- Belysning & LamporRensa filter
LJUSKRONA, Empirestil, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
JOSEF FRANK (1885-1967), BORDSLAMPA
Slutpris4 600 SEK
BORDSLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
BORDSLAMPA, Oscar & Clothilde
Slutpris1 200 SEK
LJUSKRONA FÖR 3 LJUS, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
LJUSKRONA, FÖR 6 LJUS, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, mässing
Slutpris400 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut
Slutpris2 100 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, samtida
Slutpris1 000 SEK
GOLVLAMPA, mässing
Slutpris3 200 SEK
GOLVLAMPA, samtida
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, samtida, mässing,
Slutpris600 SEK
LJUSKRONOR, ett par, empirestil
Slutpris500 SEK
BORDSLAMPA, "Aneta"
Slutpris350 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets slut, empirestil
Slutpris900 SEK
VÄGGLAMPETT, samtida
Slutpris300 SEK
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
SVAMPLAMPOR, 3 st, glas
Slutpris500 SEK
TAKLAMPA FÖR 8 LJUSPUNKTER
Slutpris350 SEK
TAKARMATURER, ett par, sekelskiftesstil
Slutpris450 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris1 100 SEK
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights
Slutpris250 SEK
Slutpris300 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris2 200 SEK
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris150 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, omkring 1900
Slutpris1 100 SEK
TAKLAMPA, 1900-tal
Slutpris500 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Italien
Slutpris250 SEK
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-tal
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, BJS Skellefteå
Slutpris500 SEK
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS
Slutpris3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-tal, mässing
Slutpris400 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, tidigt 1900-tal, opalinglas
Slutpris300 SEK
GOLVLAMPA 'Swing' By Rydèns
Slutpris1 100 SEK
BORDSLAMPA MÄSSING 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
SPEGEL MED KONSOLHYLLA (Blomhylla)
Slutpris700 SEK