Kanonauktioner 20 april 2024

Kanonauktioner 20 april 2024
YRJÖ KUKKAPURO (född 1933), "Karuselli"_7325a_8dc4d9a09b2d4b8_lg.jpeg
YRJÖ KUKKAPURO (född 1933), "Karuselli"
Slutpris54 000 SEK
BORD, 17/1800-tal, betsat trä_7326a_8dc4dae9241554b_lg.jpeg
BORD, 17/1800-tal, betsat trä
Slutpris4 400 SEK
TEATERSTOLAR, 2 st, mahogny, - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson_7361a_8dc4db030041824_lg.jpeg
TEATERSTOLAR, 2 st, mahogny, - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson
Slutpris5 400 SEK
BRUNO MATHSSON (1907-1988)_7356a_8dc4d9e76484850_lg.jpeg
BRUNO MATHSSON (1907-1988)
Slutpris2 200 SEK
KISTA, Hälsingland, originalmålad_7387f_8dc4e49321cce35_lg.jpeg
KISTA, Hälsingland, originalmålad
Slutpris1 400 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Barockstil_7698a_8dc5ae352c7089b_lg.jpeg
KARMSTOLAR, ett par, Barockstil
Slutpris350 SEK
BORD, 1800-talets första hälft_7322d_8dc4f3e373174e1_lg.jpeg
BORD, 1800-talets första hälft
Slutpris4 000 SEK
STOLAR, 6 st, sengustavianska_7323a_8dc4e498a86ef94_lg.jpeg
STOLAR, 6 st, sengustavianska
Slutpris4 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets slut, mahogny_7388c_8dc4e48d91c47de_lg.jpeg
SKRIVBORD, 1800-talets slut, mahogny
Slutpris350 SEK
STOL, 1700-tal, barock, träskuren_7353a_8dc4da37eac8e1c_lg.jpeg
STOL, 1700-tal, barock, träskuren
Slutpris600 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, brunt skinn_7389a_8dc5ae644471965_lg.jpeg
18
CHESTERFIELDSOFFA, brunt skinn
Slutpris1 500 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, järnbeslag_7359a_8dc5ae31932b90d_lg.jpeg
KISTA, 1700-tal, ek, järnbeslag
Slutpris700 SEK
STOLAR, ett par, 1800-talets första hälft_7354a_8dc4daeaf556369_lg.jpeg
STOLAR, ett par, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets början_7371f_8dc4f356bf2e7ef_lg.jpeg
BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris5 400 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-tal_7390a_8dc4daef5880701_lg.jpeg
SKRIVBORD, England, 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
GOLVUR märkt med årtalet 1777_7679a_8dc5ae7e1da03c9_lg.jpeg
GOLVUR märkt med årtalet 1777
Slutpris400 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt, mahogny_7674a_8dc5ae69e15b497_lg.jpeg
SOFFA, 1900-talets mitt, mahogny
Slutpris2 700 SEK
SPELBORD, 1800-talets slut_7488f_8dc549f317e280f_lg.jpeg
SPELBORD, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft_7489a_8dc549e9a34bf12_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-tal_7490a_8dc549fa121c687_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
SATSBORD, 3-delar, 1900-tal_7491a_8dc549e683caef0_lg.jpeg
SATSBORD, 3-delar, 1900-tal
Slutpris350 SEK
BRICKA, med fällbar benställning, England_7492a_8dc549fbbefd0c2_lg.jpeg
BRICKA, med fällbar benställning, England
Slutpris900 SEK
SIDEBOARD, plexiglas_7493f_8dc5ec0664a0b09_lg.jpeg
SIDEBOARD, plexiglas
Slutpris1 700 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, England_7494a_8dc5ae45d87abba_lg.jpeg
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, England
Slutpris1 000 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-tal_7495a_8dc57d33af22401_lg.jpeg
SKRIVBORD, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
HALLMÖBEL, England, 1900-tal_7496a_8dc5a0ceb9e2392_lg.jpeg
HALLMÖBEL, England, 1900-tal
Slutpris250 SEK
BORD MED TIDNINGSHYLLA 1950/60-tal_7521a_8dc54af29741ad3_lg.jpeg
BORD MED TIDNINGSHYLLA 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
SKÄNKSKÅP, Uppland, daterat år 1780_7571a_8dc586747a17288_lg.jpeg
SKÄNKSKÅP, Uppland, daterat år 1780
Slutpris39 000 SEK
TABURETT, 1900-talets mitt_7410a_8dc53080bd66573_lg.jpeg
TABURETT, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
 KARL ERIK EKSELIUS (1910-1998) soffbord_7455a_8dc4f3ac734a879_lg.jpeg
KARL ERIK EKSELIUS (1910-1998) soffbord
Slutpris2 200 SEK
HANS J. WEGNER (1914-2007) _7456a_8dc4f3b5f8eaef0_lg.jpeg
HANS J. WEGNER (1914-2007)
Slutpris1 900 SEK
BERTIL FRIDHAGEN Bodafors, 1960/70-tal_7457a_8dc4f3c3af2944d_lg.jpeg
BERTIL FRIDHAGEN Bodafors, 1960/70-tal
Slutpris3 000 SEK
STOLAR, 3 st, 1800-talets slut_7464a_8dc53210f79e593_lg.jpeg
106
STOLAR, 3 st, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft _7467d_8dc5321564af8a0_lg.jpeg
SPELBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)_7474a_8dc53c2e17548f1_lg.jpeg
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris3 200 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)_7475a_8dc53c2a48287ca_lg.jpeg
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris2 200 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)_7476a_8dc53c30c9fe46e_lg.jpeg
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris1 000 SEK
SOFFBORD, 60/70-tal_7472a_8dc53123d031edc_lg.jpeg
SOFFBORD, 60/70-tal
Slutpris1 600 SEK
Bänk, samtida tillverkning_7676c_8dc5a30be852fd0_lg.jpeg
Bänk, samtida tillverkning
Slutpris500 SEK
SOFFBORD 1950/60-tal_7473a_8dc5312de639a4f_lg.jpeg
SOFFBORD 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
CANAPÉ, nyrokoko_7265a_8dc53c3325b6dd6_lg.jpeg
CANAPÉ, nyrokoko
Slutpris1 700 SEK
SYLVE STENQVIST, fåtöljer ett par_7311a_8dc4d9aef233635_lg.jpeg
SYLVE STENQVIST, fåtöljer ett par
Slutpris600 SEK
SKRIVBORD, 1900-tal, ek_7694f_8dc59fd5968764c_lg.jpeg
SKRIVBORD, 1900-tal, ek
Slutpris250 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska_7421a_lg.jpeg
STOLAR, ett par, sengustavianska
Slutpris250 SEK
SOFFA, omkring 1800, sengustaviansk_7429a_lg.jpeg
SOFFA, omkring 1800, sengustaviansk
Slutpris300 SEK
SOFFA, Overman, Ferdinand Lundquist_7431a_lg.jpeg
SOFFA, Overman, Ferdinand Lundquist
Slutpris400 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, björk_7435a_lg.jpeg
CHIFFONJE, 1800-tal, björk
Slutpris600 SEK
SOFFA, "Andorra"_7675a_8dc5ae6e88787c9_lg.jpeg
SOFFA, "Andorra"
Slutpris400 SEK