Kanonauktioner 20 april 2024

Kanonauktioner 20 april 2024
TEATERSTOLAR, 2 st, mahogny, - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson_7361a_8dc4db030041824_lg.jpeg
TEATERSTOLAR, 2 st, mahogny, - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson
Slutpris5 400 SEK
RÖKBORD, Empirestil, 1930-tal_7351c_8dc4f28e41f3cc4_lg.jpeg
RÖKBORD, Empirestil, 1930-tal
Slutpris1 900 SEK
SPISOMFATTNING, 18/1900-tal_7373a_8dc53dec7de31bb_lg.jpeg
SPISOMFATTNING, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, järnbeslag_7359a_8dc5ae31932b90d_lg.jpeg
KISTA, 1700-tal, ek, järnbeslag
Slutpris700 SEK
HUMIDOR, England, omkring 1900_7343a_8dc4e75a4112693_lg.jpeg
HUMIDOR, England, omkring 1900
Slutpris1 300 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, med järnbeslag_7352c_8dc4d9a88d2c809_lg.jpeg
KISTA, 1700-tal, ek, med järnbeslag
Slutpris1 800 SEK
SKRIN, England, 1800-tal, mahogny_7348d_8dc4f131457db77_lg.jpeg
SKRIN, England, 1800-tal, mahogny
Slutpris400 SEK
BYST, Ib Laursen, 1900-tal_7338a_8dc4e72e71796f0_lg.jpeg
BYST, Ib Laursen, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
HÄNGLÅS/LÅS, 1700-tal, järnsmide_7339a_8dc4e754ea608a4_lg.jpeg
HÄNGLÅS/LÅS, 1700-tal, järnsmide
Slutpris400 SEK
TRATTGRAMMOFON_7342a_8dc4d9b1a4ccec7_lg.jpeg
TRATTGRAMMOFON
Slutpris1 200 SEK
ASK MED SKJUTLOCK, 1800-tal, ek_7346a_8dc4f118ff176ca_lg.jpeg
ASK MED SKJUTLOCK, 1800-tal, ek
Slutpris400 SEK
BALANSVÅG, omkring 1900_7341a_8dc4f128ff3a5d4_lg.jpeg
BALANSVÅG, omkring 1900
Slutpris300 SEK
HÄNGLÅS/LÅS, 16/1700-tal, järnsmide_7340b_8dc4e756abcbed9_lg.jpeg
HÄNGLÅS/LÅS, 16/1700-tal, järnsmide
Slutpris1 600 SEK
SPELDOSA, Reuge, Schweiz, 1900-tal_7613b_8dc594d5873efbe_lg.jpeg
SPELDOSA, Reuge, Schweiz, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
LOCKDOSA, Guan yao nei zao, Kina_7636a_8dc594eede7f2e1_lg.jpeg
LOCKDOSA, Guan yao nei zao, Kina
Slutpris2 500 SEK
PARFYMFLASKOR 16 st_7548a_8dc5889eb2b8147_lg.jpeg
PARFYMFLASKOR 16 st
Slutpris5 400 SEK
PARFYMFLASKOR 13st_7547a_8dc588a381c1752_lg.jpeg
PARFYMFLASKOR 13st
Slutpris3 600 SEK
ISHINKAR, 2 st, Alfi och Freezinhot_7640a_8dc5a1cb9abd778_lg.jpeg
ISHINKAR, 2 st, Alfi och Freezinhot
Slutpris150 SEK
PARFYMFLASKOR 16 st_7549a_8dc588a09d5dfcd_lg.jpeg
PARFYMFLASKOR 16 st
Slutpris2 700 SEK
DAMCYKEL CRESCENT_7656e_8dc5a2fa29ec75b_lg.jpeg
DAMCYKEL CRESCENT
Slutpris2 000 SEK
SKRIVSCHATULL/RESESKRIN, England, 1800-tal_7639d_8dc5b00bd6be400_lg.jpeg
SKRIVSCHATULL/RESESKRIN, England, 1800-tal
Slutpris400 SEK
PARFYMFLASKOR 18 st_7550a_8dc588a21633bc0_lg.jpeg
PARFYMFLASKOR 18 st
Slutpris3 600 SEK
PARFYMER, 12 st_7546a_8dc589da014b0e9_lg.jpeg
PARFYMER, 12 st
Slutpris4 000 SEK
SPRIT OCH VINETIKETTER, 19 st_7649a_8dc596d3ff37ec4_lg.jpeg
SPRIT OCH VINETIKETTER, 19 st
Slutpris250 SEK
VÄGGRELIEF, erotiska motiv, gips_7632c_8dc594e784b1d19_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, erotiska motiv, gips
Slutpris700 SEK
SIGNALFLAGGOR/FLAGGSPEL, 41 st_7647f_8dc5ec0db01c2ed_lg.jpeg
SIGNALFLAGGOR/FLAGGSPEL, 41 st
Slutpris1 900 SEK
KALENDERDOSA, 1700-tal_7543a_8dc605064dd1cb9_lg.jpeg
KALENDERDOSA, 1700-tal
Slutpris800 SEK
SIGVARD BERNADOTTE (1907-2002) _7425a_lg.jpeg
SIGVARD BERNADOTTE (1907-2002)
Slutpris700 SEK
TIDNINGSSTÄLL, för vägg, tidigt 1900-tal_7443a_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, för vägg, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
BARNVAGN, Emmaljunga, 1970-tal_7374a_8dc4dafabdfc53d_lg.jpeg
BARNVAGN, Emmaljunga, 1970-tal
Slutpris500 SEK
BOKSTÖD, ett par, orientaliska_7398a_8dc5308abc4c958_lg.jpeg
BOKSTÖD, ett par, orientaliska
Slutpris350 SEK
VÄGGHYLLA/SKÅP, i form av tavla_7413a_8dc53091383769c_lg.jpeg
VÄGGHYLLA/SKÅP, i form av tavla
Slutpris1 300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt_7587a_8dc596ec0653b17_lg.jpeg
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK