10 YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj

6937a_8dc37a1870c4867_med.jpeg
  • 6937a_8dc37a1870c4867_sm.jpeg
  • 6937k_8dc37a19d47ca5e_sm.jpeg
  • 6937g_8dc37a1922ecea9_sm.jpeg
  • 6937l_8dc37a19e01018c_sm.jpeg
  • 6937b_8dc37a188133309_sm.jpeg
  • 6937c_8dc37a1899de9ce_sm.jpeg
  • 6937d_8dc37a18c38dd32_sm.jpeg
  • 6937e_8dc37a18d506805_sm.jpeg
  • 6937f_8dc37a18f3e6918_sm.jpeg
  • 6937h_8dc37a1938aa2a1_sm.jpeg
  • 6937i_8dc37a196cceafd_sm.jpeg
  • 6937j_8dc37a19a575e52_sm.jpeg
  • 6937m_8dc37a19ee6b850_sm.jpeg

"Lamino", 1960-tal, ek med armlän i teak, skinnklädd, skinnet märkt a tergo AUG -65 (1965), brännmärkt Swedese Yngve Ekström Made in Sweden

  • Skick:skinnet med spricka och slitage

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK