AXEL GUTE (1890-1959), bordslampa_7209a_8dc42a85921cf76_lg.jpeg
AXEL GUTE (1890-1959), bordslampa
Slutpris4 000 SEK
AXEL GUTE (1890-1959), bordslampa_7210a_8dc42a7a8417664_lg.jpeg
Slutpris3 000 SEK
TAKARMATUR, 1930-tal, Art Deco_7216a_8dc443f39db38dd_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1930-tal, Art Deco
Slutpris9 200 SEK
HALLAMPA, 1800-talets andra hälft_7109a_8dc48c097be2f12_lg.jpeg
HALLAMPA, 1800-talets andra hälft
Slutpris4 600 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft_7268a_8dc44305f1eb51f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal_7273a_8dc443e87eb8958_lg.jpeg
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-tal
Slutpris800 SEK
HALLAMPA, tidigt 1900-tal, _6928a_8dc392b69a1d5ec_lg.jpeg
HALLAMPA, tidigt 1900-tal,
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, 1940-tal_7262a_8dc4813341ec872_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1940-tal
Slutpris600 SEK
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights_6980a_lg.jpeg
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1930-tal_7159a_8dc3eb92a91591d_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, 1930-tal
Slutpris500 SEK
FOTOGENLAMPA, 1800-talets slut_7241a_8dc42a8bddaec90_lg.jpeg
FOTOGENLAMPA, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Michele de Lucchi & Giancarlo Fassina_7050a_8dc3de0ac6d8651_lg.jpeg
Michele de Lucchi & Giancarlo Fassina
Slutpris700 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet_7163b_8dc48d6f4caac6b_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, Nordiska Kompaniet
Slutpris1 500 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972) _7136a_8dc3e8d43aa0c7e_lg.jpeg
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris3 000 SEK
MÅNSKENSLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal_7147a_8dc3eb9c437b836_lg.jpeg
MÅNSKENSLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris4 200 SEK
MÅNSKENSLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal_7148a_8dc3eb98e111e29_lg.jpeg
Slutpris2 000 SEK
BORDSLAMPA, 1930/40-tal, funkis_7215a_8dc42a8f82353f1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1930/40-tal, funkis
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, 1920/30-tal, nysilver_7214a_8dc42a93f191121_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1920/30-tal, nysilver
Slutpris1 400 SEK
FOTOGENLAMPA FÖR VÄGG_7213a_8dc42a899e3d355_lg.jpeg
FOTOGENLAMPA FÖR VÄGG
Slutpris500 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Empirestil_7129a_8dc3ea27cdbb121_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, ett par, Empirestil
Slutpris400 SEK
VÄGGLYSTRAR, ett par_7160a_8dc41e32865c28a_lg.jpeg
VÄGGLYSTRAR, ett par
Slutpris200 SEK
LJUSKRONA, Empire-stil_7144a_8dc3eb1d6859429_lg.jpeg
LJUSKRONA, Empire-stil
Slutpris1 200 SEK
TAKARMATUR, Jugend_7145a_8dc3eb9fce2ae5d_lg.jpeg
TAKARMATUR, Jugend
Slutpris900 SEK
GOLVLAMPA, furu_7143a_8dc3e8d6fda9cab_lg.jpeg
GOLVLAMPA, furu
Slutpris400 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)_6948d_8dc48bac52550d1_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris1 800 SEK
TAKARMATUR, 1940-tal, 8 ljusarmar_6896a_8dc392b85806cde_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1940-tal, 8 ljusarmar
Slutpris200 SEK
BORDSLAMPA, alabaster_6902a_8dc390e94a1b51a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, alabaster
Slutpris150 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par_6901a_8dc390eb2f63dca_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, 1900-tal_6927b_8dc481b111e63bc_lg.jpeg
BORDSLAMPA, 1900-tal
Slutpris250 SEK
GOLVLAMPA, 1930/40-tal, _7029a_8dc3d26b7c71837_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1930/40-tal,
Slutpris400 SEK
TAKARMATUR, "Aurora"_7108a_8dc443df9e32089_lg.jpeg
TAKARMATUR, "Aurora"
Slutpris600 SEK
BORDSLAMPFÖTTER, ett par, 1970-tal_7031a_8dc3de04f3f9a29_lg.jpeg
BORDSLAMPFÖTTER, ett par, 1970-tal
Slutpris600 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Skellefteå BJS_7111a_8dc3de481774a17_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, Skellefteå BJS
Slutpris150 SEK
TAKKUPOR, ett par, opalinglas_7114a_8dc3ea111fd559c_lg.jpeg
TAKKUPOR, ett par, opalinglas
Slutpris100 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, "Magnetlampan"_7112a_8dc3de45b91f092_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, "Magnetlampan"
Slutpris350 SEK
BABORDSLANTERNA omkring 1900_6998b_8dc48bbcc6e9005_lg.jpeg
BABORDSLANTERNA omkring 1900
Slutpris1 400 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets mitt_7113c_8dc443ed65e45dc_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
TAKKUPOR, 4 st, glas_7115a_8dc3de1c673810d_lg.jpeg
TAKKUPOR, 4 st, glas
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal_7174a_8dc41e45ed2cdf6_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, ÖIA, mässing_7177a_8dc47391e4efe98_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par, ÖIA, mässing
Slutpris900 SEK
TAKARMATUR, 1930-tal, kupa i frostat glas_7178c_8dc450787c22745_lg.jpeg
TAKARMATUR, 1930-tal, kupa i frostat glas
Slutpris500 SEK
SKOMAKARLAMPOR, ett par_7192a_8dc47376688ce46_lg.jpeg
SKOMAKARLAMPOR, ett par
Slutpris400 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par_7193a_8dc44f6158b6c61_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, ett par
Slutpris350 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut_7296a_8dc435dfe67d0b3_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
GOLVLAMPA, Luxus, modell 2030_7305a_8dc442fcdd2709a_lg.jpeg
440
GOLVLAMPA, Luxus, modell 2030
Slutpris600 SEK