KNUD JOOS (1928-2008), Sidobord
Slutpris3 400 SEK
SOFFGRUPP, Bröderna Andersson 50/60-tal
Slutpris1 600 SEK
STOLAR, 4 st, "Swave", Jon Lindström
Slutpris2 300 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, valnöt
Slutpris600 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), ''Lamino''
Slutpris6 400 SEK
Slutpris7 000 SEK
SKÅP, 1920/30-tal
Slutpris1 600 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj
Slutpris3 800 SEK
BALJFÅTÖLJ, Lindomearbete
Slutpris2 000 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska
Slutpris500 SEK
SOFFA, omkring 1800, sengustaviansk
Slutpris700 SEK
HYLLSYSTEM, 4 sektioner, teak
Slutpris1 400 SEK
SOFFA, Overman, Ferdinand Lundquist
Slutpris900 SEK
JAHN AAMODT, fåtölj med fotpall
Slutpris4 000 SEK
HÄNGSKÅP DALARNA, daterat 1791
Slutpris2 100 SEK
BORD, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil
Slutpris500 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil
Slutpris2 600 SEK
SOFFA, Baltikum, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
SKÅP, 1950-tal, valnöt med linjeornamentik
Slutpris5 200 SEK
MUNKSTOLAR, ett par, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
SOFFBORD, "Douglas"
Slutpris900 SEK
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall
Slutpris1 200 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris700 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
SALONGSBORD, sengustaviansk stil
Slutpris500 SEK
SKÅP/KOLBOX, England, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting
Slutpris1 000 SEK
BORD, 1800-tal, barockstil, ek
Slutpris600 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, björk
Slutpris900 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
BESTICKSSCHATULL, gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
BÄNK, omkring år 1900, barockstil
Slutpris2 600 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-tal, barockstil
Slutpris1 200 SEK
SKÅP, 1900-talets början, vitmålat
Slutpris600 SEK
STOLAR, 8 st, nyrokokostil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
VITRINSKÅP PÅ BENSTÄLLNING, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
107
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn
Slutpris800 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-tal, brunt skinn
Slutpris500 SEK
SOFFA, Chesterfieldmodell
Slutpris300 SEK
SERVERINGSVAGN, Gernilol, "Dinett"
Slutpris1 600 SEK
PALL, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
FÄLLBORD, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BADKARSSOFFA, 1800-tal, gustaviansk stil
Slutpris900 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, björk
Slutpris800 SEK
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal
Slutpris350 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK