KNUD JOOS (1928-2008), Sidobord_7002a_8dc39f5be86c726_lg.jpeg
KNUD JOOS (1928-2008), Sidobord
Slutpris3 400 SEK
SOFFGRUPP, Bröderna Andersson 50/60-tal_7003p_8dc48e23b4bbffa_lg.jpeg
SOFFGRUPP, Bröderna Andersson 50/60-tal
Slutpris1 600 SEK
STOLAR, 4 st, "Swave", Jon Lindström _7307a_8dc4423a04841a5_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, "Swave", Jon Lindström
Slutpris2 300 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, valnöt_7306a_8dc44dabd3bf428_lg.jpeg
SALONGSBORD, nyrokoko, valnöt
Slutpris600 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), ''Lamino''_7004a_8dc39fc605a9747_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), ''Lamino''
Slutpris6 400 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), ''Lamino''_7005a_8dc39fc0bebfbd1_lg.jpeg
Slutpris7 000 SEK
SKÅP, 1920/30-tal _6888f_8dc3781ac992cde_lg.jpeg
SKÅP, 1920/30-tal
Slutpris1 600 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj  _6937a_8dc37a1870c4867_lg.jpeg
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj
Slutpris3 800 SEK
BALJFÅTÖLJ, Lindomearbete_7254a_8dc4422fe8cf7b3_lg.jpeg
BALJFÅTÖLJ, Lindomearbete
Slutpris2 000 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska_7255a_8dc44d9187800dd_lg.jpeg
STOLAR, ett par, sengustavianska
Slutpris500 SEK
SOFFA, omkring 1800, sengustaviansk_7253b_8dc44d82edefd4a_lg.jpeg
SOFFA, omkring 1800, sengustaviansk
Slutpris700 SEK
HYLLSYSTEM, 4 sektioner, teak_7227b_8dc450542996140_lg.jpeg
HYLLSYSTEM, 4 sektioner, teak
Slutpris1 400 SEK
SOFFA, Overman, Ferdinand Lundquist_6882c_8dc383656fe5376_lg.jpeg
SOFFA, Overman, Ferdinand Lundquist
Slutpris900 SEK
JAHN AAMODT, fåtölj med fotpall_7270a_8dc4430ab40cc07_lg.jpeg
JAHN AAMODT, fåtölj med fotpall
Slutpris4 000 SEK
HÄNGSKÅP DALARNA, daterat 1791_7006a_8dc39fbb18bda0f_lg.jpeg
HÄNGSKÅP DALARNA, daterat 1791
Slutpris2 100 SEK
BORD, 1900-talets mitt_7260a_8dc442135f6c364_lg.jpeg
BORD, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil_7242a_8dc44d8e73648b7_lg.jpeg
MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil
Slutpris500 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil_7269a_8dc44d7320fa07d_lg.jpeg
SKÄNK, gustaviansk stil
Slutpris2 600 SEK
SOFFA, Baltikum, 1800-tal_7079e_8dc3d11c07f9eb6_lg.jpeg
SOFFA, Baltikum, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
SKÅP, 1950-tal, valnöt med linjeornamentik_7263a_8dc47ecd6b53c8b_lg.jpeg
SKÅP, 1950-tal, valnöt med linjeornamentik
Slutpris5 200 SEK
MUNKSTOLAR, ett par, 1900-talets början_7259b_8dc442356c6afd8_lg.jpeg
MUNKSTOLAR, ett par, 1900-talets början
Slutpris250 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets slut_7256a_8dc4431335c8c41_lg.jpeg
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
SOFFBORD, "Douglas"_7248b_8dc442157971164_lg.jpeg
SOFFBORD, "Douglas"
Slutpris900 SEK
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall_6876a_8dc37997a3e2ff1_lg.jpeg
ASKO HUONEKALU, fåtölj med fotpall
Slutpris1 200 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, mahogny_7089d_8dc3d247bee463d_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris700 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft_6964a_lg.jpeg
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
SALONGSBORD, sengustaviansk stil _7087a_8dc3d23c0c5b3e7_lg.jpeg
SALONGSBORD, sengustaviansk stil
Slutpris500 SEK
SKÅP/KOLBOX, England, 1800-talets slut_7272b_8dc44d6d761f044_lg.jpeg
SKÅP/KOLBOX, England, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting_7266a_8dc442321d79905_lg.jpeg
FÅTÖLJER, ett par, rotting
Slutpris1 000 SEK
BORD, 1800-tal, barockstil, ek_7090a_8dc3d2437d3b9dc_lg.jpeg
BORD, 1800-tal, barockstil, ek
Slutpris600 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, björk_7081b_8dc3e8cb13be747_lg.jpeg
CHIFFONJE, 1800-tal, björk
Slutpris900 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt_7264a_8dc4430dcd24848_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
BESTICKSSCHATULL, gustaviansk stil_7086a_8dc3d240af56fd8_lg.jpeg
BESTICKSSCHATULL, gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
BÄNK, omkring år 1900, barockstil_7097a_8dc3d24da5559f4_lg.jpeg
BÄNK, omkring år 1900, barockstil
Slutpris2 600 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-tal, barockstil_7080a_8dc3d118ec19a15_lg.jpeg
SKRIVSKÅP, 1800-tal, barockstil
Slutpris1 200 SEK
SKÅP, 1900-talets början, vitmålat_7271a_8dc44d7f795e2cd_lg.jpeg
SKÅP, 1900-talets början, vitmålat
Slutpris600 SEK
STOLAR, 8 st, nyrokokostil, 1900-tal_6879a_8dc38476df4bc42_lg.jpeg
STOLAR, 8 st, nyrokokostil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
VITRINSKÅP PÅ BENSTÄLLNING, 1900-tal_6913a_8dc3783540d12fa_lg.jpeg
VITRINSKÅP PÅ BENSTÄLLNING, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn_7261a_8dc443180d337de_lg.jpeg
107
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn
Slutpris800 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-tal, brunt skinn_6880a_8dc379ad94d2e7c_lg.jpeg
CLUBFÅTÖLJ, 1900-tal, brunt skinn
Slutpris500 SEK
SOFFA, Chesterfieldmodell_6881a_8dc3c3692680fbc_lg.jpeg
SOFFA, Chesterfieldmodell
Slutpris300 SEK
SERVERINGSVAGN, Gernilol, "Dinett"_6884a_8dc392b1a2bb35e_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, Gernilol, "Dinett"
Slutpris1 600 SEK
PALL, 1900-talets början_6931a_8dc392afdbdd06a_lg.jpeg
PALL, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
FÄLLBORD, 1900-tal_6997c_8dc3c35f32a3474_lg.jpeg
FÄLLBORD, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BADKARSSOFFA, 1800-tal, gustaviansk stil_6934a_8dc37a242606e7e_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, 1800-tal, gustaviansk stil
Slutpris900 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, björk_7070e_8dc3d0ffd6c9885_lg.jpeg
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, björk
Slutpris800 SEK
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal_6935a_8dc3846d03faa96_lg.jpeg
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal
Slutpris350 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft _6936d_8dc3847ea9178c1_lg.jpeg
SLAGBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK