKRIVBORD, NIPU, Denmark, 1960/70-tal
Slutpris1 800 SEK
SKRIVBORD MED KARMSTOL, England_8442a_8dc83da1eb0ba79_lg.jpeg
SKRIVBORD MED KARMSTOL, England
Slutpris500 SEK
SIDEBOARD, samtida_8452a_8dc84911bb85bbd_lg.jpeg
SIDEBOARD, samtida
Slutpris600 SEK
SIDEBOARD, 1940-tal_8496d_8dc84933a4f84f5_lg.jpeg
SIDEBOARD, 1940-tal
Slutpris600 SEK
BARSTOLAR, ett par, "Form Chair"_8353a_8dc83c1555d2afa_lg.jpeg
BARSTOLAR, ett par, "Form Chair"
Slutpris500 SEK
TAMBURMAJOR, design Ulf Scherlin_8448a_8dc83c251fff368_lg.jpeg
TAMBURMAJOR, design Ulf Scherlin
Slutpris1 100 SEK
KAPTENSSTOLAR, ett par, 1900-tal_8504a_8dc84954ac98228_lg.jpeg
KAPTENSSTOLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1900-2000-tal_8248a_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-2000-tal
Slutpris600 SEK
BYRÅ, brickmärkt NK Triva, 1960-tal_8479a_lg.jpeg
BYRÅ, brickmärkt NK Triva, 1960-tal
Slutpris300 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft_8455a_8dc85699595f9c2_lg.jpeg
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets början, ek_8261a_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, 1800-talets början, ek
Slutpris1 200 SEK
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina_8295a_8dc7e33f702ff17_lg.jpeg
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina
Slutpris1 900 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal_8238a_lg.jpeg
SPELBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal
Slutpris800 SEK
SKÄNK, 1900/2000-tal, gråmålad_8450a_8dc84903a3e331f_lg.jpeg
SKÄNK, 1900/2000-tal, gråmålad
Slutpris900 SEK
PUDERSTOL, tidigt 1900-tal_8165a_8dc7be3f3b3b123_lg.jpeg
PUDERSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
VITRINSKÅP, 2000-tal_8170a_8dc7f0f0dbc9020_lg.jpeg
VITRINSKÅP, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
VÄGGHYLLA, tidigt 1900-tal_8486b_8dc89f75a246c50_lg.jpeg
VÄGGHYLLA, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
MATGRUPP 8 DELAR, omkring 1900 _8433a_8dc856c63dae4cc_lg.jpeg
MATGRUPP 8 DELAR, omkring 1900
Slutpris1 100 SEK
KARMSTOL, Klaessons möbler_8443a_8dc83c18ef8b14f_lg.jpeg
KARMSTOL, Klaessons möbler
Slutpris300 SEK
SKRIVSKÅP, 1900-tal_8169a_8dc7bf9e8ae6f8a_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, 1900-tal
Slutpris450 SEK
SKÅP med spegeldörr, jugend_8168a_8dc7e58f28d330b_lg.jpeg
SKÅP med spegeldörr, jugend
Slutpris1 400 SEK
NATTDUKSBORD, ett par, kolonialstil_8167a_8dc7be489a8acc7_lg.jpeg
NATTDUKSBORD, ett par, kolonialstil
Slutpris450 SEK
FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal_8487a_8dc86218213cf83_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft_8243a_lg.jpeg
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK