Kanonauktioner 20 april 2024

Kanonauktioner 20 april 2024
GUSTAF BRUSEWITZ (1812-1899)_7320a_8dc5edd987587e5_lg.jpeg
GUSTAF BRUSEWITZ (1812-1899)
Slutpris8 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk_7324a_8dc4d9c3df798d9_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris2 000 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959), akvarell_7321a_8dc4f290dac81ef_lg.jpeg
EDVIN OLLERS (1888-1959), akvarell
Slutpris5 400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk_7372a_8dc5308f6733140_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal_7328a_8dc4d9d26a4767e_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris500 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959), olja på papp_7332a_8dc4d9dafc2fec6_lg.jpeg
EDVIN OLLERS (1888-1959), olja på papp
Slutpris700 SEK
SIGVARD BERNADOTTE (1907-2002)_7330a_8dc4d9d662f39c7_lg.jpeg
SIGVARD BERNADOTTE (1907-2002)
Slutpris1 100 SEK
P.HANS, omkring 1900, olja på duk_7335a_8dc4d9c68d74bea_lg.jpeg
P.HANS, omkring 1900, olja på duk
Slutpris400 SEK
KAARLO HILDÉN (1886-1963), olja på duk_7331a_8dc4d9de7cc7092_lg.jpeg
KAARLO HILDÉN (1886-1963), olja på duk
Slutpris150 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959), akvarell_7327a_8dc4d9d4778c927_lg.jpeg
43
Slutpris1 400 SEK
STIG ALLAN, "Fiskeläge", olja på duk_7333a_8dc4d9c12a934d2_lg.jpeg
STIG ALLAN, "Fiskeläge", olja på duk
Slutpris300 SEK
SUSANNE LANGRÉ, grafiskt blad_7329a_8dc4d9d01caf86b_lg.jpeg
SUSANNE LANGRÉ, grafiskt blad
Slutpris1 200 SEK
MATILDA HAGDAHL, omkring 1900_7336a_8dc4d9cdf76c474_lg.jpeg
MATILDA HAGDAHL, omkring 1900
Slutpris800 SEK
HANS HERMAN LAGERCRANTZ (1914-2016) _7659a_8dc5a1d6306304a_lg.jpeg
HANS HERMAN LAGERCRANTZ (1914-2016)
Slutpris2 400 SEK
HANS HERMAN LAGERCRANTZ (1924-2016)_7658a_8dc5a1e2770a672_lg.jpeg
HANS HERMAN LAGERCRANTZ (1924-2016)
Slutpris3 800 SEK
HANS HERMAN LAGERKRANTZ (1924-2016)_7661a_8dc5a1e18d22ab9_lg.jpeg
HANS HERMAN LAGERKRANTZ (1924-2016)
Slutpris600 SEK
HANS HERMAN LAGERKRANTZ (1924-2016)_7660a_8dc5a1dfe28fd5e_lg.jpeg
Slutpris2 600 SEK
PAUL WOLDE (1885-1948), olja på duk_7616a_8dc5af85ca0fb8c_lg.jpeg
PAUL WOLDE (1885-1948), olja på duk
Slutpris1 100 SEK
NILS ASPLUND, (1874-1958), kolteckning_7644a_8dc5a1dde8b587d_lg.jpeg
NILS ASPLUND, (1874-1958), kolteckning
Slutpris1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR_7469a_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st_7624a_8dc5af7f651515a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st
Slutpris100 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008) färglitografi_7667a_8dc5a1e3fe56c19_lg.jpeg
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008) färglitografi
Slutpris1 300 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008)_7668a_8dc5a1e5ff5d306_lg.jpeg
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008)
Slutpris700 SEK
EVA ZETTERVALL (FÖDD 1941) pastell_7666a_8dc5a1d8bddc0ad_lg.jpeg
EVA ZETTERVALL (FÖDD 1941) pastell
Slutpris500 SEK
AIRA HELLAAKOSKI (1898-1991)_7419a_lg.jpeg
AIRA HELLAAKOSKI (1898-1991)
Slutpris400 SEK
AXEL HAMBORN (1892-1971), olja på papp_7629a_8dc5af75d53e0d1_lg.jpeg
AXEL HAMBORN (1892-1971), olja på papp
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk_7437a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
ÄLDRE GRAFISKT BLAD, "A Calm"_7453a_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKT BLAD, "A Calm"
Slutpris100 SEK
GLASMÅLNINGAR, 2 st, Persien_7446a_lg.jpeg
GLASMÅLNINGAR, 2 st, Persien
Slutpris200 SEK
E.GIRARDI (1900-tal)_7527a_8dc5af720e77e57_lg.jpeg
E.GIRARDI (1900-tal)
Slutpris1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell_7438a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell
SlutprisInga bud
STAFFAN KRONBERG, (född 1909) död ökänt år_7444a_lg.jpeg
STAFFAN KRONBERG, (född 1909) död ökänt år
Slutpris200 SEK
STOCKHOLMSBILDER, 2 st_7450a_lg.jpeg
STOCKHOLMSBILDER, 2 st
Slutpris100 SEK
MARIA FRÖBERG (1886-1962) träsnitt 7 st_7510a_8dc5a1ee1bb20e9_lg.jpeg
MARIA FRÖBERG (1886-1962) träsnitt 7 st
Slutpris250 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 5st_7505a_8dc5a1ea8554a5d_lg.jpeg
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 5st
Slutpris200 SEK
LIZZIE MELBY (född 1923)_7436a_lg.jpeg
LIZZIE MELBY (född 1923)
Slutpris100 SEK
ANTHONY O'CARROLL (Född 1942)_7441a_lg.jpeg
ANTHONY O'CARROLL (Född 1942)
Slutpris250 SEK
STEN DIDRIK BELANDER (1921-2001)_7365a_8dc4e74f4096400_lg.jpeg
STEN DIDRIK BELANDER (1921-2001)
Slutpris500 SEK
BERNDT WENNSTRÖM (född 1945)_7366a_8dc4e4a626d1769_lg.jpeg
BERNDT WENNSTRÖM (född 1945)
Slutpris150 SEK
LOTTA HAGERMAN (född 1940)_7367a_8dc4e4b3c682468_lg.jpeg
LOTTA HAGERMAN (född 1940)
Slutpris100 SEK
NILS ASPLUND (1874-1958), akvareller 2 st_7368a_8dc4e4a113981b3_lg.jpeg
NILS ASPLUND (1874-1958), akvareller 2 st
Slutpris5 000 SEK
NILS ASPLUND (1874-1958), blyerts_7369a_8dc4e49e07dfaa2_lg.jpeg
NILS ASPLUND (1874-1958), blyerts
Slutpris300 SEK
KNUT VALINDER (1909-1987), olja på duk_7370a_8dc4e4a29d14881_lg.jpeg
KNUT VALINDER (1909-1987), olja på duk
Slutpris400 SEK
KERSTIN GLAMHEDEN (född 1958)_7378a_8dc4e4ba36ee5f0_lg.jpeg
KERSTIN GLAMHEDEN (född 1958)
Slutpris300 SEK
ANDERS ÖSTERLIN (1926-2011), komposition_7379a_8dc4e4b267269d7_lg.jpeg
ANDERS ÖSTERLIN (1926-2011), komposition
Slutpris300 SEK
LOUIS MARCHAND DES RAUX (1902-1946)_7380a_8dc4e4ace05d5c4_lg.jpeg
LOUIS MARCHAND DES RAUX (1902-1946)
Slutpris800 SEK
CARL BRANDT (1871-1930), pastell_7405a_8dc4e4b7e954d3d_lg.jpeg
CARL BRANDT (1871-1930), pastell
Slutpris400 SEK
MONOGRAMISTEN FL, akvarell_7406a_8dc4e4b8f85c3cf_lg.jpeg
MONOGRAMISTEN FL, akvarell
Slutpris100 SEK