Kanonauktioner 18 maj 2024

Kanonauktioner 18 maj 2024
SKRIVBORD, NIPU, Danmark, 1960/70-tal
Slutpris2 900 SEK
KARL ERIK EKSELIUS (1914-1998), matbord
Slutpris4 200 SEK
ALF SVENSSON, (1923-1992) "Prisma 1"
Slutpris2 600 SEK
JOHANNES ANDERSEN, 1960-tal Danmark
Slutpris2 300 SEK
BORGE MOGENSEN  (1914-1972)
18
BORGE MOGENSEN (1914-1972)
Slutpris2 600 SEK
IB KOFOD LARSEN, (1921-2003) Denmark
Slutpris4 800 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, Byarums Bruk
TRÄDGÅRDSGRUPP, Byarums Bruk
Slutpris3 600 SEK
SEVERIN HANSEN, sideboard, ett par
Slutpris1 300 SEK
SEVERIN HANSEN, serveringsvagn, Danmark
Slutpris1 200 SEK
FÅTÖLJ, "Barcelona"
FÅTÖLJ, "Barcelona"
Slutpris1 300 SEK
FÅTÖLJ, "Barcelona"
FÅTÖLJ, "Barcelona"
Slutpris1 000 SEK
BYRÅ, brickmärkt NK Triva, 1960-tal
Slutpris800 SEK
TRÄDGÅRDGRUPP, 5 delar
TRÄDGÅRDGRUPP, 5 delar
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, 1900-2000-tal
SOFFBORD, 1900-2000-tal
Slutpris200 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar
Slutpris500 SEK
SLAGBORD, 17/18-tal, furu
SLAGBORD, 17/18-tal, furu
Slutpris1 400 SEK
SOLSTOL/DAGBÄDD, 1900-tal
SOLSTOL/DAGBÄDD, 1900-tal
Slutpris700 SEK
THERESA ARNS, "Turningtable", bord
Slutpris1 600 SEK
KORGSTOLAR, ett par
KORGSTOLAR, ett par
Slutpris2 200 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar
Slutpris1 700 SEK
KARIN MOBRING, Hallmöbel med spegel
Slutpris1 200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD. Byarums bruk
TRÄDGÅRDSBORD. Byarums bruk
Slutpris1 300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
SEVERIN HANSEN OCH TORBJÖRN AFDAL
Slutpris5 600 SEK
BOKHYLLA MED SKÅPUNDERDEL
BOKHYLLA MED SKÅPUNDERDEL
Slutpris700 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, ormbunksmodell
Slutpris4 000 SEK
LAMPBORD, ett par, jakaranda, 1960-tal
Slutpris900 SEK
BOKHYLLA, 1960-tal, teak
BOKHYLLA, 1960-tal, teak
Slutpris900 SEK
HÄNGSKÅP, sannolikt Lima socken Dalarna
Slutpris1 400 SEK
CLUBFÅTÖLJ, skinnklädd, samtida
Slutpris500 SEK
STOLAR, 6 st "Found", House Doctor
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets slut, mahogny
Slutpris400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par
Slutpris1 400 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Nilo Wernamo
TRÄDGÅRDSSOFFA, Nilo Wernamo
Slutpris1 700 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 7 delar, Jutlandia
Slutpris800 SEK
PALL, 1900-tal
PALL, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
SOFFBORD, 1960-tal, mahogny
SOFFBORD, 1960-tal, mahogny
Slutpris200 SEK
ARTWOOD "Professor" fåtöljer 4 st
Slutpris7 200 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets början, ek
Slutpris1 900 SEK
FÄLLSTOLAR, ett par. TRIP TRAP, Denmark
Slutpris1 900 SEK
SYLVE STENQVIST, fåtöljer ett par
Slutpris700 SEK
ALVAR AALTO (1898-1976), stol, 1940-tal
Slutpris500 SEK
SOFFBORD, England, 1900-tal
SOFFBORD, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
BYRÅ, 1900-talets början, bemålad
Slutpris300 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta"
FÄLLBORD, "Krogsta"
Slutpris500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, teak
TRÄDGÅRDSBORD, teak
Slutpris700 SEK