Kanonauktioner 20 april 2024

Kanonauktioner 20 april 2024
SPELBORD 1800-tal, sengustavianskt_7669a_8dc5a3006921f9e_lg.jpeg
SPELBORD 1800-tal, sengustavianskt
Slutpris1 600 SEK
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn_7420a_lg.jpeg
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn
Slutpris1 400 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska_7670a_8dc593930c04606_lg.jpeg
STOLAR, 2 st, sengustavianska
Slutpris200 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par_7655a_8dc5a30dcbe2d1f_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par
Slutpris1 000 SEK
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal_7422a_lg.jpeg
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal
Slutpris200 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal_7650a_8dc5ae71b9b64f6_lg.jpeg
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
PETER CELSING, karmstolar, ett par_7654a_8dc5a1f17d29f0e_lg.jpeg
PETER CELSING, karmstolar, ett par
Slutpris600 SEK
GARDEROB/SKÅP MED SPEGELDÖRR_7427a_lg.jpeg
GARDEROB/SKÅP MED SPEGELDÖRR
Slutpris1 500 SEK
LIGGFÅTÖLJ, "LC4"_7651a_8dc5ae60b19a7c0_lg.jpeg
LIGGFÅTÖLJ, "LC4"
Slutpris2 500 SEK
PELARBORD, ett par, 1800-talets slut_7433a_lg.jpeg
PELARBORD, ett par, 1800-talets slut
Slutpris350 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft_7434a_lg.jpeg
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1900-tal_7424a_lg.jpeg
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1900-tal
Slutpris200 SEK
SOFFA MED FOTPALL, Chesterfieldmodell_7565a_8dc57d37db4da4b_lg.jpeg
SOFFA MED FOTPALL, Chesterfieldmodell
Slutpris1 500 SEK
MATGRUPP, 7 delar, samtida tillverkning_7564a_8dc57d1123c3da1_lg.jpeg
MATGRUPP, 7 delar, samtida tillverkning
Slutpris700 SEK
SOFFA, "Engen", randig textilklädsel_7423a_lg.jpeg
SOFFA, "Engen", randig textilklädsel
Slutpris200 SEK
BYRÅ, rokokostil 1900-tal_7578a_8dc5867b4076082_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil 1900-tal
Slutpris500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal_7579a_8dc5867db5ea1b3_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
ROTTINGGRUPP, 3-delar_7567a_8dc57d0595ecb5e_lg.jpeg
ROTTINGGRUPP, 3-delar
Slutpris1 000 SEK
TABURETT, empirestil, 1900-talets mitt_7581a_8dc58677a0894f0_lg.jpeg
TABURETT, empirestil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
STOL, empirestil, 1900-tal_7580a_8dc586798cc358b_lg.jpeg
STOL, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
KARMSTOL, 1800-tal, allmoge_7539a_8dc54b3f29428ca_lg.jpeg
KARMSTOL, 1800-tal, allmoge
Slutpris800 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft_7537a_8dc5af6e225f7dc_lg.jpeg
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, barnstol ''Sjuan''_7536a_8dc54b0090513d6_lg.jpeg
ARNE JACOBSEN, barnstol ''Sjuan''
Slutpris1 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, 1900-tal, sengustaviansk stil_7535a_8dc54b0b7fdcaad_lg.jpeg
BALJFÅTÖLJ, 1900-tal, sengustaviansk stil
Slutpris800 SEK
PALLAR, ett par, 1900-tal_7533a_8dc54b08e8d921b_lg.jpeg
PALLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris350 SEK
PEDESTAL, 1900-tal_7532a_8dc54b032e787f2_lg.jpeg
PEDESTAL, 1900-tal
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par, IKEA "Ekerö"_7312a_8dc4da35bb4a231_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, IKEA "Ekerö"
Slutpris200 SEK
KOMMOD, omkring 1900_7529a_8dc54b39d912d8c_lg.jpeg
KOMMOD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
BYRÅ, omkring år 1900_7528a_8dc57d26d3e5027_lg.jpeg
BYRÅ, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
GUNGSTOL, 1900-tal, rotting_7313a_8dc4dafda978eaa_lg.jpeg
GUNGSTOL, 1900-tal, rotting
Slutpris500 SEK
PINNSTOLAR, ett par, 1900-tal_7314a_8dc4f353922ed8c_lg.jpeg
PINNSTOLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris300 SEK
LÅDSTÄLL, tidigt 1900-tal_7315a_8dc4da413cd6e1a_lg.jpeg
LÅDSTÄLL, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1950/60-tal_7520a_8dc5888832570d4_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSSTOL, 1900-talets början_7514a_8dc54afca693aa4_lg.jpeg
SKRIVBORDSSTOL, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
DOKUMENT/ KARTOTEKSKÅP, med 40 lådor_7513b_8dc57d0b048fc02_lg.jpeg
DOKUMENT/ KARTOTEKSKÅP, med 40 lådor
Slutpris2 800 SEK
CANAPÈ / SCHÄSLONG 1800-talets slut_7512a_8dc57cfd856235d_lg.jpeg
CANAPÈ / SCHÄSLONG 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
SYBORD, 1800-talets första hälft_7511a_8dc57d184852c62_lg.jpeg
SYBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD_7445a_lg.jpeg
SPEGEL MED KONSOLBORD
Slutpris350 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal, mässing_7504a_8dc549ff91bc184_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-tal, mässing
Slutpris500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets början, Jugend_7501a_8dc58886de1d8f8_lg.jpeg
BOKHYLLA, 1900-talets början, Jugend
Slutpris350 SEK
SPELBORD, 1800-talets första hälft_7500a_8dc5887e8133a3b_lg.jpeg
SPELBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
ARNE NORELL, Safaristol, "Scirocco"_7454a_8dc4f28b51c2792_lg.jpeg
ARNE NORELL, Safaristol, "Scirocco"
Slutpris5 800 SEK
TABURETT, sengustaviansk stil_7499a_8dc549efaa99881_lg.jpeg
TABURETT, sengustaviansk stil
Slutpris400 SEK
TOILETTEBORD, sengustaviansk stil_7498a_8dc57d157c17a70_lg.jpeg
TOILETTEBORD, sengustaviansk stil
Slutpris2 100 SEK
GUNGSTOL, 1800-talets slut_7316a_8dc4f346a269e32_lg.jpeg
GUNGSTOL, 1800-talets slut
Slutpris150 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Bröderna Andersson_7417a_8dc548650ab1877_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, Bröderna Andersson
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, 1940/50-tal_7418a_8dc4f36123b1b9b_lg.jpeg
SOFFBORD, 1940/50-tal
Slutpris1 200 SEK
SKÄNK, Swedish Grace stil, 1900-tal_7458a_8dc532132e0534a_lg.jpeg
SKÄNK, Swedish Grace stil, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK