BYRÅ, Gustaviansk, 1800-talets första hälft
Slutpris6 600 SEK
SOFFA, Howard-modell
Slutpris5 400 SEK
TAMBURMAJOR, tidigt 1900-tal
Slutpris4 400 SEK
ACHILLE CASTIGLIONI, "Scrittarello"
Slutpris5 000 SEK
SNURRFÅTÖLJER, ett par, 1960/70-tal
Slutpris3 200 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2003), "USA 247"
Slutpris6 000 SEK
MATBORD, med 6 st stolar, Gustaviansk stil
Slutpris1 300 SEK
VÄGGHYLLOR, ett par, 1960-tal, teak
Slutpris1 200 SEK
PIEDESTAL, Kina, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
BRUNO MATHSSON (1907-1988), matbord
Slutpris1 300 SEK
SVEN KAI-LARSEN (1920-1990), karmstol
Slutpris1 300 SEK
BORD FÖR HÖRN, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
SKÅP, 1 par, 1950/60-tal
Slutpris1 700 SEK
TOM DIXON (f. 1959), Soffbord, "Trace"
Slutpris1 400 SEK
BLOMBORD, rokokostil, 1800-tal
Slutpris750 SEK
KARL ANDERSSON & SÖNER, bord
Slutpris600 SEK
SOFFA, Dux, "Fredrik"
Slutpris1 400 SEK
HEE WELLING (f. 1974), Fåtölj
Slutpris1 500 SEK
THOMAS BENTZEN (Danmark), Sidobord
Slutpris900 SEK
STEFAN BORSELIUS (f. 1974), stolar, 4 st
Slutpris800 SEK
THOMAS GELLMER, skåp, "Cyril", IKEA
Slutpris1 200 SEK
SITTPUFF, "Bull", Johansson Design
Slutpris300 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1800-tal
Slutpris500 SEK
FÄLLBORD, Mälardalen, omkring 1800
Slutpris800 SEK
KLAFFBORD, Sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
DANIELLE SIGGERUD (f. 1989), Sidobord
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, 1700-tal, Rokoko
Slutpris1 300 SEK
STOLAR, ett par, 1800-tal, rokokostil
Slutpris5 800 SEK
HALLBYRÅ, 1970-TAL, ek
Slutpris200 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, vitmålad
Slutpris750 SEK
SOFFBORD, med klaffar, England
Slutpris750 SEK
STOLAR, ett par, Frankrike, 1900-tal
Slutpris200 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal, vitlackerade
Slutpris500 SEK
BYRÅ, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris500 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, samtida
Slutpris1 300 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, England, 1900-tal, Idegran
Slutpris1 500 SEK
TABURETT, 1900-tal, mahogny
Slutpris700 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu
Slutpris300 SEK
JOSEFIN ALPEN (F. 1985), Fåtöljer, 2 st
Slutpris1 000 SEK
NATTDUKSBORD, ett par, Engelsk stil
Slutpris500 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska
Slutpris200 SEK
ATENIENNE FÖR HÖRN, mahogny
Slutpris800 SEK
STOLAR, ett par, Skandiform
Slutpris100 SEK
ETAGÉRE, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
BADKARSSOFFA, omkring 1900
Slutpris400 SEK
POTTSKÅP, Gustaviansk stil
Slutpris750 SEK