LJUSKRONA, Empirestil, 1900-tal_6643g_8dc28ad17e55993_lg.jpeg
LJUSKRONA, Empirestil, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
JOSEF FRANK (1885-1967), BORDSLAMPA_6662a_8dc27f083b03d14_lg.jpeg
JOSEF FRANK (1885-1967), BORDSLAMPA
Slutpris4 600 SEK
BORDSLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal_6767a_8dc2caa8d8659be_lg.jpeg
BORDSLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
BORDSLAMPA, Oscar & Clothilde_6453a_8dc23117ae63359_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Oscar & Clothilde
Slutpris1 200 SEK
LJUSKRONA FÖR 3 LJUS, 1800-tal _6832a_8dc2e0ea6e39357_lg.jpeg
LJUSKRONA FÖR 3 LJUS, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
LJUSKRONA, FÖR 6 LJUS, 1900-tal_6831a_8dc2e0dc1e5affa_lg.jpeg
LJUSKRONA, FÖR 6 LJUS, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut_6457a_8dc230a7f3ac7c0_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, mässing_6451d_8dc23115acb5223_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing
Slutpris400 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut_6455a_8dc2309dc9389f5_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets slut
Slutpris2 100 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, samtida_6447e_8dc2310f96b3968_lg.jpeg
BORDSLAMPOR, ett par, samtida
Slutpris1 000 SEK
GOLVLAMPA, mässing_6434a_8dc2308eab2c8b4_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing
Slutpris3 200 SEK
GOLVLAMPA, samtida_6437a_8dc21a97ea34f2b_lg.jpeg
GOLVLAMPA, samtida
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, samtida,  mässing, _6432a_8dc23093cb380a3_lg.jpeg
GOLVLAMPA, samtida, mässing,
Slutpris600 SEK
LJUSKRONOR, ett par, empirestil_6459a_8dc32e297a2b4b3_lg.jpeg
LJUSKRONOR, ett par, empirestil
Slutpris500 SEK
BORDSLAMPA, "Aneta"_6452a_8dc23112b28bbfd_lg.jpeg
BORDSLAMPA, "Aneta"
Slutpris350 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal_6456b_8dc230a561f5799_lg.jpeg
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut, empirestil_6458d_8dc230ad328614c_lg.jpeg
LJUSKRONA, 1900-talets slut, empirestil
Slutpris900 SEK
VÄGGLAMPETT, samtida_6474a_8dc322a60fa6ad2_lg.jpeg
VÄGGLAMPETT, samtida
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal_6485a_8dc2309a986bcf8_lg.jpeg
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
SVAMPLAMPOR, 3 st, glas_6813b_8dc2ee14370e4d2_lg.jpeg
SVAMPLAMPOR, 3 st, glas
Slutpris500 SEK
TAKLAMPA FÖR 8 LJUSPUNKTER _6486a_8dc32f526ec3ec3_lg.jpeg
TAKLAMPA FÖR 8 LJUSPUNKTER
Slutpris350 SEK
TAKARMATURER, ett par, sekelskiftesstil_6788a_8dc2ef32aca2f43_lg.jpeg
TAKARMATURER, ett par, sekelskiftesstil
Slutpris450 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft_6488a_8dc230adfb801b0_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)_6770a_8dc2e3a6d16396e_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris1 100 SEK
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights_6514a_lg.jpeg
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights_6529a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)_6771c_8dc2e2b7aaed96c_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris2 200 SEK
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik_6532a_lg.jpeg
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris150 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, omkring 1900_6781a_8dc2e2815d48185_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, omkring 1900
Slutpris1 100 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal_6786a_8dc2e0c26231107_lg.jpeg
TAKLAMPA, 1900-tal
Slutpris500 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Italien_6487a_8dc231099797fc3_lg.jpeg
TAKLAMPA, sannolikt Italien
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-tal_6787b_8dc2e0ce6515a45_lg.jpeg
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-tal
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft_6810a_8dc2ee4520bc598_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, BJS Skellefteå_6733a_8dc2c9b3ec2845c_lg.jpeg
BORDSLAMPA, BJS Skellefteå
Slutpris500 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS_6534a_lg.jpeg
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-tal, mässing _6747a_8dc2e0f0b6fc31a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, 1900-tal, mässing
Slutpris400 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets slut_6680a_8dc2bac06f02d18_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, opalinglas_6535a_lg.jpeg
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, opalinglas
Slutpris300 SEK
GOLVLAMPA 'Swing' By Rydèns_6498b_8dc32d8ec2a01fa_lg.jpeg
GOLVLAMPA 'Swing' By Rydèns
Slutpris1 100 SEK
BORDSLAMPA MÄSSING 1900-talets mitt_6501a_8dc2c6d6db2f341_lg.jpeg
BORDSLAMPA MÄSSING 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
SPEGEL MED KONSOLHYLLA (Blomhylla)_6834a_8dc2d662eb2d605_lg.jpeg
SPEGEL MED KONSOLHYLLA (Blomhylla)
Slutpris700 SEK