Kanonauktioner 15 Juni 2024

Kanonauktioner 15 Juni 2024
STENBORD, 17/1800-tal, Skåne
STENBORD, 17/1800-tal, Skåne
Slutpris15 000 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS
SKRIVBORD MED UPPSATS
Slutpris6 000 SEK
SKÄNK, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris2 700 SEK
SALONGSBORD, 1920-tal
SALONGSBORD, 1920-tal
Slutpris1 600 SEK
SLAGBORD, tidigt 1800-tal
SLAGBORD, tidigt 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
KOLONNSKÅP, ett par, Karl Johan
Slutpris8 000 SEK
STAFFAN HULTGREN, "Spring", BergaForm
Slutpris1 300 SEK
Slutpris1 400 SEK
BORD, med skiva i polerad betong
Slutpris600 SEK
BROYHILLE FURNITURE USA,  byrå 1960-tal
Slutpris1 500 SEK
KLÄDHÄNGARE, G.A.D, "Hangvar"
KLÄDHÄNGARE, G.A.D, "Hangvar"
Slutpris1 700 SEK
STÅNDSKÅP, 1700-talets andra hälft
Slutpris2 100 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST (1925-1997)
Slutpris2 300 SEK
MATGRUPP, 7 delar, rokokostil
MATGRUPP, 7 delar, rokokostil
Slutpris3 200 SEK
FÅTÖLJ, stomme i svartlackerad metall
Slutpris450 SEK
CHRISTER LARSSON, vitrinskåp ett par
Slutpris1 300 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer ett par "Cromwell"
Slutpris5 200 SEK
ARNE NORELL, soffa, "Cromwell"
Slutpris3 000 SEK
ENGLESSON, fåtölj med fotpall
ENGLESSON, fåtölj med fotpall
Slutpris3 600 SEK
SLAGBORD, 1900-tal, furu
SLAGBORD, 1900-tal, furu
Slutpris1 300 SEK
PHILIPPPE STARCK, (född 1949), Frankrike
Slutpris800 SEK
JOHAN RIDDERSTRÅLE & MATS BROBERG
Slutpris400 SEK
VITRINSKÅP, Dahlström & Torgner AB
Slutpris5 400 SEK
SLAGBORD MED 4 KARMSTOLAR
SLAGBORD MED 4 KARMSTOLAR
Slutpris1 000 SEK
SKRIVBORD, NIPU, Denmark, 1960/70-tal
Slutpris1 800 SEK
SKRIVBORD MED KARMSTOL, England
Slutpris500 SEK
SIDEBOARD, samtida
SIDEBOARD, samtida
Slutpris600 SEK
SIDEBOARD, 1940-tal
SIDEBOARD, 1940-tal
Slutpris600 SEK
BARSTOLAR, ett par, "Form Chair"
Slutpris500 SEK
TAMBURMAJOR, design Ulf Scherlin
Slutpris1 100 SEK
KAPTENSSTOLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1900-2000-tal
SOFFBORD, 1900-2000-tal
Slutpris600 SEK
BYRÅ, brickmärkt NK Triva, 1960-tal
Slutpris300 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets början, ek
Slutpris1 200 SEK
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina
Slutpris1 900 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal
Slutpris800 SEK
SKÄNK, 1900/2000-tal, gråmålad
Slutpris900 SEK
PUDERSTOL, tidigt 1900-tal
PUDERSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
VITRINSKÅP, 2000-tal
VITRINSKÅP, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
VÄGGHYLLA, tidigt 1900-tal
VÄGGHYLLA, tidigt 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
MATGRUPP 8 DELAR, omkring 1900
Slutpris1 100 SEK
KARMSTOL, Klaessons möbler
KARMSTOL, Klaessons möbler
Slutpris300 SEK
SKRIVSKÅP, 1900-tal
SKRIVSKÅP, 1900-tal
Slutpris450 SEK
SKÅP med spegeldörr, jugend
SKÅP med spegeldörr, jugend
Slutpris1 400 SEK
NATTDUKSBORD, ett par, kolonialstil
Slutpris450 SEK
FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK