MATGRUPP 5 delar, "Wilma", Mio
Slutpris800 SEK
FÅTÖLJER, 5 st, "Venus"
Slutpris800 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska
Slutpris200 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
KISTA,1700-tal, furu, järnbeslag
Slutpris450 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, samtida
Slutpris150 SEK
SLAGBORD, England, 1800-tal
Slutpris800 SEK
STOLAR, 6 st, senbarockstil
Slutpris200 SEK
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp
Slutpris350 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, allmoge
Slutpris250 SEK
STOLAR, ett par, Gustaviansk stil
Slutpris200 SEK
PARAPLYSTÄLL,/VINKYLARE, 1900-tal
Slutpris600 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet omkring 1900
Slutpris450 SEK
VAGGA, 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal, bambu och rotting
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJER, 3 st, bambu och rotting
Slutpris3 800 SEK
BORD, med låda, jugend
Slutpris450 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1900-tal
Slutpris450 SEK
SKÅP, 1900-tal, sengustaviansk stil
Slutpris2 600 SEK
BYRÅ, Engelsk stil, 1900-tal, mahogny
Slutpris450 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt
Slutpris300 SEK
SKÅP, 1940-tal
Slutpris600 SEK
SKRIVBORD, med 2 st lådor, 1900-tal
Slutpris150 SEK
SOFFBORD, 1970/80-tal
Slutpris250 SEK
438
FOTPALL, 1800-tal
Slutpris250 SEK
449
KARMSTOLAR, ett par, rokokostil
Slutpris250 SEK
456
KLAFFBORD, omkring 1900, furu
Slutpris650 SEK
459
HATTHYLLA, Frost, Danmark, "Unu"
Slutpris100 SEK
473
KAPTENSSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
477
MATBORD, samtida
Slutpris100 SEK
487
SÄNGBORD, jugend, 1900-talets början
Slutpris950 SEK
488
SÄNGSKÅP, Nordiska Kompaniet
Slutpris550 SEK